Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

malkul 14:05, 09 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
podczytuję sobie i macham
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Mysza 20:42, 13 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
I ja zaglądam
Witaj.
____________________
Gosia
blyxa 23:01, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Dziękuję że zaglądacie - to takie niesamowicie miłe

Niestety częste pisanie jest ponad moje możliwości A jak już wpadnę na ogrodowisko to najczęściej grzęznę w jakimś wątku - wczoraj 3h czytania o warzywniakach I cała gotowa koncepcja zmian poszła w pi*****

Za to wiosna zahaczyła wreszcie i o moje piaskowe wzgórze.



Oczywiście te krokusy, które miały pecha znaleźć się miedzy lawenda kwitną już w najlepsze <pewnie miały najcieplej>



Reszta knuje, czy opłaca im się łebki wychylić
Widziałam dziś kilka pszczół i od razu pojawił się dobry humor. Włożyłam wiele wysiłku, aby ogród był przyjazny dla pszczół. A te niewdzięcznice pojawiają się tylko, gdy kwitną krokusy (miałam rok, gdy po pięć sztuk było na każdym kwiatku) i maliny. Lawenda czy wrzosy draniom nie pasują. Przylatują jedynie trzmiele.
Kocham ten wiosenny moment, gdy pszczoły przylatują do krokusów.
Kiedy słyszę brzęczenie krzątających się robotnic dostaję niesamowity zastrzyk pozytywnej energii i czuję, ze dopiero teraz wiosna tak na prawdę się zaczyna
<taka mała słabość blyxy >
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:15, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Drugi post będzie idealny aby ponarzekać.
Nie podobają mi się białe krokusy. Oczywiście to nie byłby problem, gdyby nie fakt, że mam ich cała masę

Z założenia mój ogród miał być biało-czerwony. Trzymam się prawie ściśle tej koncepcji - zrobiłam wyjątek dla lawendy, żonkili i jednego z powojników. Fioletowe krokusy ze zdjęć powyżej to dzieło przypadku (miały być białe). I prawdę mówiąc one właśnie mi się podobają. Białe po prostu giną na tle wciąż jeszcze suchej trawy i badyli.Niby jest ich dużo, ale nie ma tego efektu "wow".

Hm... dosadzać fioletowe czy wprowadzić jeszcze żółte. Nie umiem się zdecydować - a to jest moment, gdy powinnam podjąć decyzję i zapisać "do zrobienia we wrześniu".

I trochę bieli. Niby ok, ale mogłoby być lepiej (z okien białych krokusów nie widać).



Za to objawiły się krokusy w trawniku. Trzy/cztery lata temu chciałam sadzić, ale wepchnęłam 5 cebulek i zrezygnowałam. Zrobienie dziurek to była jakaś masakra Rok później się nie pojawiły a teraz - całe pięć sztuk żyje, a cztery nawet kwitną. Na biało - na tle suchej trawy zupełnie ich nie widać. Dawno nie miałam tak chybionych nasadzeń oczywiście gdybym chciała mieć jakiś efekt to minimum stówkę musiałabym tam wepchać. A takiego zacięcia to chyba jednak nie mam
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:25, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
I trzeci post tym razem z cyklu "muszę bo się uduszę". Naoglądałam się pięknych kompozycji w doniczkach i też zachciałam. A u mnie bida z nędzą. Prymule jedynie w kwiaciarniach i to za taką cenę, że mimo wszystko podziękowałam. Aż wreszcie wymyśliłam - pojechałam na cmentarz. Nie aby wykopać , ale zaopatrzyć się na straganach. Zgodnie z przypuszczeniami prymulki były. Dobre i to.



A tu nieogrodowiskowo bo nie moje, ale kupione.

Z kwiaciarni

i przypadkowy zakup z biedronki


Czeka mnie kula do obsadzenia, mech mam - w weekend mają być wreszcie kwiaty w ogrodniczych (mamy cały czas duże przymrozki w nocy - dlatego jeszcze nie ściągają, ale na święta będą).
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:26, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Marga napisał(a)
Kombinuję jeszcze żeby im takie warcaby w kostkę wkomponować.
A dałabyś redę wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe, jak to wygląda? Brzmi bardzo intrygująco, ale nie mogę sobie wyobrazić
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:27, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
malkul , Mysza - bardzo miło Was widzieć
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
iwka 23:29, 16 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
No jak już wiosennie u Ciebie słoiczki Z hiacyntami też mi się podobały i zakupiłam nawet jednego
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 07:32, 17 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
blyxa napisał(a)


Z założenia mój ogród miał być biało-czerwony.


Hi hi, to coś jak u mnie, tym bardziej jestem ciekawa wszystkiego
____________________
Ania Ogród Ani :)
nawigatorka 07:35, 17 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Haha hiacynta trzymalam w reka ale odlozylam.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies