Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

blyxa 08:59, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
iwka napisał(a)
No jak już wiosennie u Ciebie słoiczki Z hiacyntami też mi się podobały i zakupiłam nawet jednego

Ja jak zawsze spóźniona - capnęłam dwa ostatnie Ciekawe jak długo postoją - bo to sam korzeń + mech. Pisze często podlewać ale tak dumam, czy nie powinny stać w wodzie...

anbu napisał(a)


Hi hi, to coś jak u mnie, tym bardziej jestem ciekawa wszystkiego

Konsekwencję trochę diabli wzięli - szczególnie jak się wypięły na mnie powojniki JPII i Solidarność. Ale jak pooglądałam trochę zdjęć na forum to się poczułam przywołana do porządku

nawigatorka napisał(a)
Haha hiacynta trzymalam w reka ale odlozylam.

Mnie przekonały słoiczki Mam dla nich już kilka pomysłów na przyszłość
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 09:54, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
anbu napisał(a)


Hi hi, to coś jak u mnie, tym bardziej jestem ciekawa wszystkiego

Dodam jeszcze, ze boję się, że zbuduję napięcie a później będzie jedno wielkie rozczarowanie
Tutaj jest trochę zdjęć z początków - i poza tym, że rośliny urosły (częściowo nie tak jak planowałam) to dużo się nie zmieniło.

http://milachwila.blogspot.com/
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
iwka 10:03, 17 mar 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
blyxa napisał(a)

Ja jak zawsze spóźniona - capnęłam dwa ostatnie Ciekawe jak długo postoją - bo to sam korzeń + mech. Pisze często podlewać ale tak dumam, czy nie powinny stać w wodzie...
w wodzie to na pewno nie powinny stać bo zgniją i zapleśnieją, miałam już tak. Jak podlejesz raz, dwa na tydzień to wystarczy, mech też wilgoć trzyma a korzonki do dna będą szły więc dadzą sobie radę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
blyxa 10:11, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Dzięki Iwka - prawdopodobnie właśnie uratowałaś im życie
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Marga 13:41, 17 mar 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
blyxa napisał(a)
A dałabyś redę wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe, jak to wygląda? Brzmi bardzo intrygująco, ale nie mogę sobie wyobrazić

Z tego linku co ostatnio podrzuciłam, na samym końcu strony są takie warcaby zrobione z kwadratowych płyt chodnikowych, no i właśnie chcę to wkomponować w podjazd
http://www.greenthinking.pl/dzieci-w-ogrodzie/
Podobają mi się Twoje hiacynty w słoiczkach. Takie subtelne
____________________
Ogród dla moich synków
blyxa 00:05, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
O dzięki - faktycznie pomysł fajny.
A hiacynty raczej biedronkowe niż moje, ale zgadzam się, ze subtelne
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
hanka_andrus 00:25, 18 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zaglądam do wojewódzkiej sąsiadki. Byłam u Ciebie na początku, bez wpisu. Widzę, że już się rozkręciłaś i dziewczyny odwiedzają. Fajnie, że nawiązujecie kontakty. Macie jednakowe przeżycia, budowa domu, zakładanie ogrodu, dekoracje dla dzieci, to miłe jest!
Na powitanie zdjątko z rannikiem.
Na którym widać i "stare i młode" Jak widzisz, u mnie bez kamieni! Nie cierpię kamoli.


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 00:29, 18 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408

Kochana, ranniki zanikają około czerwca, Przedtem jeszcze wytworzą nasiona, które pryskają. Dobrze by było upolować ten czas i wysiać je w tym samym miejscu, gdzie mateczne rośliny. Inaczej będzie rozrzut około metra dookoła. Albo postawić parawanik dookoła. Kiedy to się dzieje, mateczne rośliny żółkną, i zasychają,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
blyxa 10:20, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
hanka_andrus napisał(a)
Jak widzisz, u mnie bez kamieni! Nie cierpię kamoli.

Ja uwielbiam, ale jak się okazuje jedynie u kogoś
Czekam, aż będzie cieplej i wszystkie kamienie wylatują z ogrodu na zewnątrz. czasem trzeba się uczyć na własnych błędach.

A ranniki postaram się w tym roku przypilnować.

hanka_andrus napisał(a)
Macie jednakowe przeżycia, budowa domu, zakładanie ogrodu, dekoracje dla dzieci, to miłe jest!

Zgadza się Jak się spotka osoby o podobnych doświadczeniach życiowych zawsze jest o czym rozmawiać

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Dominika11 10:25, 18 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że i u ciebie wiosna
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies