Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Zana 12:55, 27 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka super to wygląda! Gratulacje dla Was obojga!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Donia72 15:07, 27 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko, fajnie Wam to wyszło
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Makao_J 15:18, 27 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ależ cudnie to wyszło. A jak porośnie różami będzie obłędnie. Brawo Wy Iwonko

Zauważyłam że wysypujesz skoszoną trawę na rabaty. Mojemu eMowi nie mogę wytłumaczyć że to dobra bomba azotowa pod rośliny. Woli podsypać nawozem niż zaśmiecać rabaty.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ren133 15:53, 27 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Reniu, tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=303#post_9

Ja bym nie umiała minimalistycznie
Tak jestem zakochana w bylinach, że mniej kolorowo się nie da
Ale lubię u kogoś tak minimalistycznie dla odmiany. Ogród z trzech gatunków roślin np. trawy, lawenda, bukszpan - fajnie wygląda
Byłam w niedzielę w takim parkowym ogrodzie. Byłam nim zachwycona. Wielkie drzewa: klony, buki, graby... do tego trawniki, ścieżki kamienne, cudnie zrobiony wgłębnik do posiedzenia, bukszpan i lawenda.
Obiecałam tym państwu, że jeszcze tam wrócę z aparatem.
Był wielki kamień, wkoło którego prowadzony był w poziomej formie grab. Na palikach, jak bonzai. Zaczynał dla tego kamiennego siedziska tworzyć fajne oparcie. Wpadłam w zachwyt. A ogród parkowy zupełnie inny stylem od mojego. Można lubić wiele różnych ogrodów


Dziękuję bardzo Iwonko
Gapa jestem nie zauważyłam odpowiedzi
Zobaczymy czy wytrwam w tym swoim postanowieniu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 15:58, 27 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zanim poodpisuję, mam pytanie: Ile kosztuje metr sześcienny desek sosnowych?

Albo przy wycenie się pomylili, albo ceny z kosmosu
____________________
Ogródek Iwony II
olga80 16:10, 27 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
ooo jak super Wam to wyszło już widzę jak pięknie róże będą szalały na tej pergoli Pracowite z Was mróweczki.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Anda 16:18, 27 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Super pergola, bardzo mi sie podoba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 01:02, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Iwonka super to wygląda! Gratulacje dla Was obojga!

Aniu, dziękuję.

Donia72 napisał(a)
Iwonko, fajnie Wam to wyszło

Doniu, mi też się podoba. Wychodziłam co chwilę i siem gapiłam.
Mam pomysł na cały zakątek w tamtym miejscu na tyłach domu, ale Zbyszkowi nie mówię, bo potrzebuję trochę materiału, a nie chcę go wystraszyć ew. kosztami teraz, jak jest sporo wydatków. Napięcie trzeba stopniować

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:09, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Ależ cudnie to wyszło. A jak porośnie różami będzie obłędnie. Brawo Wy Iwonko

Zauważyłam że wysypujesz skoszoną trawę na rabaty. Mojemu eMowi nie mogę wytłumaczyć że to dobra bomba azotowa pod rośliny. Woli podsypać nawozem niż zaśmiecać rabaty.

Zbyszek się już dziś pytał, czy będę zaraz podwiązywać róże. I nie jestem pewna. Po chciałabym w ten sposób je prowadzić:

Ale takie podwiązywanie to się robi chyba dopiero wiosną. Czy się mylę?
Trochę mnie kusi te dłuższe gałązki podwiązać .

Trawą wysypuję ijestem z tego bardzo zadowolona. Bardzo miłą ściółka, i dobrze się po tym chodzi, jak muszę dojść do roślin.
Teraz Zbyszek sie przyzwyczaił, ze jak kosi trawnik, to mnie wola, bym trawę gdzieś podsypała. Część rabat mam wysypane korą, z przodu domu zwłaszcza,ale się niedobrze pieli. W trawie chyba tyle zielska nie ma, a jak pielę, nie przejmuję się, że wymieszam trawę z ziemią. trawa lekko podnosi ph , więc różom i bylinom to pasuje.

Danusia w artykule napisała:

Skoszona trawa jest bogatym źródłem próchnicy i szybko się rozkłada. Dobrym sposobem jej wykorzystania jest rozkładanie mokrych gazet i sypanie na to trawy. Wtedy szybko pozbędziemy się chwastów. Taki sposób polecam także na zupełnie nowym, zachwaszczonym miejscu, kiedy trzeba je przygotować do sadzenia roślin.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:11, 28 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Dziękuję bardzo Iwonko
Gapa jestem nie zauważyłam odpowiedzi
Zobaczymy czy wytrwam w tym swoim postanowieniu?

Reniu, masz taki ładny ogród, chciałaś inspirować się nasadzeniami CHFS, czemu teraz pomysł na minimalizm?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies