Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Malgosik 08:14, 03 sie 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
dużo się dzieje u Ciebie
stolarka ogrodowa nieźle Wam wyszła
nam tak dobrze niestety nie idzie
żyłka, do której przywiązuję gałązki grusz wygina się
Mam podobną jeżówkę, najpierw pomarańczową, a potem koralową.
____________________
Ogród na glinie
bdan 08:28, 03 sie 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Iwonko u Ciebie cały czas się coś dzieje. Mam nadzieję, ze czas na odpoczynek tez znajdziecie, tym bardziej, że jak piszesz u męża ze zdrowiem też trochę problemów jest.
Pozdrowienia zostawiam
Iwk4 11:54, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kasja83 napisał(a)
Wow-Iwona,ale u Was rewolucje!!!Te przesłony też wyszły super. MOżesz mi skrobnąć-te deseczki poziome to jakieś gotowce?Co ile są bite?

Kasiu, deseczki na pergole wycinaliśmy 4 cm szerokie i 2,5 cm grube. Najlepiej wycinać z łat. Przerwy między nimi zrobiłam na 6 cm. Fajnie by wyglądały w rozstawie 4 cm listewka, 4 cm przerwy. Ale chciałam dla róż bardziej ażurowo
Odstęp między pionowymi "beleczkami" to ok. 220 cm.

kosolka napisał(a)
Iwonka, mam do Ciebie prośbę. Dobrze pamiętam że masz Alchymista? Mogłabyś mi go opisać? Jak zmienia kolory, jaki przeważa, jak kwitnie?

Olu, nie mam takiej róży u siebie...

Dominika11 napisał(a)
wow widzę, że się nie obijacie
taka woda to super sprawa - też wkopaliśmy pojemnik w zeszłym roku i woda jak znalazł

Dominiko, pewnie macie do tego pompkę? U nas tylko będzie wsiąkać do gruntu z tej beczki. O wykorzystaniu wody deszczowej będę myśleć przy budynku gospodarczym. Tam chcę na wierzchu zostawić beczki i z kranikiem - będę wykorzystywać deszczówkę do warzywniaka.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:56, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Iwonko. Hop, Hop. No gdzie Ty? Aż tak zapracowana, że nie masz czasu tu zaglądnąć? Czekam na efekt końcowy przekładania, równania wykrętasów chodnikowych na prosty.

Beatko, pan skończył, a ja jeszcze muszę wybrać betonową podsypkę, wypełnić ziemią kratery po zebranej podsypce z piasku i betonu tam, gdzie odzyskałam trochę rabaty.

Rano miałam lenia, nie chciało mi się. Pogoda nie zachęcała, bo wczoraj padało znowu, a dziś mokro było. Wolałam iść do sąsiadki na kawkę i pogaduchy
Teraz odpiszę na posty, a potem wezmę się do pracy Coś podziałać dalej trzeba ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:02, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)


Podziwiam ogrom pracy!. A z piachem mnie nie pobijesz! Ja mam na 80%-ach działki warstwę dobrej ziemi grubości 5cm a niżej taki sam piękny żółty piach. Marzyłoby mi się mieć 30 cm dobrej ziemi

No tak, mi też się marzy.
Jak już o tej ziemi mowa, natchnęłam się na post Toszki i linka do takiego ciekawego bloga.
http://ogrodtamaryszka.blogspot.com/2015/06/moje-bedy-czesc-1-ziemia-czowiek-uczy.html
Fajnie się go czyta, dużo mądrych rzeczy ciekawym tekstem napisanych. Między innymi o doświadczeniach z użyźnianiem piasku.
I tak sobie wczoraj czytałam, czytałam, ... doszłam do wniosku, ze te moje kratery - wybiorę ile się da, nawiozę najpierw kompostu i obornika i to zasypię tym, co mam ...czyli rodzimą ziemią. Potem po całości nawieziemy czarnoziem, ale na to trzeba będzie poczekać, bo muszę kupić. A najpierw muszę mieć na podwórku miejsce na złożenie blachy, desek, łat na dach...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:04, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Ja też mam takie marzenie Niestety, sam piaseczek, więc woreczki, woreczki, przyczepki, ciężaróweczki

I bardzo dobrze, ze mamy Jolu świadomość potrzeby polepszenia ziemi. Za jakiś czas kompościk na ściółkowanie wymieszany z obornikiem wystarczy. Ziemia, jak masełko będzie ... Za jakiś czas
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:07, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
gobasia napisał(a)
Widzicie dziewczyny,a ja znowu pod warstwą czarnej ziemi mam skałę ...jak jest sucho to żeby wbić szpadel to muszę na nim poskakać ....i tak żle i tak niedobrze zwożę ściółkę leśną i przekopuję

U e-Ma tam, gdzie pracuje, szef robi ogród na glinie. Nie chciałabym tam tworzyć, robi się to o wiele dłużej zapewne. Stamtąd Zbyszek przywozi mi glinę we wiaderkach i mieszam ją z rodzimą. Glina jest fajna, jak jest wilgotno. Jak za sucho - skała, jak za mokro - maź. Nie zazdroszczę, choć zapewne mniej trzeba podlewać ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:16, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, jeżówki mam raczej te zwykłe. Może za rok coś dokupię, teraz już chyba nie dam rady nic kupować, nawet nie myślę o wydatkach na ogród...

Ta jakaś śmieszna jest. Z jednego krzaczka rozwinęły się kwiatki w dwóch kolorach:

Na herbacianej robi się kolorowo

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:28, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Ale kawał pracy wykonaliście. No tak myślałam, że taka beczka nie do zdobycia jest.

Na olx chyba ostatnio widziałam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:28, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anbu napisał(a)
Macham Wam pracusie
Widać, że kochacie swój ogród Super się za to odwdzięcza

No tak, lubię tu spędzać czas i gapić się na motylki, jak latają od kwiatka na kwiatek. I na kolory, i wciągać nosem zapach róż i floksów
I podziwiać tęczowe kwiaty krwawnika, którego siałam jako terakota, ale chyba nie dziedziczy barw ...





____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies