Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

MirellaB 18:18, 03 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka ta wielokolorowa jeżówka to Cheyenne Spirit

Odętka - mam taką roślinę, ale nie wiedziałam, że tak się nazywa

Piękne masz kolory krwawnika. U mnie tylko czerwony posadzony w tym roku. Podobno to bardzo ekspansywna roślinka. Jakie jest Twoje z nią doświadczenie Iwonko?

Częściowo ścięłam moje nowe hortki Annabell Strong Incrediball.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolanka 21:34, 03 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwonko, przyszłam pochwalić nowy Avatarek

W pierwszym momencie nie wiedzialam, kto u mnie byl
Ślicznie wyglądasz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
kosolka 22:26, 03 sie 2016


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ślicznie wyglądasz I ogród tak samo Podziwiam Wasz zapał i tempo zmian!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Madzenka 23:05, 03 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwonko odpoczynek się Ci po urlopie naleźy szacunek za ilosć wykonanych prac!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
sylwia_slomc... 23:23, 03 sie 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
OOO widzę, że nie tylko ja urlop pracowicie spędzam Fajna pergola
Zmiany z kostka też fajnie wyszły, nie doczytałam co będzie teraz przy chodniczku?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
06:23, 04 sie 2016
nie nadrobiłam wakacyjnego opóźnienia ...ale to nic z ostatnimi fotami jestem na bieżąco czytam o pracach urlopowych ...u nas tez ostatnie 2tyg były pracowite M miał urlop i poświecił jego dużą część dla domu i ogrodu co bardzo mnie cieszy
MirellaB 07:27, 04 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka teraz doczytałam o tym ile pracujecie. Podziwiam Ciebie i Pana Zbyszka. Wszystko fajnie robicie. Tarasik większy zawsze się przyda, pamiętasz, że mój też był w tym roku powiększany.
Fajna ta pergola. Marzą mi się pnące róże na pergoli, ale nie mam miejsca. I chodniczek podniesiony, podłoga wyslana,dach będzie robiony - sporo tego.
Nie przepracuj się
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dorota123 07:50, 04 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwk4 napisał(a)



Iwonko w czerwcu miałam 2x deszczyk, ziemia przesiąkła do 2 cm przy ponad 30stopniowych upałach. W końcu lipca też 2x ziemia przesiąkła na głębokość ok. 10 cm. Rabaty podlewam 2x dziennie przed pracą wstaję o 5 godzinie i wieczorem poprawiam tą samą rabatę, na drugi dzień następny kawałek ogródka. Teraz jestem nad Bałtykiem i pada tu co dzień, ciekawe czy eM da radę uratować mój ogródek, czy zastanę wszystko ususzone. Czasem mam ochotę się poddać, bo za bardzo jestem podporządkowana mojemu ogródeczkowi. W najgorszej kondycji mam trawnik, dla niego nie wystarcza wody, ale mimo, że usycha na siano, wystarczy , że ziemia przesiąknie te 2 cm a on zaraz robi się zielony.
Mam VI kl ziemi, nawet po deszczach przy upałach w ciągu 2 dni ziemia wygląda jak popiół. Duże ilości własnego kompostu też nie wiele dają, kompost nie zatrzymuje wody w ziemi i też bardzo szybko wysycha.
No to sobie ponarzekałam w cudzym wątku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
hindsight 08:24, 04 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Witam, cię, Iwonko

Przyszłam zerknąć na hortensję, ale tak mnie zafascynował ten ogród, że spędziłam tu trochę czasu. Powiem tak: to niesłychane, jak można stworzyć tak piękny zakątek. Widziałam fotki przed i jestem pełna uznania, bo kosztowało to was wiele pracy i samozaparcia. Wspaniałe, że masz męża, który cię wspiera i pomaga. Bardzo mi się podobają te szare listwy na róże, uważam, że bardzo uatrakcyjniają wasz ogród.

A teraz co do hortensji. Nie jest to przypadkiem Limelight jednak? Zielone pędy, zbity, limonkowy, szeroki kwiatostan. Porównaj liście z tą drugą.
Może to byc ewentualnie Magical Candle, ale ona chyba powinna mieć czerwonawe pędy.
Pozdrawiam
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
LyraBea 08:26, 04 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzień dobry Iwcia.
Zaczęłam poranek z kawusią w Twoim ogrodzie. To nic, że troszkę ostatnio było rozkopane, ale fajnie się u Ciebie rozsiąść. Ja lubię, gdy w ogrodzie się coś dzieje a tu nie mogę narzekać na brak "dziejstw". Specjalnie miałam w przeglądarce zostawione zdjęcie wejścia przed równaniem fal i teraz, żeby móc sobie porównać:
Iwk4 napisał(a)
Przed domem:


I teraz

Poprzednio mi się podobało, ale już dojrzałam dawno do wyprostowanych chodników i rabat i tak jest o niebo lepiej. No i właśnie. Wzdłuż ganku zyskałaś miejscówkę na rabatę a to fajny pomysł. Już masz wizję, co tam posadzisz?
U mnie idealna pogoda ogrodnika. W nocy pada, w dzień słoneczko i ciepło. Chwasty jakby trochę mniej rosną, młody trawnik rośnie jak szalony i koszony w poniedziałek już prosi o nóż. Szkoda, że ja przez skórkę czuję jesień. Niestety wraz z jesienią przychodzi chandra co odczuwa się u mnie po braku entuzjazmu przy pracach ogrodowych. Zwyczajnie zaczynam ogrod zaniedbywać
Aaaaa, i po dynie zapraszam
Pozdrawiam Iwonko.
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies