Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

hindsight 10:58, 04 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Iwonko, wpadłam z ogrodu po moim nowym odkryciu, bo też uczę się rozpoznawać hortensje. No więc właśnie odkryłam, że Magical Candle ma czerwone ogonki liściowe (te w górnej części pędu, pod kwiatostanem, są zielonkawe, przynajmniej teraz, może bliżej jesieni to się zmieni). Twoja hortensja, z tego, co widzę, ma zielone. Więc stawiam na Limkę jednak. Dobrze odżywioną
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Iwk4 19:46, 04 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Będę jutro i poodpisuję na posty. Zrobiłam fotki moim listkom hortensji, pomierzyłam kwiaty, jutro zrobię porównanie...

Dziś zdążyłam przed deszczem skosić trawnik. Teraz pada.
____________________
Ogródek Iwony II
ewa004 20:27, 04 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Odętka ...widziałam ja teraz na działce u tesciowej i zastanawiałam sie dlaczego ja jej nie mam jak ona taka ładna.Nie wiedziałam tylko jak ona sie nazywa ,teraz juz wiem
Buziaczki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
hindsight 20:44, 04 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Iwk4 napisał(a)
Będę jutro i poodpisuję na posty. Zrobiłam fotki moim listkom hortensji, pomierzyłam kwiaty, jutro zrobię porównanie...

Dziś zdążyłam przed deszczem skosić trawnik. Teraz pada.


Iwonko, jesteś profesjonalna do szpiku kości! Już fotki, mierzenie, no pełen szacun

Oby i u nas popadało... Ale się nie zanosi. A jutro jeszcze większy żar, niż dziś...
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
viva 21:36, 04 sie 2016


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Iwk4 napisał(a)
Będę jutro i poodpisuję na posty. Zrobiłam fotki moim listkom hortensji, pomierzyłam kwiaty, jutro zrobię porównanie...

Dziś zdążyłam przed deszczem skosić trawnik. Teraz pada.


Prawdziwy matematyk
Chciałabym aby i mnie deszczyk przeszkadzał w pracach ogrodowych, niestety cały czas żar leje się z nieba. U Ciebie tak świeżo, soczyście zielono i kolorowo Podoba mi się herbaciana rabata.
Zmieniłaś avatarek, nie mogłam Cię poznać Dobrze Ci w tych kolorach
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
olga80 20:36, 05 sie 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka zmiana avatarka zdecydowanie na +,bardzo ładnie i ten zarażający uśmiech

U mnie hortki jeszcze daleko w tyle,ale u mnie przeciągi na działce więc myślę,że o jest powodem. Ogród jak zwykle piękny i czyściutki. U mnie codziennie leje w ogrodzie nie mam jak podziałać zbytnio a tyle planów...

zawilec piękny delikatny,też sobie kupiłam zawilce w szkółce we Franku

Iwk4 napisał(a)


Zawilce zaczynają:


____________________
Teresa Moje małe królestwo
jolanka 21:06, 05 sie 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Jak i kiedy rozmnaża się zawilce?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
GorAna 21:15, 05 sie 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Iwonko, nowy awatarek super
Podziwiam nieustająco Twoje rewolucje, ogrodowo budowlane
Gratulacje pracusiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Iwk4 21:38, 05 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka ta wielokolorowa jeżówka to Cheyenne Spirit

Odętka - mam taką roślinę, ale nie wiedziałam, że tak się nazywa

Piękne masz kolory krwawnika. U mnie tylko czerwony posadzony w tym roku. Podobno to bardzo ekspansywna roślinka. Jakie jest Twoje z nią doświadczenie Iwonko?

Częściowo ścięłam moje nowe hortki Annabell Strong Incrediball.


Mirelko, dziękuję za nazwę jeżówki. Masz ich sporo, pewnie pozapisywałaś sobie nazwy.
Odętkę dostałam małe sadzonki od Gosi z Ogrodu od nasionka ... rok temu. Jak zaczęła kwitnąć, okazało się, ze mam dwa kolory. Bardzo ją lubię, bo fajnie sterczą kwiatki do góry. Biała chyba bardziej mi się podoba. W tym roku czekałam, aż zakwitnie. Podobno się rozsiewa, ale ja nie widziałam siewek, albo nie rozpoznałam i wypieliłam
Krwawnik siałam rok temu po raz pierwszy z nasion kupionych w sklepie. Miał być czerwony, okazało się że jest różowy, czasami taki mdły bez wyrazu, ale faktycznie mocno się rozrósł. Ponieważ miałam go blisko różanki, zdecydowałam się go przesadzić. Dobrze się go wykopuje, posadziłam na inne miejsce i ścięłam. Będzie kwitł jeszcze raz. Jeśli nadal będzie taki blady, to go wywalę.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/121/1218023/original.JPG
Ten z fotki jest z nasionek od Ren. Miał być terrakota, jest kolorowy. Roślinki nie powtarzają koloru. za to bardzo mi się podobają takie kolorowe. Zaskakują. Każdy inny. Tak tęczowo. Zanim rośnie werbena i kocimiętka, więc doszedł jeszcze niebieski

Dlaczego ścięłaś kwiaty hortensji? Nie lubisz limonkowych?

Kurcze, jestem dziś u Zbyszka, a tu net kiepsko chodzi i zdjęcia słabo się wgrywają...będzie bez fotek ... dziś ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:43, 05 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Iwonko, przyszłam pochwalić nowy Avatarek

W pierwszym momencie nie wiedzialam, kto u mnie byl
Ślicznie wyglądasz

Jolu,dziękuję. Ten poprzedni był chyba od początku, albo prawie od początku mojego pobytu na forum, przyszłą kolej na nowy.
Odkryłam w aparacie funkcję samowyzwalacza i mogłam sama sobie fotkę zrobić
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies