Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:30, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022



____________________
Ogródek Iwony II
23:36, 22 sie 2016
Iwonko tak jak Tulucy napisała śliwy i inne pestkowe tego typu tniemy po owocowaniu.Jutro będziemy ciąć naszą czereśnię.Rany po cięciu zabezpiecza się maścią przeciwgrzybową.

Bukszpany kulki,kwadraty i żywopłoty tnę różnymi sekatorami i nożycami.Jutro zrobię zdjęcia jakimi.Ale kulki przeważnie akumulatorowymi do żywopłotu,wspomagam się też owczarskimi.Jak na czas nie doładuję akumulatora to ręcznymi nożycami do żywopłotu.

Pracy w ogrodzie było sporo,w tym tygodniu może z ciurkadełkiem powalczymy jak czasu starczy.
Dobrej nocki



Iwk4 23:38, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:39, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




____________________
Ogródek Iwony II
23:41, 22 sie 2016
Ogród Ewy śliczny.I jaki duży.Podziwiam rabaty
Iwk4 23:44, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ta rabata mnie zainspirowała.



Nie mam tyle miejsca, ale podobało mi się połączenie kocimiętki, jeżówek białych, werbeny.
Dodałam jeszcze u mnie szałwię i perovską i w ten sposób zagospodarowałam 2/3 mojej bylinowej rabaty dzisiaj
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:56, 22 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




Koniec.
Pogoda była piękna.

Ewa, ja bym naprawdę nic już nie zmieniała, no chyba, ze coś padnie, albo za mocno się rozrośnie
Ja bym tam mogła nająć się za ogrodnika

I pewna rewfleksja:
Oród jest duży, kiedy wracam do mojego ogródka, czuje się w pierwszej chwili, jakbym znalazła się w skorupce orzeszka,
ale po raz pierwszy, kiedy wróciłam, poczułam, że mój orzeszek mi się podoba. Że wreszcie nie muszę zazdrościć, a jak jeszcze mogłam sobie przywieźć roślinki:
kocimiętkę, trawki, żurawki i perovską - to osiągnęłam pełnię szczęścia, ze namiastka tego pięknego ogrodu spełnia się w moim małym ogródku.

Ewuniu, dziękuję za cudownie spędzone chwile, za roślinki, za przyjaźń i nie gniewaj się proszę, ze tyle fotek strzeliłam, ale naprawdę masz cudowny ogród i możesz być z niego dumna, ze własnymi rękami to stworzyłaś. A jak słuchałam, jak potrafisz mnożyć i dzielić, to zaraz nabrałam ochoty do pracy
Buziak


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:35, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Iwonko w mojej mądrej książce o cięciu owocowych stoi, że pestkowe tnie my po owocowaniu, czyli teraz jest dobry termin - jutro sprawdzę szczegóły, jeśli będziesz chciała

Łucjo, koniecznie sprawdź
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:39, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
Iwonko tak jak Tulucy napisała śliwy i inne pestkowe tego typu tniemy po owocowaniu.Jutro będziemy ciąć naszą czereśnię.Rany po cięciu zabezpiecza się maścią przeciwgrzybową.

Bukszpany kulki,kwadraty i żywopłoty tnę różnymi sekatorami i nożycami.Jutro zrobię zdjęcia jakimi.Ale kulki przeważnie akumulatorowymi do żywopłotu,wspomagam się też owczarskimi.Jak na czas nie doładuję akumulatora to ręcznymi nożycami do żywopłotu.

Pracy w ogrodzie było sporo,w tym tygodniu może z ciurkadełkiem powalczymy jak czasu starczy.
Dobrej nocki

Aniu, obawiam się, ze mam niedobór narzędzi ogrodowych. Czekam zatem na fotki narzędzi.
Z elektrycznych mamy nożyce długie do żywopłotu, ale nimi ciąć nie umiem
Zbyszek to robi. A ja tnę ręcznym sekatorem.
Owczarskimi chyba też tnie Danusia. Ja nie mam
Dobrze się nimi tnie?
____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 06:58, 23 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonka wyprawa fajna, ogród zjawiskowy. Ale zgadzam się z Toba w pełni, że nie musisz zazdrościć bo Twój też jest wspaniały. Inspiracje sa zawsze super i trzeba czerpać je garściami. Ogrody się nam nie powiększa, ale chociaż co nieca pomieszać sobie możemy .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies