Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

leon60 20:42, 23 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
anna_t napisał(a)

czy na pierwszej fotce to formowany serb?

według mnie to świerk pospolity
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Joku 21:33, 23 sie 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Iwk4 napisał(a)




Wcale się nie dziwię że trudno było wybrać tylko 4 zdjęcia. Ja bym nie potrafiła. Na tym zdjęciu pokazałaś jak pięknie ogród wkomponował się w otaczający krajobraz.
Przy okazji pozdrawiam Ewę. Też miałam okazję ją poznać u Was na spotkaniu. Ewa, może chociaż wizytówkę założysz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:36, 23 sie 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Iwk4 napisał(a)




Już chyba kilka osób pytało o tę trawę. Pamiętam że też ją masz i bardzo mi się u ciebie podobała. Ale zapomniałam nazwy. Przypomnisz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
bacowa 22:22, 23 sie 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Odpowiem na pytania, chociaż nie jestem gospodynią tego wątku.
Fragment żywopłotu,to jak Ola dobrze napisała świerk pospolity , co roku cięty.
Trawa o którą pytała Olka i Agata to molinia Heidebraut.

Jolu ,niestety Iwonka nie ma tej molini, co nie zmienia faku że na wiosnę może ją mieć, ( zresztą proponowałam już Iwonie).Iwona ma molinie variegate, to stosunkowo niska trawa, jasno żółta.
Jolu serdecznie pozdrawiam.
Iwk4 22:25, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Katkak napisał(a)
Iwonka wyprawa fajna, ogród zjawiskowy. Ale zgadzam się z Toba w pełni, że nie musisz zazdrościć bo Twój też jest wspaniały. Inspiracje sa zawsze super i trzeba czerpać je garściami. Ogrody się nam nie powiększa, ale chociaż co nieca pomieszać sobie możemy .

Kasiu, problem z ogrodem zaczyna się, kiedy obsadzimy ostatnia rabatę. Przyzwyczajeni do zakupów, zdobywania roślinek, stajemy raptem z roślinką w ręku i zastanawiamy się, gdzie mamy ją upchnąć.
Upchnąć się pewnie da, ale dźwięczą mi w uszach słowa Danusi:
Rabata - to kompozycja, a nie zbieranina roślinek
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:44, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Odpowiem na pytania, chociaż nie jestem gospodynią tego wątku.
Fragment żywopłotu,to jak Ola dobrze napisała świerk pospolity , co roku cięty.
Trawa o którą pytała Olka i Agata to molinia Heidebraut.

Jolu ,niestety Iwonka nie ma tej molini, co nie zmienia faku że na wiosnę może ją mieć, ( zresztą proponowałam już Iwonie). Iwona ma molinie variegate, to stosunkowo niska trawa, jasno żółta.
...

Zacznę w takim razie od ostatniego postu Ewy.
Dziękuję bardzo Ewuniu za odpowiedzi, wiedziałam tylko, ze to molinia, nie pamiętałam jaka. Jest piękna, dlatego ją sfotografowałam I wywołała zainteresowanie Moje też.
Moja molinia variegata rośnie tutaj:

I dodam, ze już naocznie się przekonałam, jak bardzo różnią się te same roślinki w różnych grodach. U mnie piaski, u Ewy podłoże z gliną lepiej trzyma wilgoć, stąd ta sama roślinka różni się wielkością
Dodam jeszcze, ze to właśnie molinia i trzcinniki bezproblemowo przezimowały tą dziwną z
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:54, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Iwonko ja powiem Ci tylko tyle dobrze, że Ty taka nieposłuszna jesteś

Łuki, zastanawiam się, myślę i chyba nie wiem, kogo tak nie słucham
Przecież ja potulna jestem, o wszystkim mój M decyduje, on jest głową, ja tylko szyją

Wiesz, w przejściu przez trawnik do kącika grillowego (trawy tam jeszcze nie ma, ale będzie) będą wtopione płytki, jak u Oli...
https://pl.pinterest.com/pin/529876712390875640/
Nigdy zawczasu nie mówię, co planuję, bo tego nie lubi ...
Ale pinów tego typu mam kilka na wypadek, gdyby o tym była już mowa.
Zgadnij, kto ostatnio powiedział: "W trawniku damy betonowe obrzeża, jak zebra, płaskim do góry..." ?

Padłam normalnie Jasnowidz, czy co?
____________________
Ogródek Iwony II
Sebek 22:57, 23 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te molinie variegata są świetne, widziałem w weekend we Wro i na żywo robią wrażenie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 23:00, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kindzia napisał(a)
Przyszłam na chwilę do Ciebie...i wsiąkłam...masz bardzo ładny ogród!!! Lubię taki elegancki porządek jak u Ciebie Muszę zapisać wątek i wrócić na dłuższy czas, poczytać, popodziwiać...bardzo mi się podoba!!!
Tymczasem pozdrawiam

Kasiu, czytałam rano posta i się uśmiechnęłam. Ostatnio z Gosią Margo oglądałyśmy na telefonach, jak wygląda strona z powiadomieniami?
U Gosi pojawiają się nazwy wątków, które ma dodane do ulubionych i tylko te.
U mnie natomiast w podglądzie pojawiają się wszystkie wątki, w których była aktywność, bez względu na to, czy mam wątek w powiadomieniach, czy też nie. Nie wiem, od czego to zależy, ja wolę widzieć wszystkie, czasami zaglądam do wątków, które rzadko odwiedzam ... Zależy to od ilości czasu, które mam na forum.
Wiec dodaj sobie do ulubionych wątek, na wypadek byś mogła do niego trafić.
Cieszę się, ze podoba ci się mój ogród
Pozdrawiam Kasiu


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:05, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Te molinie variegata są świetne, widziałem w weekend we Wro i na żywo robią wrażenie

Na zywo zawsze lepiej Baaaardzo ją lubię

Pokazywałam dziś na fotkach koleżance werbenę patagońską, jakoś nie padła z zachwytu. Ale po dwóch godzinach pojawiła się u mnie w ogródku i zobaczyła ją na żywo. Zapragnęła ją mieć. Muszę tylko pamiętać, by zimą ukopać jej kilka kęp, niech robi sobie sadzonki. Sebek, wiesz, ze u mnie nie było żadnej siewki werbeny po zimie?
A ty wydłubywałeś jak chwast
Gdyby nie sadzonki, nic bym nie miała

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies