Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:09, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Śliczna ta róża
Jaka ona wysoka rośnie?

Reniu, to jest rabatowa róża, zerknij na opis we F...
To też zależy od warunków, rodzaju gleby, ogrodu ...
Śliczna jest. Gosia opowiadała, ze kwitnie cały czas. Szkoda, ze jeszcze nie zdecydowałam się na miejsce dla następnych róż. Potrzebuję coś jasnego i waham się między tymi różami i Vanilkami. I sama nie wiem ...
Po tym sezonie kilka róż cierpi na plamistość. Takich róż nie lubię niestety ... I wtedy sobie myślę, że hortensje są mniej problemowe. Ale kiedy róże zaczynają kwitnąć, oddałabym każdy kawałek wolnego miejsca dla tych kwiatów. Niestety miejsce się kończy ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:12, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AgataP napisał(a)


Iwonka co to za trawka, kupiłam ją bo podobała mi się bardzo, stwierdzono że śmiałek, ale nie jestem przekonana

Śmiałek chyba jest niższy. Choć go nie mam
A ta Ewy trawka to molinia Heidebraut. Ewa tak napisała
____________________
Ogródek Iwony II
tulucy 23:16, 23 sie 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonko jutro dopiero postaram się z tym cięciem, dziś nie dotarłam ale do książki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Iwk4 23:23, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)
Cudna refleksja. To najważniejsze, co mogło Cię spotkać Iwko. Właśnie takie odczucie. Piękny ogród właścicielki, którą miałam okazję poznać u Ciebie. Pozdrawiam zapracowaną Ewę. Pervoskiej Ci zazdroszczę. Chciałabym na próbę taka u siebie. Jestem ciekawa jej koloru, bo na zdjęciach wychodzi obłędnie. W żadnym sklepie się z nią nie spotkałam. Może kiedyś na nią trafię lub jakaś dobra duszyczka ukorzeni mi kilka.
Pogoda w kratkę. Wczoraj było przyzwoicie, na trochę wyszłam porządkować obejście. Dzisiaj znowu leje.

Pozdrawiam.

Beatko, perovska jest ładna, ale musie mieć odpowiednie tło. Trudno się ją fotografuje, bynajmniej u mnie. Posadziłam dzisiaj ją na niebieską bylinową. Mam nadzieję, ze będzie dobrze wyglądać na tle ciemnego żywopłotu. Ale wcześniej musiałam wywalić połowę innych bylin: galiardię, nachyłki, liliowca de oro, przesadziłam krwawnika. Wczoraj zaczęłam to wysadzanie, przesadzanie, wyciepałam margaretki z rabaty i srylion siewek ...Potem padało i wszystko mi ładnie podlało. Zabrakło mi jednej sadzonki szałwii, ale sobie przypomniałam, ze za płotem mi się wysiała, więc poleciałam na pole i ja wykopałam. Niesamowite, jak piękną siewkę znalazłam


Widziałam się dziś też z koleżanką, która ma bzika na punkcie ogrodu, ale ma masę roślinek jednorocznych, skrzętnie zbierane nasionka, wysiewane wiosną. Zaprosiłam ją dziś do mnie, dostała kilka roślinek, które chciałam zastąpić innymi. Ja miałam po kłopocie, ona się cieszyła, że ma nowe byliny. Oddałam galiardię, nachyłki, liliowca stella de oro, a wczoraj siostrzeńcowi oddałam moją sianą kocimiętkę, by móc posadzić kocimiętkę od Ewy Podzieliłam się siewkami jeżówki purpurowej
Oczyściłam sobie rabatę, na której sadziłam niebieskie roślinki

Z przodu wąski pasek przymiotna, potem kocimiętka, która po przekwitnięciu przymiotna powinna je zasłonić. Dalej na przemian szałwia i białe jeżówki, a w plecach werbena, do towarzystwa dzisiaj posadziłam jej dwie plamy perovskiej
Na końcu tej rabaty zostawiłam kompozycję żółtych bylin





____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:26, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


A nożyce mam takie: http://www.agito.pl/fiskars-nozyce-do-zywoplotu-hs92-1001563-114770/pd/DXJ6SBBBM/?ref=similar-exp_center-1_1&recid=is77epxu-6gobzxcs4ak-C.c17_a185.S.SIMILAR-0cw331n

Reniu, mam podobne, tylko innej firmy. Tnę nimi żywopłot, ale trzeba je trzymać dwoma rękami. I to mi nie odpowiada przy precyzyjnym cięciu małych kulek. Musze szukać zatem dalej takich, co w jednej ręce można trzymać i ciąć
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:30, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)

Może ja cos od siebie. Miałam okazję pracować tymi nożycami i jak to F fajne, ale do czasu, gdy nie zobaczyłam i nie kupiłam tych http://www.bimex.pl/product-pol-44503-FISKARS-DZWIGNIOWE-NOZYCE-DO-ZYWOPLOTU.html NOżyce dźwigniowe są rewelacyjne! Wszystkie moje kule tnę nimi. Ja kupiłam w C razem z takimi małymi do kompletu. Jestem bardzo zadowolona.

Beatko, tniesz dwiema rękami?
Takie do jednej ręki bym chciała
http://ws2-media3.tchibo-content.de/newmedia/seo/e4e2206b1b0dc9e0/.jpg
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 23:31, 23 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Reniu, to jest rabatowa róża, zerknij na opis we F...
To też zależy od warunków, rodzaju gleby, ogrodu ...
Śliczna jest. Gosia opowiadała, ze kwitnie cały czas. Szkoda, ze jeszcze nie zdecydowałam się na miejsce dla następnych róż. Potrzebuję coś jasnego i waham się między tymi różami i Vanilkami. I sama nie wiem ...
Po tym sezonie kilka róż cierpi na plamistość. Takich róż nie lubię niestety ... I wtedy sobie myślę, że hortensje są mniej problemowe. Ale kiedy róże zaczynają kwitnąć, oddałabym każdy kawałek wolnego miejsca dla tych kwiatów. Niestety miejsce się kończy ...


Czyżbym przegapila nazwę tej róży?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 23:32, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joku napisał(a)


Wcale się nie dziwię że trudno było wybrać tylko 4 zdjęcia. Ja bym nie potrafiła. Na tym zdjęciu pokazałaś jak pięknie ogród wkomponował się w otaczający krajobraz.
Przy okazji pozdrawiam Ewę. Też miałam okazję ją poznać u Was na spotkaniu. Ewa, może chociaż wizytówkę założysz?

Fajnie, jak się ma krajobraz zapożyczony. Robi dobrą robotę. U mnie z każdej strony widać domy... Niestety ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:35, 23 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Czyżbym przegapiła nazwę tej róży?

Tak Reniu, była podpisana przez Gosię
Cream Abudance
____________________
Ogródek Iwony II
iwka 23:37, 23 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Iwk4 napisał(a)

Beatko, tniesz dwiema rękami?
Takie do jednej ręki bym chciała
http://ws2-media3.tchibo-content.de/newmedia/seo/e4e2206b1b0dc9e0/.jpg
te są super chyba, sama kiedyś chciałam kupić szefowa ma fajne
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies