Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:55, 06 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
To była świetna okazja, by zmienić linię kostki na dojściu do domu:
Było tak:

A potem tak:


I plany, bo oczywiście trawnik częściowo w kiepskim stanie

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:02, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zasialiśmy trawę, podwyższając jednocześnie trawnik równo z obrzeżami:

Zanim trawa urosła na nowo, ogród dziwnie wyglądał

____________________
Ogródek Iwony II
06:08, 07 mar 2017
Iwonko ogrom pracy włożyliście
ana_art 08:14, 07 mar 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)
U Asi też znalazłam ciekawy eksperyment z gąbką w donicach. Chyba zastosuję w tym roku, skoro gąbka zatrzymuje wilgoć
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=313
myślę że to działa jak te wkłady hydro cośtam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 08:15, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W lipcu na rabacie herbacianej królowała szałwia. Róże posadzone wiosną - więc kwitnienie słabiutkie, ale każda zaprezentowała się kilkoma kwiatkami.

Dosadziłam więc różyczkom jeżówki w podobnym kolorze


A na brzegu wymieniłam żurawki. Nowe sadzonki dostałam od Ewuni

Na tej rabacie wsadzałam i wysadzałam roślinki przez cały sezon (nawet różę pomyliłam sadząc wiosną i musiałam w chłodniejsze dni zrobić wymianę ), liczę więc na efekt w tym roku
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:18, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Mniejsze poprawki brukarskie zrobiliśmy też przy kąciku grillowym - poszerzyliśmy miejsce wypoczynkowe ( kostka z odzysku, wiosną planuję mycie karczerem, może wyrówna się kolor :


Podjęłam też jedną samodzielną decyzję i skoro już prostowaliśmy linie, to bez wiedzy e-Ma zadbałam o zmianę na wejściu:
było:

po zmianie:

Najlepsze było to, ze Zbyszek nie zauważył od razu. Kombinował, ze coś mu nie gra, ale chwilę trwało, zanim odkrył, co się zmieniło

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:18, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ana, z tym wkładem - też tak myślę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:23, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Lipiec w ogrodzie nabierał barw. Kwitły Montany w połączeniu z czosnkami główkowatymi, i połączenie czerwieni i fioletu bardzo mi się podobało.



____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 08:31, 07 mar 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
wiesz co Iwonko oglądam te podsumowania roku to tu to tam i najbardziej utkwiły mi dwie osoby z forum ze swoich początków tutaj. Ty i Marta Zielona. Jedna i druga mega zagubione, niby z jakimś doświadczeniem, ale bez wyraźnej wizji. Takie trochę stąpające po omacku. A teraz rozkwitłyście jak najpiękniejsze róże
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 08:45, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kwitła lawenda.


Nie wiem, kiedy postanowiłam przerobić tę rabatę, ale postanowiłam, że w tym miejscu koniecznie muszę mieć hortensje.
Podglądałam sobie więc tę rabatę i planowałam kolejną, gdzie przesadzę lawendę, perovską

i różę, która u Nawigatorki okazała się być ładnym krzakiem. Planowałam wiec dla niej nowe miejsce, gdzie będzie miała możliwość rozrośnięcia się. Artemis
długo kazała czekać, bo kwitła cały sezon, mimo, że sadzona niedawno ...


____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies