Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:10, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka czy kłącza roślin - w moim przypadku kosmosy czekoladowe mam włożyć w domu do doniczek do ziemi, a potem na rabatę czy lepiej od razu na rabatę?

Mirelko, kosmosów nie mam. Nie doradzę.

Lecz inne kłącza wsadzałam do doniczek i trzymałam w najchłodniejszym pokoju. Na dwór wynosiłam, jak było wiosennie i ciepło. Do gruntu sadziłam w maju ...
____________________
Ogródek Iwony II
Nowalijka 22:13, 13 mar 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Iwk4 napisał(a)

Mirelko, kosmosów nie mam. Nie doradzę.

Lecz inne kłącza wsadzałam do doniczek i trzymałam w najchłodniejszym pokoju. Na dwór wynosiłam, jak było wiosennie i ciepło. Do gruntu sadziłam w maju ...

No to przegielam pale. Ja juz wsadzilam roze, liliowce, lilie, liatre, floksy, iryski. Jak zmarzna to sie wkurze. Ale ja raptusiewicz
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Iwk4 22:20, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rosa napisał(a)

I to zdanie mi się najbardziej spodobało .
Najlepiej być twórcą swojego ogrodu i tak komponować, by Tobie się on podobał, bo tworzysz go dla siebie .
Ja staram się znaleźć takie rośliny, które są teraz rzadkie i często z sentymentu je sadzę, bo przypominają mi wakacje z dzieciństwa spędzonego u rodziny na wsi. Te kwiaty, które rosły i rosną na miedzach chyba zostały ciut uszlachetnione .

Ewo, wolę sprawdzone roślinki póki co Na eksperymenty z nowościami przyjdzie czas niebawem

Rosa napisał(a)
Iwonko w całej rozciągłości popieram wyrzucenie winobluszczu. Jest piękny i widowiskowy na ścianie i ma jesienią swoje 5 minut. I tyle pozytywów na jego temat, a negatywy mogę długo wymieniać. Napiszę tylko, że ja przez 4 lata walczę z odrostami i końca nie ma. A jeśli masz na elewacji lekkie tynki cienkopowłokowe, to uważaj by nie spadł razem z nimi. Ach te nowe technologie, dlaczego ja ich nie lubię no już wiadomo.

Z winobluszczem mamy podobne doświadczenia. Na szczęście tynki mam wg starych technologii. Ale i tak mogą zostać "wąsy".
Jeszcze nie zrzucałam go. Zimno u mnie.
A ja znowu się rozchorowałam. Masakra jakaś ... Czuję się, jakby czołg po mnie przejechał. Pisać, nawet czytać mi się ostatnio nie chciało. Stąd ta przerwa ... Przeziębienie górą
Czekam na ciepełko I słoneczko, I by mi się już zachciało

Rosa napisał(a)
... Sama się przekonałaś ile satysfakcji daje stworzenie czegoś "swojego".
Powodzenia, fajnych pomysłów i dużo siły dla Ciebie i pomocników

Oj tak. Coraz pewniej czuję się w planowaniu. Ale ewaluowanie wymaga czasu Trzeba dojrzeć
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:22, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nowalijka napisał(a)

No to przegielam pale. Ja juz wsadzilam roze, liliowce, lilie, liatre, floksy, iryski. Jak zmarzna to sie wkurze. Ale ja raptusiewicz

Elu, uczymy się na własnych błędach bardzo często. Jeśli się nie uda, będziesz na drugi raz wiedziała. A jak coś wyjdzie, to będziesz też wiedzieć, ze nie zawsze trzeba dmuchać na zimne
Swoją drogą pospieszna jesteś
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:28, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
asiak napisał(a)
Iwonko, bardzo ładnie u Ciebie, ale to już chyba nieraz pisałam
Jednak lubię mocne kolory w ogrodzie

Asiu, czasami przypadkiem dowiadujemy się sporo o sobie. Liczą się odczucia. I patrząc na coś, wiemy, czy lubimy, czy nie. Fajnie czasami jest nazwać to, co lubimy Dzięki temu stajemy się indywidualni, nie idziemy za tłumem Ogród jest nasz, indywidualny.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:29, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
natka098 napisał(a)
Piękny ten bluszcz ale chyba nie pozwoliłabym mu rosnąć na ładniej wlewacji.

Masz rację. Szkoda elewacji
Co innego, gdy pozwalamy się piąć np. na ogrodzeniu Albo w bardziej bezpiecznych miejscach
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:49, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Piękne podsumowanie. Wasza ciężka praca i mnóstwo cierpliwości zostało wynagrodzone w postaci piękne ogrodu

Ewuniu, ilekroć Cię czytam, czuję taki spokój, ciepło
Przypadkiem trafiłam na twój post, w którym polecałaś mnie. Dziękuję
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:59, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
To prostowanie kostki w tajemnicy mi umknęło , kurcze strasznie podobają mi się te panele z listewek, mam w sumie kilkanaście długich desek, ale na taki cel na pewno nie będę mógł ich przeznaczyć. Naprawdę kawał dobrej roboty w tym roku zrobiliście

Łuki, obawiam się, że w ostatnim czasie sporo więcej mi umknęło, niemal na wszystkich wątkach.
Przydałby się Sebek ze swoim sprawozdaniem z wątków
Co do paneli z listewek - cieszę się, że się podoba
Może nie zrobisz takich samych, ale coś fajnego i tak wymyślisz na swoje własne potrzeby Łuki. Bardzo lubię oglądać, co nowego tworzysz
Czy ogrodzenie już macie skończone? Czy mi umknęło?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:15, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pora zakończyć podsumowanie roku 2016.
Tutaj skończyłam opowieść.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=632

Miało być szybko i krótko. Jednak się rozchorowałam i nawet komputera nie chciało mi się odpalać, co do mnie nie jest podobne
W sierpniu kwitły hortensje

a ja analizowałam warunki,

i próbowałam odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nierówno rosną. Wtedy zdecydowałam się niektórym zmienić jesienią miejscówkę
Zachwycały jeżówki i molinia Variegata


Tak przy okazji - jeszcze po zimie nie wystartowała. A jak jest w innych ogrodach?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:36, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Nadal czekaliśmy na fachowców od dachu ...

A na miejsce po deskach czekała ziemia. W planach był trawnik:

Z kącika warzywnego były pierwsze zbiory:

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies