Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 08:45, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W warzywniku zielono, buraczki musiałam wyrywać pod koniec lipca, bo były spore, ale ogórki poszły tylko w liście ...

Miałam pierwsze swoje w życiu pomidorki, któe zjadaliśmy z krzaczka

Bylinowa miała swój czas. Kwitły lilie, które kupowałam jako białe i początkowo miały rosnąć w zupełnie innym miejscu ...

____________________
Ogródek Iwony II
MAD 08:53, 07 mar 2017


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Z wielką przyjemnością obejrzałam podsumowanie zeszłego roku w Twoim ogrodzie. Ogrom pracy włośyliście, a efekty niesamowite. Bardzo spodobały mi sie te ażurowe, drewniane przysłony na mur. Wyglądają niesamowicie!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Iwk4 08:56, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
wiesz co Iwonko oglądam te podsumowania roku to tu to tam i najbardziej utkwiły mi dwie osoby z forum ze swoich początków tutaj. Ty i Marta Zielona. Jedna i druga mega zagubione, niby z jakimś doświadczeniem, ale bez wyraźnej wizji. Takie trochę stąpające po omacku. A teraz rozkwitłyście jak najpiękniejsze róże

Jej, Ana, to mega komplement. To prawda, niby miałam ogród wcześniej, ale go nie miałam. Trochę krzaków powtykanych i bylin.
Potem trafiłam tu zupełnie przypadkiem i szczęka mi spadła. Trzy ogrody: Bukszpanowy, rododendronowy i twój - to były moje początki. Twój wątek przeczytałam od deski do deski. Calutki. Chciałam mieć tak samo. Bo innego pomysłu nie miałam. A potem kilka przypadków sprawiło, ze zaczęłam tworzyć sama.Trochę kopiowałam. Ale najbardziej podobało mi się to, co stworzyłam na nowo, a nie kopiowałam. Chyba dlatego, że kopia nigdy nie dorówna oryginałom
Podarowane roślinki sprawiły, że z nasadzeniami mogłam przyspieszyć. I też one zadecydowały o charakterze ogrodu. Trawy, żurawki, byliny... I drzewka, które z M wybieraliśmy w szkółce pobliskiej. Marzyły mi się Umbry, ale u nas nieosiągalne. Mam więc Nigry
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:00, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MAD napisał(a)
Z wielką przyjemnością obejrzałam podsumowanie zeszłego roku w Twoim ogrodzie. Ogrom pracy włośyliście, a efekty niesamowite. Bardzo spodobały mi sie te ażurowe, drewniane przysłony na mur. Wyglądają niesamowicie!

Oj tak. Fajnie wyszły. M przywoził różnego gatunku listewki: bukowe, dębowe, sosnowe. Te ostatnie są najlepsze. Buczyna niestety pod wpływem wody zaczęła pękać...
Sporo w ogrodzie robimy systemem gospodarczym. To trochę trwa. Ale cieszy
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:06, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Winobluszcz zapanował na scianie. W tym roku będę się go pozbywać, póki czas. boję się jego korzeni. Choć bardzo mi się podoba.

Jak bumerang wracam myślami do tej rabaty i widzę na niej hortensje Vanilia Fraize. Tylko ta rabata jest wąska. Ma 1 metr szerokości. Więcej nie mogę zabrać, bo auto musi wykręcić ...


Baron rośnie

Lubię ta słoneczną stronę.


Tu, gdzie ciurkadełko, w tym roku planuję wymurować ściankę pod dębem.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:10, 07 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ciąg dalszy nastąpi ... Lecę do pracy
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 09:16, 07 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Ciąg dalszy nastąpi ... Lecę do pracy
Wszystko przeczytałam jak dobre opowiadanie Ogrom pracy wykonaliście gratuluję Iwonko Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margo 10:37, 07 mar 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwonko, świetne podsumowanie. Ogrom pracy wykonaliscie w zeszłym roku, jest pięknie. I te zdjęcia, takie energetyczne, tęskno mi do takich widoków, a tu za oknem biało ...
Bardzo podobają mi się Twoje czerwone róże. Ja w tym sezonie muszę u siebie dodać trochę koloru....
Pozdrawiam
____________________
Gosia
AngelikaX 11:07, 07 mar 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Lubię takie rewolucję Ale się napracowaliście szacun
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
ren133 13:12, 07 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Fajne podsumowanie Iwonko
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies