Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

13:34, 07 mar 2017
Iwk4 napisał(a)
Winobluszcz zapanował na scianie. W tym roku będę się go pozbywać, póki czas. boję się jego korzeni. Choć bardzo mi się podoba.

Jak bumerang wracam myślami do tej rabaty i widzę na niej hortensje Vanilia Fraize. Tylko ta rabata jest wąska. Ma 1 metr szerokości. Więcej nie mogę zabrać, bo auto musi wykręcić ...




Jejku,Iwonko,może szkoda go karczować,tak masz klimatycznie
A przycinaniem nie ujarzmisz??

Moja przyjaciółka odziedziczyła dom na Śląsku po teściach (z mężem oczywiście);piekny stary ogród ,niektóre rosliny rosna już wieeeeele lat,może i nie przesadze jak powiem,że kilkadziesiąt

winobluszcza się nie pozbyła ,tylko go po prostu przycinają

Oczywiście to twoja decyzja,mnie tylko szkoda tego kroku u Ciebie,bo pieknie ta kompozycja wyglada tutaj
PS:wiem oczywiście,że jest mega ekspansywny;ja sobie po garazu go puszczę
Rosa 15:14, 07 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)

.... A potem kilka przypadków sprawiło, ze zaczęłam tworzyć sama.Trochę kopiowałam. Ale najbardziej podobało mi się to, co stworzyłam na nowo, a nie kopiowałam. Chyba dlatego, że kopia nigdy nie dorówna oryginałom ....

I to zdanie mi się najbardziej spodobało .
Najlepiej być twórcą swojego ogrodu i tak komponować, by Tobie się on podobał, bo tworzysz go dla siebie .
Ja staram się znaleźć takie rośliny, które są teraz rzadkie i często z sentymentu je sadzę, bo przypominają mi wakacje z dzieciństwa spędzonego u rodziny na wsi. Te kwiaty, które rosły i rosną na miedzach chyba zostały ciut uszlachetnione .
Iwonko w całej rozciągłości popieram wyrzucenie winobluszczu. Jest piękny i widowiskowy na ścianie i ma jesienią swoje 5 minut. I tyle pozytywów na jego temat, a negatywy mogę długo wymieniać. Napiszę tylko, że ja przez 4 lata walczę z odrostami i końca nie ma. A jeśli masz na elewacji lekkie tynki cienkopowłokowe, to uważaj by nie spadł razem z nimi. Ach te nowe technologie, dlaczego ja ich nie lubię no już wiadomo.
Masę prac wykonaliście budowlanych a ogród .... przeszedł kolejną metamorfozę i widząc Twoje poczynania niedługo będzie następna metamorfoza i znów następna .
Ewoluujesz a za Tobą podąża ogród i tak długo będzie, aż sił nam starczy.
I bardzo Cię proszę już nie kopiuj, nie dlatego, że kopia nie dorówna oryginałowi, bo czasem dorównuje a często jest nawet lepsza, ale dlatego, że stawiasz pały swoim uczniom, którzy kopiują . Sama się przekonałaś ile satysfakcji daje stworzenie czegoś "swojego".
Powodzenia, fajnych pomysłów i dużo siły dla Ciebie i pomocników
asiak 16:28, 07 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwonko, bardzo ładnie u Ciebie, ale to już chyba nieraz pisałam
Jednak lubię mocne kolory w ogrodzie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
natka098 17:52, 07 mar 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Piękny ten bluszcz ale chyba nie pozwoliłabym mu rosnąć na ładniej wlewacji.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Anda 18:23, 07 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Poękne podsumowanie. Wasza ciężka praca i mnóstwo cierpliwości zostało wynagrodzone w postaci piękne ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Luki 19:15, 07 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To prostowanie kostki w tajemnicy mi umknęło , kurcze strasznie podobają mi się te panele z listewek, mam w sumie kilkanaście długich desek, ale na taki cel na pewno nie będę mógł ich przeznaczyć. Naprawdę kawał dobrej roboty w tym roku zrobiliście
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Margerytka40 19:25, 07 mar 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Ja też podziwiam panele . Nawet znalazłam inspiracjęna ławeczkę która w połączeniu z nimi świetnie by mi pasowała pod moją jabłonką. Ot taka świątynia dumania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
rozark 21:09, 07 mar 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
lubię oglądać podsumowania. motywują mnie do działania
____________________
pozdrowionka
Ewa777 22:06, 07 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Fajny przegląd roku Bardzo szczegółowy Czekam na kolejny odcinek
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rosa 02:06, 08 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
podrzucam inspirację, bo chyba się przymierzasz do ścianki
https://pl.pinterest.com/pin/99501472994215871/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies