Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:36, 13 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zaczęłam w chłodniejsze dni tworzyć rabatę lawendową. Tak wyglądały trzyletnie sadzonki lawendy cięte na półokrągło. W plecach posadziłam białe jeżówki i gracilimusy.


Werbena i jeżówki zapraszały do siebie motylki

Na rabacie bylinowej posadziłam młode sadzonki perovskiej i kocimiętkę.

____________________
Ogródek Iwony II
anka_ 07:39, 14 mar 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Iwonko jak zaczynałaś rewolucję to za głowę się łapałam i zastanawiałam co ta kobieta chce od swojego pięknego ogrodu. Na tych porównaniach widać jak bardzo twój zielony zakątek się zmienił na plus, jednocześnie nie zatracając swojego charakteru. Bardzo dużo pracy wykonaliście z eMem. Podziwiam.

I o to chodzi w ogrodzie... żeby żył...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Dominika11 07:49, 14 mar 2017


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wow
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Mirka 09:20, 14 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka fotkę kiełkującej Moudry wstawiłam.Zobacz
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
lojalna_ 09:34, 14 mar 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Iwonko Lubie jak tak opowiadasz ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Rosa 13:39, 14 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)

Ewo, wolę sprawdzone roślinki póki co Na eksperymenty z nowościami przyjdzie czas niebawem
A ja znowu się rozchorowałam. Masakra jakaś ... Czuję się, jakby czołg po mnie przejechał. Pisać, nawet czytać mi się ostatnio nie chciało. Stąd ta przerwa ... Przeziębienie górą
Czekam na ciepełko I słoneczko, I by mi się już zachciało
Oj tak. Coraz pewniej czuję się w planowaniu. Ale ewaluowanie wymaga czasu Trzeba dojrzeć

Chyba znów napisałam na skróty. Nie pisałam o eksperymentach a o roślinach, które znam z dzieciństwa. Drakiew, ożanka, krwawnica, kaczeńce, sasanki, jeżówki, amsonia, dziewanny, naparstnice, arcydzięgiel, przetaczniki, świecznice czyli pluskwice, świerzbnicą zwana knautią, jarzmianka i dziesiątki innych to kwiaty, które rosły na miedzy, polu, łące i na torfowiskach na mojej wsi rodzinnej zwali je potocznie ziołami i chwastami .
Te właśnie rośliny zaczęto modyfikować genetycznie. Wymyślono nowe odmiany i nazwy, zmieniono klasyfikację. Mamy ogrody obsadzone mutantami . Może dlatego stale nam chorują? Napędzony sztucznie biznes, liczy się tylko kasa. Chorują to polecimy po środki chemiczne i nakręcimy kolejny biznes. Te wszystkie wiśnie ozdobne, setki odmian klonów i dębów, buków i wiązów, tui, bukszpanów, sosen, świerków ............ Do jutra można wymieniać mutanty. I zauważ, że ze wszystkimi tymi odmianami ludzie mają problemy. Stale pryskają, preparują różne mikstury. Wg. mnie to nie są sprawdzone odmiany. My wszyscy tu eksperymentujemy a właściwie daliśmy się wciągnąć do jakiejś gry. A Ci co mają stare tradycyjne ogrody ze starymi odmianami drzew i kwiatów hmmmm ...... nie są trendy, ich ogrody uważamy za beeeeeeeee, takie niemodne ....
Porównaj koper aminek westchnienie wielu ogrodniczek z marchwią polną. Marchew jest zbyt pospolita by ją wpuścić do ogrodu bo rośnie na miedzach, lepiej szukać nasion w sklepie .

A na przeziębienie polecam wit C lewoskrętną czyli acerolę. Lewoskrętna bo wytwarzana jest bez użycia chemii ze składników naturalnych. Kupisz ją w aptece z ziołami. Tu na "O" dziewczyny polecają jakąś miksturę własnej produkcji, trzeba popatrzeć i popytać.
Zdrówka Iwonko
eda 13:46, 14 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Nowalijka 14:34, 14 mar 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Zapiera dech. Chcialabym choc w kiku procentach miec tak pieknie i z glowa stworzony ogrod. Macham goraco.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Rosa 17:50, 14 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
tu masz o miksturkach, albo zapytaj Justyny eee_taam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6503-ogrodowy-miszmasz-pod-kontrola?page=82
Basilikum 18:37, 14 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Iwonko zdrowka zycze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies