Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Mirka 23:30, 17 lip 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka ładny avatarek. Czy perowskia to może od Ewy Bacowej. Jest śliczna i kwiat ma ciemny.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
asiak 07:21, 18 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jaki piękny nowy avatarek
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 11:38, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirko, Asiu, pora było zmienić awatarek. Robiłąm sesję córce na tle Anabelek i jedno zrobiła mi przy okazji
Urzeka mnie ściana anabelek. A za rok będzie jeszcze fajniej, jak się rozrosną i będą się podtrzymywać wzajemnie. Mam chyba mieszane odmiany, bo część pięknie stoi, część leży po deszczach, ale to normalne, skoro zbierane z różnych źródeł, a także z robionych sadzonek

Mirko, perovska, jak pisałam, część mam od Ewy sadzonki. Teraz po deszczach troszkę się położyła. Ale nic dziwnego, skoro padało 3 dni
____________________
Ogródek Iwony II
Dominika11 11:40, 18 lip 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ogród cudny

Iwk4 napisał(a)
Kocimiętka. Kot i miętka



nawet kotek odleciał po kocimietce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Iwk4 12:06, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Pospacerowałam, pooglądałam i pozachwycałam się U mnie Iwonko też trawnik umiera. Też przestałam już o niego walczyć. Popadało dwa dni - tzn. trudno nazwać to popadaniem. Były dwa oberwania chmury. A dzisiaj znów tropiki. W upały wychodzę do ogrodu tylko wieczorem - podlać co się da. Ale niektórym roślinom taka pogoda sprzyja. Canny u mnie szaleją, lawenda również. Pelargonie są niesamowite - nigdy wcześniej takich nie miałam. Maliny i jeżyny uginają się pod owocami. Nawet pigwa w tym roku mi zaszalała. Róże dały spektakl - tylko krótki, piwonie podobnie. A teraz królują lilie, tytoń ozdobny, groszek pachnący i maciejka - zapach oszołamia. Wieczorami sąsiedzi przychodzą na spacer powąchać
Umierają mi za to hortki, doorenbosy, jednoroczne już dawno odeszły, trawy mam popalone od góry. Żal patrzeć...
pozdrawiam

Ewo, pięknie opisałaś swój ogród. Jak tak czytam, potrafiłam się oczami wyobraźni przenieść do Ciebie. Trawnik odżyje po deszczach, choć nie wiadomo, jak będzie później. No cóż, taka kolej rzeczy. Oglądałam zdjęcia z 2016 i 2017 roku. Zupełnie inny lipiec mamy. Zupełnie ... Czyli ogród zaskakuje. Zmieniają nam się obrazy ogrodu. I cieszmy się tym, co jest w danym momencie. Nigdy nie jest tak samo. Szkoda tylko drzew, ale moz eto chwilowo gubią liście, a za rok odbiją i wszystko odżyje? Jest taka możliwość...
Wiesz, u wszystkich kwitną lilie, u mnie dopiero dwie rozkwitły, na kolejne czekam. Postanowiłam, ze co roku będę dosadzać kolejne. Cudne są.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:32, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Iwonka tak Perowskie też skradły moje serce. Trudno je nie pokochać. Mam tylko dwie u siebie a szkoda.
Deszcz bardzo potrzebny. Wszystkie rośliny odczuły suszę i to bardzo. Ciągłe podlewanie było męczące.
Twój ogród zachwyca, teraz to dobry moment na wypoczynek, zwyczajnie tak posiedzieć przy kawusi.

Aniu, koniecznie odpoczywaj. Należy ci się nicnierobienie
Ogród dziękuje. Poczekać muszę jeszcze, aż tuje zasłonią trochę boki. Zazdroszczę tym, co mają ogrody pod lasem, albo zapożyczony krajobraz. Wiesz Aniu o czym piszę, jak sąsiedzi przy śniadaniu na tarasie mówią nam smacznego
Już i tak u mnie jest lepiej, dosadziłam kilka wyższych roslin i na tarasie już jest bardziej kameralnie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 12:40, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joku napisał(a)


Nawąchał się i padł
Pięknie u ciebie, podziwiam nieustannie.

Jolu, dziękuję. Wiesz, mamy wspólną różyczkę, Westerland. Zachwyca mnie jej wigor. Co rusz wypuszcza nowe pąki w tym roku W pierwszym roku budowała chyba system korzeniowy, bo nie pokazała wszystkich swoich możliwości

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:21, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W niedzielę polowałam na motyle. Paź królowej zrobił furorę. Chyba mu 40 zdjęć cyknęłam, aby go ustrzelić. Chyba ADHD miał


Jeszcze jego kolega


____________________
Ogródek Iwony II
asiak 13:24, 18 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Śliczne fotki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anka_ 14:42, 18 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wspaniałe fotki Iwonko zrobiłaś. Super taki gość w ogrodzie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies