Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 17:19, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Po deszczu - czwarty dzień
Rozplenica black beuty - rok temu siewki wsadziłam, maleńkie. Hortensje Limlight już za momencik

i w drugą stronę. Starałam się uchwycić śliwy Umbraculifera. Tak dla pamięci, jakie były w 2018 roku Ciekawa jestem, jak szybko będą przyrastać...

A z tyłu leżaczek czeka na słońce. To znaczy ja czekam, ale nie spieszy mi się. Niech pada. Grzechem byłoby teraz przywoływać słońce

Wczoraj oglądałam sobie fotki z poprzedniego roku i 2 lata temu. Szok normalnie. Ale takie porównania zostawiam na zimę
I widok z ławeczki wzdłuż tarasu. Tu najlepiej bieli się hortensja

____________________
Ogródek Iwony II
polinka 18:26, 18 lip 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)
Aniu, jak pięknie napisałaś. Dziękuję.

Minęły cztery lata, jak jestem na forum. W tym roku jakoś mniej czasu było, praca pochłonęła mnie na amen. Teraz inne sprawy wołają.
Ale kiedy mam czas, uciekam do ogrodu. Poleżeć na leżaczku, wypielić zielsko, przesiać kompost, podwiązać pomidorki, zwyczajnie wypić kawę w cieniu na ławeczce i podumać.




Trochę mnie mniej było na forum, taka kolej rzeczy.
Nie miałam czasu na udzielanie się u młodszych ogrodniczek, czasami z telefonu czytałam, co nowego na wątkach, nie mniej zaległości są. Ale też chyba innych stałych bywalców było mniej.
Kiedy tu trafiłam, powstawało kilka nowych ogrodów, razem się wspieraliśmy i uczyliśmy od starszych stażem. To było dla mnie bardzo ważne doświadczenie. Teraz jest sporo nowych wątków, mało osób tu do mnie zagląda, a kilka osób, które ceniłam za dobre rady rzadziej teraz bywa na O...
Aniu, zawsze lubię twoje wpisy i zdjęcia zarówno w twoim wątku, jak i u innych. Tak ciepło się robi w sercu ...


Dzisiaj oglądając Twoje zdjęcia na IG doszłam do wniosku, że bardzo ładnie Ci ogród wydoroślał i widać ogrom Waszej pracy

Cieszę się, że trafiłyśmy na forum w odpowiednim momencie. Jeśli tylko ktoś wtedy chciał, to mógł bardzo dużo się nauczyć.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Ewa777 20:41, 18 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Trzy dni u Ciebie pada? U mnie tylko wczoraj padało i 2 noce.

Bardzo ładnie Ci przyrosły hortensje bukietowe
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 22:36, 18 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
polinka napisał(a)


Dzisiaj oglądając Twoje zdjęcia na IG doszłam do wniosku, że bardzo ładnie Ci ogród wydoroślał i widać ogrom Waszej pracy

Cieszę się, że trafiłyśmy na forum w odpowiednim momencie. Jeśli tylko ktoś wtedy chciał, to mógł bardzo dużo się nauczyć.

Polinko, pamiętam dyskusję u Ciebie, kiedy zastanawiałaś się, dlaczego niektórzy odchodzą z Forum? Dlaczego młodzież ogrodowiskowa oczekuje gotowych rozwiązań, aby wszystko działo się już i natychmiast. Pamiętam, jak deklarowałam się wtedy, że pragnę pomagać innym młodszym ogrodniczkom i przez jakiś czas tak było. Poświęcałam swój czas, umiejętności, kreatywność, a potem i tak wszystko szło do "kosza". Nauczyłam się, że najlepiej każdy doceni innych, jeśli dojdzie do wszystkiego sam. Wymaga to czasu, trzeba czytać. I mieć odpowiednie podejście do ogrodu. Bo ogród nie wystarczy mieć, w ogrodzie trzeba być. Wąchać ziemię, rozmawiać z roślinkami, obserwować, co im dolega, dbać...
Miałam kilka dni temu gości. Padało. Dwie małe dziewczynki brały do ręki ślimaki, które po deszczu wychodziły na chodnik. Ich mama kategorycznie zakazała im dotykania "tego czegoś". A one były zachwycone ślimakami. Po interwencji mamy pobiegły umyć rączki, by nie nabawić się jakiejś choroby

Napisałaś bardzo mądre słowa. Pogrubiłam je.
Miarą sukcesu jest nauka. I cierpliwość !!! Bo ogród wymaga cierpliwości. Wymaga nabywania doświadczeń. Można przyspieszyć ten proces ucząc się od innych. Ja czytałam na początku Ogrodowisko po nocach. Pod kołdrą. Poznawałam inne wątki, zmagania, uczyłam się, popełniałam błędy, śmiałam się z innymi, martwiłam, byliśmy rodziną. Trochę się od tego czasu zmieniło. My też się zmieniliśmy. I Forum się zmieniło. I życie i oczekiwania, i czasami musimy pamiętać, by chronić naszą prywatność przed innymi, przed ludźmi, którzy mogą nas skrzywdzić. Tacy też są. I tego też tu doświadczyłam. Nabrałam dystansu, trochę inaczej już podchodzę do prowadzenia wątku. Trochę szkoda. Bo ja sprzed 4 lat byłam szczerą, ufną osóbką.
Trochę mnie dziś wzięło na wspominki. Wróciłam do podsumowania po pierwszym roku bycia na Ogrodowisku. Bardzo ciekawa lektura. Jakby ktoś chciał wrócić do początku mojego ogrodu, wstawiam linka. Ja przeczytałam z zapartym tchem tamte opisy. Zapraszam do powrotu do przeszłosci.
Podsumowanie pierwszego roku na Ogrodowisku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=320

Dziś te rabaty wyglądają tak:




____________________
Ogródek Iwony II
AnnaCh 22:50, 18 lip 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iwk4 napisał(a)
Bo ogród nie wystarczy mieć, w ogrodzie trzeba być. Wąchać ziemię, rozmawiać z roślinkami, obserwować, co im dolega, dbać...
Pięknie napisane i bardzo prawdziwe
Iwonko, ogród masz przepiękny, a ja czytam i bardzo dużo od Ciebie się uczę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Mirka 23:07, 18 lip 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka i wybrałaś, zamawiałaś roślinki u Finki.
Ja jakoś nie mogę się zdecydować, za dużo chciejstw.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monia81 08:44, 19 lip 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Iwk4 napisał(a)


Miarą sukcesu jest nauka. I cierpliwość !!! Bo ogród wymaga cierpliwości. Wymaga nabywania doświadczeń. Można przyspieszyć ten proces ucząc się od innych. Ja czytałam na początku Ogrodowisko po nocach. Pod kołdrą. Poznawałam inne wątki, zmagania, uczyłam się, popełniałam błędy, śmiałam się z innymi, martwiłam, byliśmy rodziną. Trochę się od tego czasu zmieniło. My też się zmieniliśmy. I Forum się zmieniło.



Iwonko pięknie to ujęłaś Ja wchodząc w tamtym roku na O miałam pewne obawy, to było pierwsze forum w moim życiu na którym się pojawiłam... bardzo lubię czytać książki, a zeszły rok upłynął mi na czytaniu wątków i z tego właśnie jestem najbardziej zadowolona czytając od początku poznawałam Was bardziej, robiłam notatki, płakałam, śmiałam się i to zostało mi do dzisiaj teraz się cieszę bo spotkałam tu fantastycznych ludzi, otwarły się drzwi do nowych przyjaźni a to chyba w życiu najważniejsze myślę, że to tak jest w tym życiu, my się zmieniamy i otaczający nas świat też się zmienia, trzeba tylko garściami brać od życia wszystko co dobre buziaki wielkie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
mirela 09:19, 19 lip 2018


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Ciekawi mnie, czy wtedy był inny klimat na ogrodowisku (jestem tutaj kilka lat ale wpadałam tylko chwilami i nie pisałam raczej nic) czy jednak Wam, "starym wyjadaczkom" się ono przejadło ? To chyba normalny etap, bywałam na różnych forach, grupach - i zawsze się to kończyło jak w miłości - motyle gdzieś ulatują.

Nie wiem czy zostałyście skrzywdzone, czy nie widzicie sensu w pouczaniu innych - ale ja tylko po to tutaj przychodzę. Nie na pogaduszki, tylko po naukę. Od Was się uczę. Was słucham. Choć estetycznie nie zawsze nam po drodze to każde rady dotyczące pielęgnacji roślin sa dla mnie na wagę złota.
Nie przychodzę tutaj podziwiać i achować, nie słodzę, rzadko zachwalam (chyba, ze faktycznie mnie coś bardzo urzeknie) ale się uczę. I smucę się, jak piszecie, ze nauczyć się trzeba samemu. JA się sama też uczę, ale przy okazji popełniam dużo mniej błędów - to wszystko dzięki Wam.

Tyle wynurzeń.

ps. Gdzie kupowałaś Black Beauty ?
____________________
Walczę z ogrodem...
MirellaB 09:44, 19 lip 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka u Ciebie jak zawsze pięknie i zawsze mądrze
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
asiak 11:28, 19 lip 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Mądrego warto posłuchać
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies