Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Sebek 09:51, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem czy taki spray zejdzie - jeśli by kiedyś był to podejdź do niego i spytaj co to jest - jak odpowie krzyżyk to spytaj czy chce też taki na twarzy Jak zacznie się śmiać to weź płytkę z ziemi i....już wiesz co
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 12:09, 04 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Sebek, okrutny jesteś jak nie wiem co, ale dziękuję za wsparcie

Myśmy wczoraj mieli wielkie plany, myciowo-czyszczeniowe. Rano zabrałam się za pracę komputerową, później wyszłam na ogród-mąż już zdążył umyć kawałek elewacji frontowej, bo wyglądała koszmarnie. Przeszłam się po ogródku. Oprócz dwóch lekko podmarzniętych bukszpaników i lekko przeszkliwionych liriope, których oczywiście nie okrywałam oraz kilku wrzosów niedokładnie wkopanych- strat nie zauważyłam. Jestem w szoku, że na takimi wygwizdowiu rosliny poradziły sobie tak dobrze. Dobrze też poradziły sobie chwasty. Ja nie wiem jak one to robią, ale czyściłam cały ogród późną jesienią, a teraz chwastów mam wszędzie pełno. Trawnik wygląda nieszczególnie- trzeba go szybciutko przewertykulować- w cieniu miejscami wyglada szczególnie kiepsko.
No i pociełam lawendę pod oknem-wiem wiem, że trochę wcześnie, ale nie mogłam już na nią patrzeć. No i tyle było mojej roboty, bo zaraz dostałam wysokiej temperatury, dreszczy i poczłapałam do łózka, o i piękny weekend oglądam sobie przez okno
____________________
ogród zmyślony
KasiaWB 22:07, 27 mar 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Myszorku, już się nie mogę doczekać Twojego projektu i realizacji będzie baaajkaaa
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 22:12, 27 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77314
Projekt na brudno już powstał, było trochę korekt i spacerek po ogrodzie też był, omawianie trwało dwie i pól godziny - to dużo jak na mnie, ale inwestorka wymagająca hehe.
Teraz będzie przerysowywanie do wersji docelowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 20:01, 28 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Gardenarium napisał(a)
Projekt na brudno już powstał, było trochę korekt i spacerek po ogrodzie też był, omawianie trwało dwie i pól godziny - to dużo jak na mnie, ale inwestorka wymagająca hehe.
Teraz będzie przerysowywanie do wersji docelowej.


Naprawdę? Długo? Ale omawiałyśmy też inne 'babskie" sprawy
To w sumie mój drugi projekt(jeden już kiedyś robiłam gdzie indziej), więc musiałam być totalnie totalnie pewna, że podoba mi się nie tylko rysunek.

Słuchajcie opowiem trochę- ogród jest mieszanką surowej geometrii z delikatnymi łukami i roślinnością wijącą się meandrami ........głownie w kolorze zieleni i..... zieleni. Jest trochę dramatycznego wiśniowego koloru dla kontrastu, pojawiają się drobne "smaczki" i punkty widokowe. Jest sporo falujących miękkich roślin i prostych wystrzyżonych form. Trochę taki ogród kontrastów.
Na tyłach domu jest trochę luźniej jeśli chodzi o kolor, no i nawet pozostawiono mi miejsce na moje łączkowe manewry. Plan jest piekny. Danusia jest cierpliwa, i mówię Wam - wie o co chodzi, nawet takim dziamdziołom jak ja. Jak to mawia młodzież - pełen szacun!
____________________
ogród zmyślony
anula_wn 20:09, 28 mar 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no no ! Ty kochana nie gadaj tyle tylko pokazuj ten projekt nie mogę się doczekać !!! wiem wiem, dopiero szkice są , ale ja niecierpliwa jestem
a tak poważnie cieszę się Myszorku, że niebawem rewolucję u Ciebie bedzie można oglądać !
super!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
justi 20:41, 28 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Myszorku, ależ poetycko opisałaś ten projekcik ....
......dramatyczny wiśniowy......mnie zaciekawił.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
myszorek 21:11, 28 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
no bo wiśniowy jest taki dramatyczny, nie to, że zły, tylko taki z pazurem.

Realizacja nie będzie taka hop siup, bo w tym roku dla odmiany na rosliny jest, a rąk do pracy nie ma, bo kiedy robić. W zeszłym sezonie to już miałam o tej porze oblatane wszystkie zaprzyjaźnione szkółki, a teraz chyba zostanie mi telefon do zamówień(to już chyba zima była mniej depresyjna). Potrzebuję co najmniej jakichś 100 osobodni na wykonanie prac, a to z kolei oznacza, że we dwójkę zajmie nam to przy dobrych wiatrach 50 dni, a dalej przeliczając na soboty w sezonie, których jest ze 24, z czego pewnie parrrrrrę wypadnie, mam plan robót na dwa sezony. Hardcore. Skąd ja wezmę cierpliwości tyle hihi.
Zaprę się i uprę się, a zrobię!! Urlopu, urlopu pragnę i dobrej pogody na nim.

Kawałek projektu pokażę, jesli Danusia zezwoli, ale dopiero jak będzie gotowy i wymuskany.Trzeba temu nadać nazwę, pamiętacie?
Piękne i kolorowe szkice są tylko dla mnie
____________________
ogród zmyślony
Joanka 16:17, 29 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Nie dawaj się długo prosić
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sebek 23:22, 30 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Prosimy o projekcik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies