Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Lena 09:45, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499

Lenko, polować na zielcho też lubię, ale jak kieszeń ciężka, bo inaczej chandra murowana Ostatnio z ubrań to kupuję już tylko rękawiczki...do ogrodu, a zamiast kosmetyków guano, albo jakieś inne dzdzownice Chyba muszę się nad swoim losem zastanowić głębiej, bo inaczej sama się zapuszczę na amen



Też się łapię na tym że wolę zielcho kupić niż szmatki...ale tymi też nie pogardzę... Jutro jadę się "ubrać" hihihi ale na trasie szkółka jest,więc nie wiem jak będzie
Doczytałam że też Magdalena jesteś??? Z małopolski?
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Sebek 09:48, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 09:48, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
myszorek napisał(a)

dlaczego mężowie lubią trawę? na któryms już wątku o tyhm czytam, a mój M ma to samo....

Madziula, ja nie zazdraszczam , tak "se" pogadałam ! Danusia dużo ciepłych słó o moim ogrodzie mówi, więc jestem dopieszczona jak miś mojego synka!


Bo to teoretycznie prosta robota jest. Idziesz kosisz,myślisz o pierdołach, nawozisz,podlewasz ciągle to samo, nie trzeba się martwić, ze coś przelazło gdzieś, albo przekwitło.Cudowna monotonia.Święty spokój.
Chyba Cejrowski się kiedyś wypowiedział w tej sprawie, w ten sposób, że to swoista męska demonstracja.Kosiarka to prawie mały samochodzik Robi dużo hałasu i zwraca na siebie uwagę
Facet może być panem własnego i cudzego losu. Zakrzyczy wszystkie ptaki, przegoni kreta, kota i psa i rodzinę z ogrodu oraz okolicznych sąsiadów. Jest panem wszechświata

Anula, no bo masz w ogrodzie jak w bajce, dobrze, że o tym wiesz


Ale się poczułem dowartościowany - jak ja pierdykam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 15:17, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
a widzisz
____________________
ogród zmyślony
myszorek 18:17, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Kto mi powie, co tu nie pasuje.O symetrię chodzi dziwną, o żle rozplanowane kolory, no co tu nie gra. Głowię się któryś dzień i nie mogę dojść.Może zwyczajnie brakuje jeszcze trzmieliny na pniu?


tu jest bardziej graficznie. Pogadajcie o tym, z boku łatwiej widać błędy


____________________
ogród zmyślony
marzena 18:29, 05 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marta, oczywiscie już bywałam u Ciebie ! m.in ogladałam Twoje zakupy, skalniak i realizacje planów ogrodowych. No, ja Ci nie doradzę, bo nie czuje się kompetentna w roli doradczyni ogrodowej...
ale bardzo podobał mi sie Twój skalniak z pięknymi i okazałymi roslinami - myślę tu troche o swoim, z którego wciąż nie jestem zadowolona... i
____________________
marzena O....!
myszorek 19:00, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Lena napisał(a)

Lenko, polować na zielcho też lubię, ale jak kieszeń ciężka, bo inaczej chandra murowana Ostatnio z ubrań to kupuję już tylko rękawiczki...do ogrodu, a zamiast kosmetyków guano, albo jakieś inne dzdzownice Chyba muszę się nad swoim losem zastanowić głębiej, bo inaczej sama się zapuszczę na amen



Też się łapię na tym że wolę zielcho kupić niż szmatki...ale tymi też nie pogardzę... Jutro jadę się "ubrać" hihihi ale na trasie szkółka jest,więc nie wiem jak będzie
Doczytałam że też Magdalena jesteś??? Z małopolski?

Nie Lenko, nie z małopolski.Rzuciło nas na patelnię, czyli równinę mazowiecką. Po ośmiu latach powoli się aklimatyzuję. Brakuje mi krajobrazów pagórkowatych.

Marzenko, skalniak można robić myśląc właśnie o pagórkach. Jak się przyjrzysz róznorodnie nasadzonym polom z daleka, to zobaczysz jakimi falami idzie kolor, jak się załamuje światło.Danusia jak była u mnie na wiosnę, to dodatkowo pomachała zgrabnie łapkami i mi się tak zwizualizowało-choć dalej mam robotę z przegrupowaniami na swoim skalniaku, ale już mniej.To trudna robota, bo już sam skalniak w płaskim ogrodzie często wygląda obciachowo.U mnie ta górka musiała być.Popatrz na skalniak Gramy jaki jest piękny.Będziesz jeszcze sama za swojego zadowolona, zobaczysz, bo masz ogród, który sprzyja pagórkom

Oj podpowiedzcie mi co nie pasuje na tej mojej rabacie, nooo
____________________
ogród zmyślony
marzena 19:15, 05 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, ja mam jakby trochę 'naturalny' skalniak - na górce utworzonej na ziemi pokrywającej piwniczkę ziemną z kamieni, czyli wypukłość była, ale troche 'po macoszemu' ten skalniak traktowałam i mam nieźle zarośnięty rozchodnikami... musze się zabrać za niego !
____________________
marzena O....!
Sebek 20:36, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Twojej rabacie brakuje po prostu STAROŚCI. Roślinki muszą podrosnąć, daj jej kilka lat i będzie świetnie. Jednak po prawej też dałbym coś piennego.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
myszorek 21:26, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
po prawej, czyli po lewej za berberysem rosną 3 miskanty, ale też ich nie widac.Zapomniałam zaznaczyć.
Sebku, chyba nie chodzi jednak tylko o starość,ale za Chiny nie umiem określić o co.Może tam za dużo napaćkane?Albo brakuje jakiejś wyrazistej bryły dla równowagi z trzmielinami?
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies