Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

myszorek 23:16, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
No widzicie? Jak się na ideały napatrzy to potem wszystkie myśli się ku nim kierują. Muszę nie wchodzić do Bukszpanowego i wymyśleć coś dla siebie.Wiecie, ze to było sprowokowane Lenką, która stożek proponowała, a nie moją chęcią odgapienia ogrodu, prawda?Nikogo nie uraziłam mam nadzieję
P.S. Danusiu jak chcesz to ja Ci pomogę go przekopac
____________________
ogród zmyślony
myszorek 23:17, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
anula_wn napisał(a)
no i widzisz coś narobiła! teraz Danusia ma robotę

dobrze, może co nowego jeszcze bukszpańszego wymyśli. Taki nerw czasem jest bardzo twórczy
____________________
ogród zmyślony
anula_wn 23:24, 05 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
kobieto ! przecież Dana jest blisko! uważaj, bo przyjedzie z łopatą wcale nie po to aby kopac
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gardenarium 23:26, 05 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
myszorek napisał(a)
No widzicie? Jak się na ideały napatrzy to potem wszystkie myśli się ku nim kierują. Muszę nie wchodzić do Bukszpanowego i wymyśleć coś dla siebie.Wiecie, ze to było sprowokowane Lenką, która stożek proponowała, a nie moją chęcią odgapienia ogrodu, prawda?Nikogo nie uraziłam mam nadzieję
P.S. Danusiu jak chcesz to ja Ci pomogę go przekopac


A co chcesz z mojego zaadopptować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 23:41, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
No słuchajcie dupka blada. Zaadoptowałaś do siebie najciekawsze, najbardziej reprezentatywne i wytrwałe rośliny jakie się u nas w ogrodach mogą uchować. Jakby ich nie poskręcać ze sobą, tak nijak nie wyjdzie nic innego, od tego co juz stworzyłas. Im dłużej myślę o tym wszystkim, tym bardziej dochodzę do wniosku, ze zastąpienie chociażby takigo stożka z cisu conicą, albo jakąś strzyżoną tują to zawsze bedzie namiastka dobrego smaku
na przykład patrzcie:

z lewej stożek, a niech to nawet nie będzie cis i nie dwa a jeden, pod spodem tawułka andersa(taka jak będzie w przedogródku, coś by do niego dodać-pewnie trzmielina, odrobina trawy dla lekkości i podniesienia kompozycji w górę, dalej brakuje kulek więc wkładam i wypełniam hostą, a dalej hortensja. No i co? Dalej prawie Danusia, choć prawie robi wielką różnicę.No może jeszcze kulki z prawej strony brakuje, żeby zamknąc
____________________
ogród zmyślony
KasiaWB 23:51, 05 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Kochana, super masz tą elewację i dach, pomęczę Cię trochę o nr kolorów itd. ale to na priv i nie dzisiaj

A co do rabaty..... stożek (może by tak w szałwi?) podoba mi się tu gdzie jest, hortensje od strony elewacji bardzo pięknie, trawy to bym, dała gdzieś między te hortensje i to na tle ściany, kule fajnie ale może dać je tu gdzie trawy przy wejściu, no i oczywiście żurawki przy nich hosty też faajnie
jeszcze nie umiem tak rysować
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:00, 06 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
aha, jak chcesz to kawałek trawy możesz zostawić przy wejściu żeby zasłonić rynnę, ale... trawa nie wygląda cały rok dobrze ;/ a to przecież wejście do domu co by nie było a może dasz tu jedną hortensję przy wejściu, która będzie tłem dla kulek w nóżkach? a może kulę z cisa na pniu i pod nim kulki z bukszpanu? zawsze na tej kulce na pniu będziesz mogła światełka powiesić na święta
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
myszorek 00:03, 06 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Kasiu szałwi mam mnogość z tyłu i tam będzie miała zapewniony bardzo duży udział.Tutaj byłabym skłonna do tej tawułki z mocno rózowymi kwiatami. Przód generalnie jest dość różowo-fioletowo-wiśniowy.Trawy raczej nie mogą być w hortensji, bo chcę je mieć gęsto i trawa w nich zginie, ale zgadzam się, ze powinny być "na ścianie"
Prawda, ze pięknie maluję? Nauczyłam się tak, jak robiłam wnętrza. Miliony amatorskich kolaży i kolażyków, bardzo kiczowato, ale pokazują generalnie, co autor miał na myśli.
A męcz proszę, o co chcesz. Jeśli bedę umiała pomóc, to zawsze bardzo chętnie
____________________
ogród zmyślony
myszorek 00:08, 06 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Rynny nie są może zbyt atrakcyjnym elementem elewacji, ale jak nie są schowane w ociepleniu, to nie ma co udawać, ze ich tam nie ma, a trawa skrywa zbyt krótko.Pojedyncza hortensja wydaje się jakaś taka za mało masywna jak na sporą ścianę. A może faktycznie je rozbić na dwie grupy. Mam burzę w mózgu.To prawdopodobnie dobry znak
____________________
ogród zmyślony
KasiaWB 00:16, 06 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Będzie dobrze rynny masz ładne, wcale nie rzucają się w oczy, zasugerowałam się chyba, że stożek zasłania. Hortensje za 2-3 lata będą bardzo wysokie (Limelighty?), jeszcze będziesz je mocno cięła, żeby okien nie zasłaniały z tą szałwią to masz rację, nie wiedziałam, że masz tego sporo, zresztą to nie ta strona świata dla szałwii a może ta kula z cisa przy wejściu na tle ściany podsadzana małymi kulami z bukszpanu ze skarpetkami? albo mniejszy stożek lub kula ? ............

p.s. będę się podpytywać, bo budowę masz już za sobą, a ja dopiero przed.... Chciałabym mieć już taki problem co posadzić na rabatce przed domem i tego Ci zazdroszczę lecę popracować. papap
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies