Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

MirellaB 17:00, 19 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czyli reasumując co radzisz, żeby róże mi nie padły?. Mam odgarnąć kamyczek, czy zostawić i obserwować co się będzie działo?. Jak zaczną marnieć to zlikwidować kamyczek.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 17:46, 19 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odsunąć kamyki, dosypać próchnicy i dosypać kamyczek. Ale na jakiej głębokości je posadziłaś to nie wiem i jak to wygląda to może chociaż pokaż zdjęcie tych róż. Ja tego przecież nie sadziłam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 12:51, 21 sty 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Poprawiłam. Dosypałam próchnicy i przysypałam cieniutko kamyczkiem. Róże mam włożone wystarczająco głęboko tak jak być powinno. Dziękuję za Pani pomoc. Pozdrawiam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Ilona 09:24, 27 mar 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Przyznam, że położyłam matę, sadząc cisy na żywopłot. Zrobiłam to, bo wcześniej w miejscu tym rósł rdest, prawdopodobnie sachaliński. Oczywiście miejsce przekopałam i usunęłam kłącza do których udało mi się dostać. Jednak nie miałam pewności czy usunęłam wszystko - ilość kłączy i ich głębokość jest nie do wyobrażenia. Dlatego zdecydowałam się na matę i wysłałam ją korą sosnową. Jestem gotowa ją ściągnąć po przeczytaniu postu, tylko bardzo proszę o radę jak inaczej mogłabym walczyć z rdestem, który jest niezwykle ekspansywny.
____________________
Gardenarium 18:09, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było przed sadzeniem żywopłotu usunąć rdest, odczekać, sprawdzić czy nie wyłazi, dopiero użyźniać glebę i sadzić. Teraz to już nie ma wyjścia dobrego z tej sytuacji.

A pod szmatą rdest nie wyłazi?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ilona 19:54, 27 mar 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Okaże się w maju, wtedy to paskudztwo zaczyna wyrastać. Cisy sadziłam w zeszłym tygodniu. Naczytałam się dziś o tym chwaście - to jest rdestowiec ostrokończysty, podobno niezwykle trudny do zwalczenia. Usunąć trudno, bo ma kłącza nawet na głębokości 2 m, odrasta nawet od niewielkiego pozostawionego w ziemi fragmentu korzenia, roundap działa, ale słabo... Hmm, może będę wycinać jak tylko coś się pojawi nad ziemią? Tylko czy w ten sposób nie będę go wzmacniać? Albo będę opryskiwać jak tylko coś pojawi się nad ziemią, oczywiście chroniąc cisa. Czy to jest jakieś wyjście? Nie bardzo wiem co robić.
____________________
Gardenarium 21:09, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykopać cisy i zająć się rośliną niepożądaną. Zwalczyć. W przeciwnym wypadku kasa i cisy stracone. Nie da się uprawiać cisa na rozłogach chwastów licząc że się da
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milo 08:22, 28 kwi 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie wszystkich
jak dobrze ze tu trafilam. Wlasnie kupilismy tuje 120 szt felsigiata i zastanawiamy sie jak dobrze to zrobic.miala byc ta mata, ale nie bedzie po tym co zobaczylismy. Obecnie mamy wszedzie trawnik. Czy opcja skoszenia go bardzo nisko i posadzenia tuji w nim jest dobra ? Tuje maja okolo metra,beda podsypane specjalna ziemia w ilosci 40l ziemi na 7 tujek. Nie wyobrazam sobie plewic pasa z trawy o dlugosci 70 m i szerokosci pewnie z 80 cm.prosze zatem o rade jakie by rozwiazanie bylo najlepsze dla tych tujek.bardzo dziekuje za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam Ania
Gardenarium 21:24, 28 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Usunąć trawnik z rabaty i dopiero sadzić tuje w ziemię a nie w trawnik. Tak się nie robi. Nie wyobrażaj sobie a zrób to po prostu. Możesz ewentualnie rabatę z trawnikiem przekopać, ale zawsze trawa wylezie nawet spod ziemi, chyba że ja dobrze podziabiesz szpadlem. Dla ciebie polecam zdjęcie trawnika i ułożenie go w pryzmy zielonym do zielonego. Powstanie znakomita ziemia darniowa, którą potem wykorzystasz do sadzenia roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 23:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Aniu,
Danusia dobrze Ci radzi Droga na skróty się nie opłaci
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies