Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Milo 14:38, 09 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam ponownie,
Znalazlam w obi kore przekompostowana .jest calkowicie mialka.czy nada sie pod tujki ?czy lepsza grubsza ale niekompostowana?
Gardenarium 16:32, 09 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepsza kompostowana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorothaM 21:02, 09 maj 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Ściągnęliśmy wczoraj całą matę....w końcu. Trochę się wczoraj zdołowaliśmy jak ją ściągnęliśmy, bo boimy się czy korzenie się schowają do zimy, czy nie zamarzną podsypaliśmy ziemię i korę na te korzenie, ale i tak, nie powiem......trochę się boimy....Dodam jeszcze kilka zdjęć.











A co do sosen to widzę, że z nich nic nie będzie też szkoda. Powiem mężowi, aby wykopał. I na pewno zrobię zdjęcia.
Co do nawożenia - to kupowaliśmy nawóz przeciw brązowieniu igieł i sypaliśmy tak jak było napisane.
Co do podlewania - to raczej ich nie podlewaliśmy, chyba, że jak były upały.
Co do ziemi - zawsze kupujemy ziemię jak coś sadzimy. do sosen była ziemia do iglaków.
No w każdym razie coś się sosnom nie podoba u nas.
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
Tesska 21:20, 09 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ja wczoraj tez ściągałam maty , były rok i juz korzonki sie nie pochowały , poczatkowo myślałam ,że u mnie wszystko oki jak uniosłam kawałek maty ale jednak malutkie spustoszenia sa , dobrze ,że trafiłam na ogrodowisko i na ten temat
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Milo 08:09, 10 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
bedzie kora kompostowana tylko jaka ma byc jej warstwa ?
Wczoraj skosilismy trawe i mamy jej stosy.na jesien planuje dalsze obsadzanie tujami i tu moje pytanie.czy skoszona trawe mozna poukladac na pas trawy zeby ja zagluszyc i zniszczyc? czy moze lepiej namoczone gazety i wtedy ta trawe ?
Chcialabym ja wykorzystac bo niestety jest jej bardzo duzo.mam jeszcze folie z workow ziemi do tujek. Co lepiej wygluszy tam trawe ?
Pozdrawiam

Gardenarium 22:51, 10 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Warstwa kory około 2-3 cm. worek na 1m2 - 1,5m2.

Tak żeby ładnie przykryło.

Gazeta i na to skoszona trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorothaM 19:35, 04 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Gardenarium napisał(a)
Sytuacja rozwiąże się jak wyrwiesz te suche sosny. Obstawiam, że mają poucinane korzenie zbytnio. Gdyby szmaty nie było być może coś by puściły, a tak padły.

Wykop i pokaż korzenie. Czy widać cosik białego korzenia czy wszystkie grube i poucinane?



Tak to wyglądało po wyrwaniu sosenek..pucinane chyba za bardzo te korzenie, bo takie krótkie..









____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
Gardenarium 21:19, 04 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jednak miałam rację, martwi mnie że sprzedaje się takie rośliny.
Widać także, ze za głęboko były posadzone. Dwa powody dla nieudanego sadzenia. Mata szmata, za głęboko posadzone plus poucinane korzenie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorothaM 00:03, 05 lip 2015


Dołączył: 22 kwi 2015
Posty: 83
Gardenarium napisał(a)
Jednak miałam rację, martwi mnie że sprzedaje się takie rośliny.
Widać także, ze za głęboko były posadzone. Dwa powody dla nieudanego sadzenia. Mata szmata, za głęboko posadzone plus poucinane korzenie.



Muszę zapytać męża jak je wkopał, bo wydawało mi się, że nie sypał dużo ziemi na nie. Pokażę mu to zdjęcie...Trudno, nie ma co płakać. Weźmiemy Twoją radę Danusiu na przyszłość.
____________________
Dorota-Ogródek z mieszkaniem, czyli jak się mieszka w bloku
Gardenarium 12:30, 06 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawdzać korzenie gdy kupujesz rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies