Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Gardenarium 08:35, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogrodnictwo jest jak życie, nie da się iść na skróty - to mądrość do realizowania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiek 13:12, 29 kwi 2015

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Dzięki Waszym postom udało mi się odwieść męża od wyłożenia działki matą, lub co gorsza folią. Argument męża: "bo sąsiad tak ma". Dopiero jak pokazałam zdjęcia z forum, skończyła się dyskusja na ten temat. Sąsiad położył swoją folię (prawdziwy, czarny worek) w zeszłym roku. Jego rośliny na razie nie chorują, dlatego moje ostrzeżenie, że szkodzi roślinom nie zadziałało. Oby jego roślinki okazały się silniejsze od worka, bo fajny z niego człowiek i dobrze mu życzę. Chwilę temu pokazałam te przerażające zdjęcia koledze z pracy, który jeszcze chwilę temu był zwolennikiem maty. Minę miał nie tęgą..
____________________
Asia Tęczowo mi
Gardenarium 14:35, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czasem warto się zastanowić a nie kopiować wszystkiego w ciemno, bo wszyscy tak robią. Rób dobrze - to moja dewiza. Pochwała dla męża, że przejrzał na oczy. Grunt to zdrowe rośliny w zdrowej glebie...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tesska 15:45, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Jestem nowa na forum i bardzo sie ciesze ,że jest tu ten temat , mam mate pod iglakami co prawda 5 metrów ale chciałam zacząć dawac ja pod byliny , zeby sie nie męczyc z plewieniem . oczywiście efekt taki ,że maty zrywam a dosadzam wiecej rośłin
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
waldek727 16:10, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Kosztem tego, że Ty nie będziesz męczyć się z plewieniem Twoje rośliny będą się męczyć przy pobieraniu pokarmu. Gleba w Twoim ogrodzie będzie się męczyć przy tworzeniu próchnicy a pożyteczne mikroorganizmy odżywiające rośliny przestaną się męczyć ponieważ zostaną wyparte przez chorobotwórcze patogeny. Zainteresuj się Teresko naturalnym ściółkowaniem gleby oraz roślinami zadarniającymi.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 09:43, 30 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/228-rosliny-okrywowe-w-ogrodzie

To dwie ważne sprawy w walce z chwastami i jeszcze jedna, najważniejsza - właściwe przygotowanie gleby przed sadzeniem a nie sadzenie w chwastowisko a potem szmata...

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milo 06:29, 02 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam ponownie,
Wczoraj zakonczylismy plewienie trawnika pod tuje.chcialam zapytac czy ulozenie desek w ziemi zabezpieczy przed wchodzeniem trawy na pas tujkowy ? Mam ich sporo z budowy.i co by bylo najlepsze pod tuje zeby trawa nie rosla ? Kora odpada bo u nas straszne wiatry.
Gardenarium 07:07, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żeby trawa nie rosła pod tujami, teren trzeba dobrze odchwaścić, a potem ściółkować. Np. ładną i przekompostowaną korą sosnową


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milo 12:04, 02 maj 2015

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
A czy cos innego niz kora wchodzi w gre? I czy taka kupiona np w obi jest inna ni kompostowana ? Obawiam sie ze kore mi zwieje. Czy cos innego tanszego by bylo bo potrzebuje na pas 70 m na 1 metr.
Gardenarium 17:38, 02 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kory nie zwieje, 30 lat ściółkuję korą i nie zwiewa. Rabata powinna być podlewana, kora wilgotna, a jej grubość około 3 cm.

Inne materiały do ściółkowania:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies