Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 11:50, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
berberysowa i perukowcowa wreszcie dostała obrzeże z kostki
juki wiosna polecą na górkę hortensjową i do towarzystwa dostaną lawendy. Muszą zrobić miejsce na nową rabatę. Cóż choroba to choroba... nie ma rady



wrzosowisko



w tej donicy trawy nie przeżyły ich miejsce zajęły czosnki główkowate, dzwonki i floksy skalne

Rosa 12:12, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
W rogu nadal są rządki wysianych roślin do pikowania . I jak widać naparstnice nie mogły skraść mojego serca, za krótko kwitną i takie pstrokate. Dziewanna pozostanie.



Trzcinnik KF już na początku lipca zapowiada jesień - sioooooooo akysz z mojego ogrodu



i ciekawostka
kwiatki skromne, ale nasienniki za to urocze



Rosa 12:21, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
zbyt wąska rabata dostała obwódkę z lawendy i się zagęszcza







tu doszło do paru eksmisji wyleciał wielosił błękitny




Rosa 12:54, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
tak radzą sobie rośliny pod orzechem









wiosną dzwonek piramidalny (z nasionka) powędruje pod płot . Pluskwica, języczki, czyściec wielkokwiatowy trafią na nową rabatę cienistą za domkiem. Rozsadzę hosty.

Rosa 13:05, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
a to już późniejsze widoczki





Rosa 13:16, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
co jeszcze zostało zrobione w 2016 - placyk wypoczynkowy, schody obłożone granitem. Nareszcie wszystkie domki są w jednym kolorze biało-szarym .



i tym miłym akcentem pożegnałam 2016 r.

Rosa 13:55, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Podsumowanie

Tak wygląda opowieść w pigułce o moim ogrodzie.
Chciałam pokazać, że można "coś" stworzyć za niewielkie pieniądze.

Podziwiam inne ogrody: bukszpanowy za harmonię z architekturą budynku i za stworzoną mistrzowsko iluzję i perspektywę na tak małej powierzchni, kolorowy na piasku vivy za wszystko , rododendronowy Bogdzi za cudowne kolory, ogród Jasi i Dzidki za ich "dzikość", jurajski za wykorzystanie naturalnych walorów terenu, ogród Marty zielonej za konsekwencję i dobór roślin oraz zdrowe podejście, Irenki - Milki (jak ten nick pasuje do niej ) za radosną i przemyślaną twórczość i cudne kolory, Gosi-ensaty za niesamowitą odwagę w szaleństwie ogródkowym, nieprzeciętną inteligencję i uwielbienie "piękny innaczej" (Gosia powiem za innymi - wracaj babo do nas, choćby pogadać, bo rozumiem "Twoje opory", ja też je mam), Małej Mi za cudowne szaleństwo właścicielki w tworzeniu ogrodu (w pozytywnym sensie tego słowa), Iwk4 za kosmiczną metamorfozę, którą przeszedł ogród, lindsay80 za wszystko, szczególnie za brzozową, Nawigatorki z super pomysły jakże mi bliskie i wiele, wiele, wiele innych. Przepraszam, ale nie sposób wszystkich wymienić.

Tworząc ogród brałam pod uwagę, że będę w nim sama pracować i nikt za mnie nie wejdzie na drabinę by ciąć i strzyc. Brałam też to, by nie schylać się i nie pielić, stąd zaplanowane gęste nasadzenia.
Mam już trochę roślin, to mi wystarczy bym mogła rozpocząć proces twórczy i jak malarz pędzlem nakłada kolory na płótno, tak ja już jesienią zaczęłam układać plamy kolorystyczne na rabatach.
Jak mi to będzie wychodzić? Zobaczymy.

Uwagi i spostrzeżenia

zamiast kostki betonowej teraz bym dała obrzeża plastikowe EKO-BORD. Owszem są drogie, ale prawie niezniszczalne i najważniejsze, ze ich nie widać. Łatwe do układania i robota szybko idzie. Nie trzeba do tego faceta. Na you tube jest film jak je układać

Zapraszam do kibicowania.

Niestety, tu na O, nabawiłam się dwóch chorób. Nazwałam je liliownicą i irysownicą pumilowo-plamkową .
Ale to już temat na 2017.

Milka 14:09, 27 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Chciałam kolory, ten ogród był wymarzony i wyśniony, ogród miał być lekiem na wszystko. I jest, tu odzyskałam zdrowie i radość życia .
***********
Jak się cieszę, że mogę do Ciebie z rewizytą wpaść opowieść już na starcie mi się podoba, a powyższe słowa, jakbyś o mnie pisała
wracam do lekturypozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Iwk4 14:14, 27 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Piękne podsumowanie. Z zapartym tchem oglądałam, tym razem starałam się nie przerywać
Ogród ładnie się zagęścił. Już może cieszyć.

Dziękuję.

____________________
Ogródek Iwony II
Milka 14:15, 27 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)


Witam Cię Iwonko to wszystko przez Was. A, że dziś mam dobry humor... to i założyłam.
Szkolenie jest takie, kupić dobre nasiona i gnojówka z pokrzyw. Zero chemii bo ja jestem eko.

Jak ja
W sumie nigdy czasu nie mam, to i na plus wyszło, ogród leci swoim zyciem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies