Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Milka 10:57, 28 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)


jest cudowna - taka delikatna i subtelna, ale wszędzie pasuje bo biała i kwitnie do mrozów nieprzerwanie. Wysiewa się sama i nie jest ekspansywna, na wiosnę zgłoszę się po adres do wysyłki . Może zechcesz trochę sasanek?

O jak fajnie jestem chętna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:59, 28 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)
Plan robót na rok 2017

przedogródek



rośliny ogrodowiskowe - bukszpany i tuje. Bukszpany wiekowe 40-letnie wcześniej chyba nigdy nie cięte. Już je cięłam kilka razy, zagęszczają się. Niepodlewane, niezasilane są zdrowe, tylko ten zapach fujjj.
W rogu był lilak (bez), ale już go nie ma.
Tuje zmieniły sukienki - też ich nie lubię - zasłaniają przed wścibskimi przechodniami - zostaną. Strzygę ja na spirale.
Pod domem planuję trzy koryta wymurowane z grafitowej cegły lub betonu, przenikające się wzajemnie o zróżnicowanej wysokości.

Takie coś mi chodzi po głowie

I

Zapowiada się ciekawie
Myślałam, że tylko ja nie cierpię zapachu bukszpanów...fuj
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Iwk4 11:05, 28 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Z donicami ciekawy pomysł. Kulę bardziej regularnie już mozesz ciąć.
Latem, gdy przechodzę koło żywopłotu bukszpanowego - też czuję brzydki zapach kocich odchodów. Ale nie zawsze tak jest. Nie wiem, kiedy bardziej. Od czeho to zalezy?
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 11:17, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)
Z donicami ciekawy pomysł. Kulę bardziej regularnie już mozesz ciąć.
Latem, gdy przechodzę koło żywopłotu bukszpanowego - też czuję brzydki zapach kocich odchodów. Ale nie zawsze tak jest. Nie wiem, kiedy bardziej. Od czeho to zalezy?


Iwonko bukszpanów jest kilka i rosną ciasno w rzędzie, tnę prostopadłościan, kul nie da rady z nich zrobić (na rysunku widać, że jest kilka metrów - rysunek jest w skali, a na zdjęciach widać, że są wyższe od ogrodzenia). Bukszpanowa ścian jest wyższa ode mnie a do mikrusów nie należę . Chcę je zachować jako przesłonę, są żywopłotem. Miałam pomysł na falistą linię na górze, ale nie pasuje mi to do minimalistycznego stylu jaki tu planuję
Rosa 12:34, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341


Wyjaśnienie
proszę nie mylić ekokratki z płytami betonowymi ażurowymi, to zupełnie co innego. Ekokratka występuje pod nazwami kratka trawnikowa (kratka samochodowa, eko-krata) jest z plastiku, jest lekka i bardzo wytrzymała, można to ułożyć samemu i zasypać żwirem albo ziemią i obsiać trawą ewentualnie posadzić karmik. Mocuje się ją do podłoża szpilkami tak jak eko-bordy. można na niej parkować samochody, jest niewidoczna.
Lomianianka 12:39, 28 sty 2017


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 50
koliber 13:56, 28 sty 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Przeczytałam Ale było fajnie

Będę zaglądać.
____________________
Zielona przestrzeń
olga80 14:15, 28 sty 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Lubię takie szczere opowieści Liliowce są cudne, też już mam kilka w ogrodzie i z całą pewnością na tym nie skończ.Dobrze,że nie tylko mi bukszpan śmierdzi
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Gardenarium 14:25, 28 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie jakby tuje były tu gdzie bukszpan, a bukszpan tu gdzie tuje
Jak przytniesz bukszpan to tuje go zdominują. Nie będzie widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rosa 15:57, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Gardenarium napisał(a)
Fajnie jakby tuje były tu gdzie bukszpan, a bukszpan tu gdzie tuje
Jak przytniesz bukszpan to tuje go zdominują. Nie będzie widać.



A witam, witam Szefową w moich skromnych progach

tak to wygląda od str. ulicy, wcześniejsze ujęcie z ukosu i trochę myli


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies