Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 14:52, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341






Rosa 14:54, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
inne jeszcze nie kwitły, sporo jest u znajomej i dopiero przyjadą do mnie. To jest sposób na tańsze zakupy
Milka 15:56, 27 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bardzo dobry
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:58, 27 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)


dlatego moje dostaną gaurę jako tło, z trawą sobie nie poradzę, za ciężko się ją wykopuje i rozsadza

Ta biała gaura, bardzo mi sie spodobała, taka zwiewna, kojarzy mi się z tym moim czerwonym lnem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rosa 16:05, 27 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Milka napisał(a)

Ta biała gaura, bardzo mi sie spodobała, taka zwiewna, kojarzy mi się z tym moim czerwonym lnem


jest cudowna - taka delikatna i subtelna, ale wszędzie pasuje bo biała i kwitnie do mrozów nieprzerwanie. Wysiewa się sama i nie jest ekspansywna, na wiosnę zgłoszę się po adres do wysyłki . Może zechcesz trochę sasanek?
GorAna 23:08, 27 sty 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Bardzo piekna opowieść
Życzę Ci tylko takich ogrodowych chorób
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
MirellaB 08:20, 28 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ciekawa ta roślinka gaura. Nie znałam jej, u mnie się nie wysiewa.
Bardzo ładne lilie. Wiosną koniecznie muszę dokupić
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Rosa 08:30, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
GorAna napisał(a)
Bardzo piekna opowieść
Życzę Ci tylko takich ogrodowych chorób


Aniu, takie słowa od osoby posiadającej tak piękny ogród jak Twój, to nie lada komplement. Dziękuję za nie .

Oj, oj, oj choroba niegroźna dla mnie, gorzej z bezpieczeństwem mojej kieszeni, wszak nowsze odmiany osiągają horrendalne ceny. A ja słaba kobieta, nie zawsze potrafię się oprzeć... Sama zobacz jaki jest piękny, umiałabyś sobie odmówić?


Arabian girl
Rosa 08:43, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
MirellaB napisał(a)
Ciekawa ta roślinka gaura. Nie znałam jej, u mnie się nie wysiewa.
Bardzo ładne lilie. Wiosną koniecznie muszę dokupić


Roślina bardzo ceniona przeze mnie z uwagi na długie kwitnienie i znosi spartańskie warunki, o urodzie pisałam . Na wiosnę musisz pielić uważnie, jej siewki wyglądają jak chwasty i przypominają ptasi rdest - mają bordowe kropeczki. Jak wzejdzie, zrobię i wstawię zdjęcia .
I jeszcze małe sprostowanie - to nie lilie tylko liliowce . Też cudna roślina kwitnie kilka tygodni a pod koniec lata większość odmian powtarza kwitnienie.
Rosa 10:38, 28 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Plan robót na rok 2017

przedogródek



rośliny ogrodowiskowe - bukszpany i tuje. Bukszpany wiekowe 40-letnie wcześniej chyba nigdy nie cięte. Już je cięłam kilka razy, zagęszczają się. Niepodlewane, niezasilane są zdrowe, tylko ten zapach fujjj.
W rogu był lilak (bez), ale już go nie ma.
Tuje zmieniły sukienki - też ich nie lubię - zasłaniają przed wścibskimi przechodniami - zostaną. Strzygę ja na spirale.
Pod domem planuję trzy koryta wymurowane z grafitowej cegły lub betonu, przenikające się wzajemnie o zróżnicowanej wysokości.

Takie coś mi chodzi po głowie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies