Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 17:56, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz wcale nie wałować i świat się od tego nie zawali.

Jak masz nierówno to wałuj, a jak równo to nie wałuj. Kolejność wałowania nie ma żadnego znaczenia.

Nie przeprowadzać już, wałowanie zauważyłeś i wytykasz, ale nie doczytałeś że robimy to w porze kwitnienia forsycji, a co, kwitną już? Nie kwitną, więc nie robimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafaelito 11:01, 17 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Widzę, że się Pani uniosła a nie o to chodziło i nic nie wytykam tylko dopytuje, ponieważ ja zaczynam przygodę z ogrodem a Pani robi to zawodowo. Ja chciałem się tylko dowiedzieć co pierwsze robimy. O forsycji doczytałem ale póki co nie posiadam żadnych kwiatów w ogrodzie więc nie wiem czy już kwitną. Co do wałowania to muszę ponieważ po zimie mam bardzo nierówną murawę. Ale dziękuję za odp.
Gardenarium 20:23, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No więc sam sobie odpowiedziałeś przy mojej pomocy. Nie uniosłam się, ale czasem brakuje cierpliwości I tak mam ją ze stali widząc, że wytrzymałam już prawie 7 lat.
Nie każdy by tak potrafił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KrzysztofM 11:08, 18 mar 2017

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 6
Dzień dobry Danusiu. Mam problem jak na zdjęciu. Nie kojarzy faktu wyłania tu czegokolwiek, trawa w zeszłym roku założona, pęknie rosła, jesienią na całej pojawiło się trochę grzybków kapeluszowych na cienkich nóżkach, ale nie były one w kręgach czy w jakimś konkretnym miejscu. Co to może być i co zrobić?

Gardenarium 11:45, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest suczka?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KrzysztofM 11:52, 18 mar 2017

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 6
Nie mamy zwierząt czasami widzieliśmy kota sąsiadów jak się do nas przedostal. To kolo ma średnicę ok 30-40cm.
Gardenarium 11:56, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba czekać, ja w tej chwili nie wiem. To koło to jakby na jego obrzeżach trawa była nadmiernie nawożona (stąd podejrzenie moczu suczki, który rozpuszczony w wodzie nadmiernie nawozi). A może nawóz się wysypał w nadmiarze w tych miejscach?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KrzysztofM 12:04, 18 mar 2017

Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 6
Dziękuję będziemy czekac, Wyczesze porządnie i zobaczymy jak trawa odżyje. Żeby nawóz tam się wysypał to też nie kojarzę a tylko ja się zajmuje naszym trawnikiem
Gardenarium 12:28, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie nic nie pomożesz trawnikowi w temacie koła, trzeba zobaczyć co się wydarzy, jak zacznie rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
fox211 12:32, 23 mar 2017


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9
Witam,

Trawnik założyłem w maju 2016, więc nadeszła jego pierwsza wiosna. Nie wygląda najgorzej, ale są miejscami suche miejsca (średnicy ok.15cm), które wygrabiłem dość delikatnie zwykłymi grabiami. Za radą znalezioną tutaj w ostatnią sobotę przyciąłem obrzeża "nożem półksiężycowym", a jutro mam w planie dokonać aeracji (wertykulację sugerują robić na min. dwuletnim trawniku) i ....powstało kilka pytań:

1) czy po areacji (wygląda na to,że nie będzie dużych łysych ubytków
kwalifikujących do dosiewki) mogę rzucić już nawóz (dzisiaj w nocy był przymrozek) - a jeśli nie teraz to kiedy?

2) czy mogę już uruchomić automatyczne nawadnianie, czy się jeszcze wstrzymać (do kiedy)? (przy podcinaniu obrzeży ziemia wydawała się wilgotna)...

3) w jakim czasie po nawożeniu mogę robić dosiewkę, jeśli jednak będzie miejscowo konieczna?

z góry dziękuję za podpowiedzi
Andrzej
____________________
Andrzej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies