Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 07:29, 27 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sypać pod trawnik, położyć trawnik, nie sypać na trawnik.

Trawniki z rolki są intensywnie nawożone i jak kupisz to musisz odczekać co najmniej 3 tygodnie z nawożeniem. Nie nawozisz ładnego, świeżego trawnika zakupionego od producenta. Możesz go spalić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_bydg 17:36, 27 kwi 2017

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 2
Danusiu pomocy! chcce mi sie plakac.. rok temu moj trawnik obsiala dzika trawa! to byla katorga! trzeba bylo kosic nawet 2 razy w tyg.. straszna rzecz.. na koniec sezona ona zwidla.. dosialam nowa dobra gatunkowa trawe, nowozilam na koniec sezonu udalo mi uzyskac fajny efekt.. dzis widze ze od nowa jest dzika trawa!! chce mi sie plakac! nie mam juz sil na nia.. a ni na to koszmarne koszenie. Czy jest jakas szansa aby sie tego pozbyc? ja myslalam ze ona jest jednoroczna..
Pozdrawiam
Diamond 13:42, 28 kwi 2017

Dołączył: 28 kwi 2017
Posty: 2
Dzień dobry,
zobaczcie co dzisiaj się cały dzień dzieje na moim trawniku, istne polowanie kosów na pędraki: Youtube
Czy to one mogą być powodem żółtego koloru trawnika? Wcześniej myślałem, że to brak nawozu, bo jeszcze nie nawoziłem w tym roku, bo pogoda temu nie sprzyja.
Gardenarium 19:17, 28 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście że są powodem, podgryzają korzenie i trawnik zamiera, wyłazi łatwo z gruntu jak pociągniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Diamond 10:35, 29 kwi 2017

Dołączył: 28 kwi 2017
Posty: 2
To pytanie czy wystarczy ptasia interwencja czy trzeba to potraktować jakąś chemią? Trawnik był zakładany w maju zeszłego roku na konkretniej glinie wymieszanej z 5cm piasku oraz kolo 5cm ziemi na wierzch.
Asienka 19:28, 30 kwi 2017

Dołączył: 30 kwi 2017
Posty: 2
Witam. Potrzebuje pomocy. Trawa zanika. Nie wiem co sie dzieje. Ma dwa lata i nie jest z rolki. Po deszczu sa male kopczyki ziemi. Znalazlam dzisiaj tylko takie dzdzownice



co robic? Dosiac? Nawozic? Wertykulacja byla robiona w kwietniu.

Gardenarium 21:58, 30 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dżdżownice nie szkodzą tutaj. One przerabiają martwe szczątki a nie gryzą od spodu trawnika.

Zastanów się czy trawnik ma z czego rosnąć. Wygląda jakby brakowało mu zarówno wody, jak i składników odżywczych. Przed dosiewką to trzeba zapewnić. Wtedy dosiewka nie będzie potrzebna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:59, 30 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Diamond napisał(a)
To pytanie czy wystarczy ptasia interwencja czy trzeba to potraktować jakąś chemią? Trawnik był zakładany w maju zeszłego roku na konkretniej glinie wymieszanej z 5cm piasku oraz kolo 5cm ziemi na wierzch.


To sprawa bardzo skomplikowana, chemia nie załatwi sprawy.
Przeczytaj o cyklu rozwojowym twojego wroga.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
leex 22:14, 30 kwi 2017

Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 13
Asienka napisał(a)
Witam. Potrzebuje pomocy. Trawa zanika. Nie wiem co sie dzieje. Ma dwa lata i nie jest z rolki. Po deszczu sa male kopczyki ziemi. Znalazlam dzisiaj tylko takie dzdzownice



co robic? Dosiac? Nawozic? Wertykulacja byla robiona w kwietniu.



W oddali to widać chyba plamy po pleśni śniegowej. Kojarzysz że występowały jej objawy po zimie?
____________________
Gardenarium 09:06, 01 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz plus woda (rozpuszczenie nawozu) i ciepło. I będzie nie do poznania trawnik.

No i przede wszystkim równomierne rozsypanie nawozu po trawniku, to podstawa. Jak sypiesz, patrz czy nawóz równomiernie spada. Najlepiej aby miał inny kolor - widoczny. Np. niebieski. Albo duże granulki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies