Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Asienka 09:29, 01 maj 2017

Dołączył: 30 kwi 2017
Posty: 2
Bardzo dziekuje zobaczymy za jakis czas
Milka82 14:12, 04 maj 2017

Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 5
Witam serdecznie,

jestem nowa na forum. W ubiegłym roku w sierpniu był zakładany trawnik z siewu, gleba gliniasta, dowiezione było ok 10-15 cm ziemi pod trawnik. trawnik był zakładany przez podobno "profesjonalistkę" - panią, która posiada mała firmę ogrodniczą.
W ubiegłym roku nie był nawożony. Wiosną trawa ładnie zaczęła się zielenić i rosnąć, przez tą samą firmę ogrodniczą trawnik na początku kwietnia został nawieziony nawozem firmy Grass, który podobno ma starczyć na 3 m-ce ... trawnik podlewany, poza tym ciągle pada, po nawozie ładnie wystartował przez tydzień było zielono, bylo koszenie (w międzyczasie mieliśmy również fachowców od ogrodzenia, którzy trochę trawę zadeptali ) ale to co jest teraz na trawniku to dramat.
Nie wiem, czy nawozu było za mało (nie wiem nawet jaką dawkę dostał trawnik bo nie ja nawoziłam), czy taki wygląd darni to efekt spalonej trawy ? czy zbyt niskie koszenie?
trawnik ma kępy zielonej trawy (w dwóch miejscach gdzie pies sąsiadow załatwił swoje potrzeby jest nawet bardzo zielono), pasy zielonej trawy są a cały dookoła jest żółty/czerwony?

Proszę o poradę, wstawiam zdjęcia
Milka82 14:13, 04 maj 2017

Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 5
może teraz uda mi się wstawić zdjęcia, przepraszam najmocniej :








poprosze o radę ..
Gardenarium 19:29, 04 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnie zdjęcie - ciemnozielona trawa - albo tu sikała suczka albo spadło komuś garść nawozu. jest tu nawieziona trawa, albo packa ziemi bardzo żyznej przypadkiem się znalazła.

Czy spalona czy zagłodzona to się dopiero okaże. Pokaż za dwa tygodnie jak wygląda.
Nie używaj nawozów na 3 m-ce albo na cały sezon, ja tego nie stosuję.

Zanim okaże się co z trawnikiem, trudno cokolwiek radzić. Bo można tylko zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka82 20:10, 04 maj 2017

Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Ostatnie zdjęcie - ciemnozielona trawa - albo tu sikała suczka albo spadło komuś garść nawozu. jest tu nawieziona trawa, albo packa ziemi bardzo żyznej przypadkiem się znalazła.

Czy spalona czy zagłodzona to się dopiero okaże. Pokaż za dwa tygodnie jak wygląda.
Nie używaj nawozów na 3 m-ce albo na cały sezon, ja tego nie stosuję.

Zanim okaże się co z trawnikiem, trudno cokolwiek radzić. Bo można tylko zaszkodzić.


Dziękuję Danusiu,

rzeczywiście te dwie plamy ciemnozielone to pies.
Już teraz wiem, że nawozy zwykłe są lepsze, ale mądry Polak po szkodzie. Może pokażę jeszcze, jak trawa wyglądała ok. 10 dni po nawożeniu (pani wysiewająca nawóz korzystała z siewnika na kółkach Gardena) :



widać było żółte pasy ale przynajmniej tej zieleni było więcej i trawa wystartowała. po skoszeniu jest jak widać na poprzednich fotach.
czyli pozostaje tylko czekać i podlewać? myślałam, żeby na małej części wypróbować magiczną siłę ? sprawdzalam ten nawóz, którym bylo nawożone i skład ma: Super Grass Wiosna 19-28-5, N-P2O5-K2O.

aha, jeszcze jedno pytanie: kiedy więc zrobić dosiewki na takim trawniku?
Gardenarium 07:43, 05 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoś ten trawnik, Pani siejąca nawóz zrobiła to nieumiejętnie, bo pozostawiła nie nawiezione pasy. Raczej wszystko wskazuje, że brak nawozu a nie nadmiar. Doczytałam, że nawożenie było w zeszłym roku.

Ja bym teraz tak zrobiła:

Skosiła
wydrapała
dosypała ziemi gdzie puste łyse placki
dosiała nasion gdzie potrzeba
posypała nawozem
lała wodę żeby rozpuścić (po całości, nie bawić się w nawóz miejscami)

Nawóz do trawników, albo sypnąć saletrą wapniową po całości, żeby kolor jednolity uzyskać.

No i jeszcze napisałeś że zbyt niskie koszenie...nie można kosić zbyt nisko, bo trawnik nie ma siły odrastać, trzeba kosić prawidłowo i często, co 4 - 7 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 07:53, 07 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kiedy najlepiej wapnować trawnik? Wapnowanie trawnika

Pomocy !
Moj trawnik siany na początku pażdziernika 2016r. dzisiaj wyglada tak:





Trawnik był siany po faceli,czyli miał dobrze nawiezioną ziemię.3 dni po sianiu była ulewa moze ziarna trawy spłyneły w jedno miejsce te zieloniutkie.

____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 07:54, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj to co powyżej i zauważ podobieństwa.

Tu gdzie zielone - żyzna gleba, tu gdzie blado - uboga ziemia.
Wyrównaj zasobność gleby w postaci nawożenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 10:54, 07 maj 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Danusia bardzo dziękuje za reakcję,czytałam tę informację.Trawnik był siany po facjeli jak pisałam i juz nawozony w tym roku nawozem Mila Jara .U mnie IIIa kl..
Ale moze doradzisz jakim nawozem potraktowac trawnik?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 15:41, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Takim samym aby wyrównać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies