Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

kamilm87 19:12, 23 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16
Witam
Tydzień temu posiałem trawę. Przy okazji wschodzenia trawy pojawiły się chwasty (widoczne na zdjęciu).
Mam pytanie dotyczące gwiazdnicy pospolitej bo z tego co poczytałem i zobaczyłem na trawniku to silnie się ukorzenia i ciężko ją usunąć.
Trochę jej dzisiaj wyrwałem, ale i tak dużo korzeni zostało w ziemi.
Pytanie czy wyrywać dalej czy poczekać aż trawa wzejdzie i po kolei każdy chwast z osobna mazać roundupem?
Pytanie drugie - co to za chwasty na pozostałych zdjęciach?
jason 07:45, 24 maj 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Nie jestem specjalistą, ale na zdjęciu 2 moze to być chaber bławatek, tasznik pospolity albo babka lancetowata (to po prawej).

Na 3 wygląda to na skrzyp polny, ew. sporek polny.

To na 1 jest rozłogowe i wystarczy, ze przy wyrywaniu zostanie choćby kawałeczek to i tak za rok wyrośnie, a urwie się na pewno
kamilm87 09:20, 24 maj 2017

Dołączył: 15 lip 2016
Posty: 16


Największy problem mam z tą gwiazdnicą pospolitą. Trochę jej wyrwałem, ale przy okazji usunęło się też trochę trawy. Zastanawiam się czy poczekać miesiąc czy dwa i spryskać trawnik starane 260ew (z tego co wyczytałem działa na gwiazdnicę).
Reszta chwastów mnie nie martwi bo pewnie jak zacznę kosić to cześć z nich zniknie.
agata_dg 12:30, 24 maj 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 2
Witam Was, mam prośbę - czy ktoś rozpoznaje chwasta i jak sobie z nim radzić? Chodzi o tego, na którym siedzi biedronka. Rozrasta się kępami jest go miliony.


To młodziutki trawnik, założony miesiąc temu. Niestety te chwasty rosną szybciej niż trawa. Nie mam pojęcia co to jest. Staram się plewić ręcznie - wyrwałam tego już z 15 kg !! jednak nasz trawnik ma prawie 500m2 - to robota głupiego.

Jestem załamana gdyż zainwestowalismy w drogą mieszankę Wembley, a efekt narazie tak wkurzający, że chce się płakać.

Na ostatnim zdjęciu jest miejsce gdzie wyplewiłam - zdecydowanie widać różnicę w wyglądzie. Jednak zanim ja oblecę te 500m2 rosną nowe
zientas 12:45, 24 maj 2017

Dołączył: 01 lis 2016
Posty: 6
mamtu napisał(a)
Jest jeszcze opcja druga, którą sama stosuję u siebie. Możesz wziąć mały pędzelek (lub patyczek do uszu) i herbicydem nieselektywnym maznąć tylko to, czego chcesz się pozbyć, uważając przy okazji na trawę. Ale ten sposób jest dobry tylko w przypadku, kiedy masz niewiele chwastów do usunięcia lub dużo wolnego czasu.


posmarowałem po 2 -3 listki z kępki randapem w żelu.
nie wiem czy nie za mało.
smarowałem to 4 dni temu, ale już powinienem kosić trawę,nie wiem czy czekać jeszcze ze 2 dni aby się lepiej wchłonęło czy kosić.
Gardenarium 07:19, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agata, na razie skup się na podlewaniu trawnika, większość chwastów nie wytrzyma systematycznego koszenie i zginą, gdyż są jednoroczne, nie dopuścisz do wysiania. Resztą zajmiesz się gdy trawnik będzie starszy. Teraz koś trawnik, dosiewaj w miejscach, gdzie mało nasion.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal_chudzik 16:35, 29 maj 2017

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Ostatnio na mojej trawie sporo pojawiło się chwastów przypominających trawę jednak jak dla mnie zdecydowanie gorszą. Czy możecie mi powiedzieć co to jest i jak temu zaradzić bo pielenie to jakaś masakra. No i na dodatek pojawiły się pewne grzybki o czym to świadczy, czy gleba wymaga jakiegoś zabiegu?




BartekSiewca 09:52, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Mam pytanie, 2 tyg temu wysiałem trawnik, w miejcu gdzie był zlikwidowany kompostownik zanim wzeszła trawa pojawiło się coś takiego:




pokrywa to ok 2m^2 "dywanowo" pytanie czy trawka się przebija czy odżałować ten fragment i polecieć jakąś chemią odczekać i dosiać trawę? Czy może rwać chwasta, tylko co to i czy rwanie będzie skuteczne?
Gardenarium 09:54, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
michal_chudzik napisał(a)
Ostatnio na mojej trawie sporo pojawiło się chwastów przypominających trawę jednak jak dla mnie zdecydowanie gorszą. Czy możecie mi powiedzieć co to jest i jak temu zaradzić bo pielenie to jakaś masakra. No i na dodatek pojawiły się pewne grzybki o czym to świadczy, czy gleba wymaga jakiegoś zabiegu?




Masz chwastnicę i jest to chwast praktycznie nie do wytępienia. Ręcznie wyrywaj z korzeniami, wycinaj a w doły dosypuj ziemi i siej nową trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:55, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BartekSiewca napisał(a)
Mam pytanie, 2 tyg temu wysiałem trawnik, w miejcu gdzie był zlikwidowany kompostownik zanim wzeszła trawa pojawiło się coś takiego:




pokrywa to ok 2m^2 "dywanowo" pytanie czy trawka się przebija czy odżałować ten fragment i polecieć jakąś chemią odczekać i dosiać trawę? Czy może rwać chwasta, tylko co to i czy rwanie będzie skuteczne?


Ja bym chyba potraktowała chemią i nie żałowała, bo komosa (druga fotka) to pikuś, ale ta trawa - masakra będzie potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies