Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W drodze do zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

W drodze do zieleni

zoja 15:18, 09 wrz 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Super to wyglada
...ale: wrzosy sa piekne tylko jesienia a to wejscie - nie sadz wiecej wrzosow i zostaw miejsce na rosliny piekne w innych porach roku.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
pestka56 20:41, 09 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Można posadzić wrośce, ktore kwitną w innym terminie. Są też niskie trawy tolerujące kwaśną glebę.
____________________
Kasia
Basilikum 18:24, 10 wrz 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
dziewczny dobrze radza, cos jeszcze kwitnacego wiosna. ja mam jednego wrzoscca i piekny jest, kwitnie wiosna a teraz tez super wyglada. Poszukaj innyh kwasolubow. Mi osc duzo wrzosow wypadlo i chyba sie juz z nimi zegnam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 02:53, 11 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Kalmia - niewysoki krzew zimozielony jak rhododendron. Kwitnie podobnie, ale rozpoczyna kwitnienie gdy rh kończą.
Pieris o bardzo ozdobnych liściachteż lubi kwaśno.
____________________
Kasia
anek 11:27, 11 wrz 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Dziewczyny dzięki, pewnie że was wszystkie słucham, co kilka głów to nie jedna. Ja chcę posadzić przy wrzosach wrzośce, ale mam takie swoje prywatne dziwactwo i się boję, że mi się wszystko wymerda, pomieszam a najgorzej ze ścinaniem. Na wiosnę przycinałam moje wrzosy i później miałam ładne zielone kępki, a boję się że pozałatwiam wtedy wrzośce. Nigdy ich nie miałam koło siebie. Chcę jeszcze nasadzić malutkie azalie białe ewentualnie żółte i wtedy ładnie będzie przy zielonych kępkach wrzosów. Dobrze z wrzosami mi się sprawdziły zwykłe bratki, wyczytałam, że mogą mieć lekko kwaśne podłoże.
ale najważniejsze, że uratowałyście mnie przed żółtą korą. dam zwykłą, lub kamyczki tu jeszcze nie wiem.
____________________
Ania W drodze do zieleni
pestka56 12:35, 11 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Tu masz doskonała ściągę o wrzosach i wrzoścach
http://wolski.com.pl/pl/o-nas/
Na dole strony jest darmowy katalog, a na ostatnich stronach tego katalogu znajdziesz poradnik.
Myślę też, że znajdziesz u Wolskiego coś ciekawego do posadzenia.
____________________
Kasia
zoja 12:45, 11 wrz 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Aniu wrzosy w kamykach? one lubią kwaśno więc kora bardziej pasuje
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
anek 13:02, 11 wrz 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Zoja, z głupotą to u mnie niezawodnie. Zawsze najpierw mówię, a potem myślę i z wiekiem nie przechodzi. Ale już wspólnymi siłami, sytuacja opanowana. Kora, kora, aż się prosi.
Dzięki, że czuwasz, to mniej szkód narobię.
____________________
Ania W drodze do zieleni
anek 13:03, 11 wrz 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Kasiu dzięki za katalog, o robi wrażenie.
____________________
Ania W drodze do zieleni
pestka56 01:20, 12 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Nie tylko wrażenie, bo to solidna porcja informacji.

Kiedyś zaprojektowałam u siebie wrzosowisko w oparciu o to co doczytałam u Wolskiego. Nie zrealizowałam, bo mi się sporo w ogrodzie pozmieniało. Teraz znowu zaczynam o tym myśleć. Muszę znaleźć projekt i listę krzewinek
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies