Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Milka 10:23, 26 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jasiu pozdrawiam świątecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Poziomka 19:20, 26 gru 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Aniu i Irenko dziękuję za życzenia.

Aniu złocień arktyczny co dwa - trzy lata odmładzam (dzielę ) dobrze mu to robi , ładnie się wtedy rozrosta i obficie kwitnie , a kwiaty nie pokładają się, dobrze rośnie w pełnym słońcu. Sadzę że inne odmiany złocienia też wymagają częstego odmładzania.

Poniżej złocień maruna, daje bardzo liczne samosiewy, w tym roku mając tak dużo strat pozimowych pełnił funkcję wypełniacza rabat - dodam że uroczego.






____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Mala_Mi 20:39, 26 gru 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ale u mnie padają praktycznie po pierwszym kwitnięciu.... i nie ma co dzielić
W złym miejscu rosną???? .. ostatniego niedobitka przeniosłam jesienią na skalniak.. może tam mu będzie lepiej...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Poziomka 16:54, 27 gru 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Aniu ja mam tak z przywrotnikiem posadzonym na skarpie, rósł wyraźnie wstecz a potem zanikał. Sadziłam ponownie i powtórnie sytuacja się powtórzyła. W końcu się poddałam i przeniosłam niedobitki w inne miejsce. Podejrzewam że gleba im nie odpowiadała (przywieziony grunt), możliwe też że to skutki używania soli do posypywania dróg ( przywrotnik rósł obok krawężnika drogowego).
Sądzę że moim przywrotnikom w innym miejscu będzie dużo lepiej, Twoim złocieniom pewnie też.

Przywrotnik na rabacie piwoniowo-różanej







____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Bogdzia 17:11, 27 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jasiu cały dzień dziś myślę czy obchodzisz Imieniny dziś czy w czerwcu.Ponieważ i tak nie rozwiąże tej zagadki to nie zaszkodzi złożyc Ci najlepsze życzenia wszystkiego dobrego, spełnienia wszystkich marzeń i nieustającego zdrówka.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
vita 18:25, 27 gru 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4161
Witaj,
jakże miło oglądało mi się twój ogród, co i rusz natrafiałam na znane i bardzo przeze mnie lubiane rośliny.
Ciemierniki, piwonie, kirengeszome, nawet apanty wyłowiłam wzrokiem. W zeszłym roku posadziłam budleję skrętolistną, marzy mi się taka, jak u Ciebie...
Chciałabym dopytać o modraka sercolistnego. Pokazałaś go kwitnącego w lipcu, ubiegłego roku, co z nim dalej? Czy rzeczywiście zamiera po kwitnieniu? No i czy sieje się, bo to ważne. Kupiłam go jako maleńką roslinkę, dwa lata czekam, może w tym roku zakwitnie?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Poziomka 20:02, 27 gru 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Witam Wito
Budleja ładnie się rozrasta będziesz z niej zadowolona szczególnie w okresie kwitnienia - gałązki oblepione tysiącami drobnych kwiatków i motylami.

Po kwitnieniu wycinam przekwitłe pędy modraka, natomiast liście pozostają , trzeba uważać ponieważ są przysmakiem ślimaków i gąsienic . Modrak rozrasta się w kępę. Zasilam go nawozem mineralnych , nie dodaję nawozów organicznych (taką wskazówkę znalazłam w literaturze). Dopiero w tym roku zima go pokonała, na szczęście ocalały trzy osobniki. Miałam sadzonki w doniczce i jedną posadziłam na starym miejscu - wymieniłam wcześniej ziemię. Jesienią miał już ogromne liście.
Nie daje u mnie obfitych samosiewów - po pierwsze nie dawałam mu szans bo wycinałam pędy po kwitnieniu , w innej części ogrodu pozostawiłam je do wiosny i przybyła mi tylko jedna nowa roślina.

Pozdrawiam cieplutko Jasia






____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 20:19, 27 gru 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bogdziu jesteś kochana. Dziękuję bardzo za życzenia. Mój ojciec miał na imię Jan i podzieliliśmy się imieninami w ten sposób że on obchodził je 27 grudnia , ja 24 czerwca.
Rozczuliłam się patrząc na wazon z tulipanami, bardzo tęsknię za wiosną , za bukietami tulipanów , za zapachem bzów , za różowymi sasankami , za stokrotkami ...
Serdecznie pozdrawiam Jasia





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
gaby3003 21:27, 27 gru 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 377


Z nagietek zrobiłam obwódkę wokół agrestu ( docelowo obwódka będzie z poziomek)




zaintrygował mnie stojak pod agrest, czy to specjalnie zrobiony -"model"
____________________
Gardenarium 21:28, 27 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podejrzewam, że to sprzęt z odzysku, czyli stojak na miskę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies