Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Slawek111 20:31, 19 lis 2014


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 32
Przy tak małym zbiorniku musisz przede wszystkim skupić sie na dużej wydajności kompresora. Na niższą wydajność można pozwolić sobie przy zbiorniku np 100 litrów, gdzie przedmuchujesz na zasadzie: nabiję zbiornik i dmucham i tak w kółko. Przy małym zbiorniku tak nie podmuchasz, bo zaraz sie opróżni a ciśnienie rozejdzie się po kościach (czytaj rurach). Póki w instalacji będzie dużo wody to będzie szło ale dokładnie słabym sprzętem tego nie da się zrobić. Jak masz pod sobą kilka ogrodów to zainwestuj w lepszy sprzęt, który zwórci sie z nawiązką nawet w pierwszym sezonie.
____________________
Slawek111 20:32, 19 lis 2014


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 32
HKL 425/50
____________________
wojtas2101 20:40, 19 lis 2014


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Dzięki Sławku
Poszukam tego modelu na internecie.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
nysztal 14:00, 27 lut 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 4
Witam. Czy mógłby mi ktoś doradzić? Mam taki o to problem. Pompa wody znajduje się w rzece i chciałbym doprowadzić wodę na działkę o wymiarach 25x90 m. oraz tą całą działkę nawodnić. Na tej działce będą znajdowały się warzywa. Jakie węże kupić i zraszacze aby w miare nie było to drogie? Posiadam dokładnie taką pompę.
http://olx.pl/oferta/wynajem-pompka-zanurzeniowa-sterwins-xks-755pw-CID619-ID72vrt.html
FHU_CONTRA1 22:51, 02 mar 2015

Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 1
Witam, na całej działce są warzywa? jakie? to dość istotne by dobrać odpowiedni rodzaj nawadniania.
____________________
nysztal 07:51, 05 mar 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 4
Witam. Tak na całej będą warzywa. Takie do domowego użytku jak marchewki, pietruszki, cebule, ogórki, buraki pastewne i truskawki.
Gardenarium 08:25, 05 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jestem pewna źródła wody z rzeki, czy woda nie jest zanieczyszczona a siłą rzeczy zanieczyszczenia dostana się do warzyw, które będziesz zjadać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 08:39, 05 mar 2015

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Gardenarium napisał(a)
Nie jestem pewna źródła wody z rzeki, czy woda nie jest zanieczyszczona a siłą rzeczy zanieczyszczenia dostana się do warzyw, które będziesz zjadać.

Ja nigdy bym się nie zdecydował na podlewanie warzyw wodą z rzeki.
Po tym jak się napatrzyłem co ludzie w Polsce, mieszkający nad rzeką wyprawiają mam dość: rzeka i brzegi traktowane są jak podręczne wysypiska śmieci. Na brzegach, w krzakach składuje się WSZYSTKO a potem czeka na większą falę, żeby to "posprzątała", do rzeki wylewają wszystko jak leci, od ścieków ze swoich domów, obór, po jakieś odpadki w stylu zużyte oleje, chemikalia, itp.
Dochodzi do tego totalna niemoc i niechęć służb, które powinny dbać o środowisko do jakichkolwiek działań mających na celu ukrócenie takich występków.

Po tym, jak zamieszkałem w miejscowości przez którą przepływa rzeka, kojarzy mi się ona tylko i wyłącznie z jednym: ze ściekiem.
Taki mamy poziom kultury i świadomości w Polsce.
nysztal 19:13, 05 mar 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 4
Rzeka jest czysta. Sprawdzona więc akurat o nią to się nie martwię .
Malcia 00:18, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Skąd wiesz że czysta? To że wygląda na czystą wcale nie oznacza że taka jest.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies