Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Mirek 14:22, 08 cze 2015

Dołączył: 28 maj 2015
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedź.
Czy orientuje się Pani jak wygląda sytuacja przejazdu po schowanych zraszaczach traktorkiem ogrodowym?

Pozdrawiam
Mirek
Gardenarium 21:10, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli są prawidłowo osadzone nie powinno być problemu, ale też zależy jaki to jest traktorek i ile waży.

Myślę że raczej ułamią się.

Rozkładasz rury pod ziemią, wyprowadzasz zasilanie do zraszaczy, zaślepiasz, jeździsz traktorkiem a na końcu po wyrównanej już powierzchni bierzesz się za montowanie zraszaczy

My oznaczamy zraszacze w terenie specjalnymi znacznikami i nie jeździmy po nich, jeśli już są zamontowane a jeździmy avantem celem dowożenia np. trawy z rolki na paletach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikami 23:24, 09 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witam mam prośbę czy może Pani spojrzec na mój plan czy zraszacze są dobrze rozmieszczone wszystkie są obrotowe
Pozdrawiam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
BlumatPL 10:46, 10 cze 2015

Dołączył: 08 cze 2015
Posty: 1
Systemy automatycznego nawadniania świetnie sprawdzają się w przypadku podlewania roślin na tarasach, które rosną w doniczkach i mają przez to ograniczony dostęp do wody pobieranej z gleby. System szczególnie zdaje egzamin podczas urlopu, gdzie nie mamy fizycznej możliwości podlania roślin. Niewątpliwym plusem jest to, że urządzenie bada wilgotność gleby i za pomocą kroplownika wlewa tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna. Zapobiega to przelaniu roślinki.
Gardenarium 22:39, 10 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mikami napisał(a)
Witam mam prośbę czy może Pani spojrzec na mój plan czy zraszacze są dobrze rozmieszczone wszystkie są obrotowe
Pozdrawiam


Zdecydowanie za mało. tak się nie montuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikami 08:29, 11 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Dziękuję Pani Danusiu a mogła by Pani podpowiedzieć jak powinny być rozmieszczone bo próbuje wytłumaczyć facetowi ktory to zakładał że coś jest nie tak a on twierdzi że jest w porządku tylko moja trawa w niektórych miejscach jest zieloniutka a w niektórych sucha jak siano.Pozdrawiam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Gardenarium 20:56, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Boszsze jak patrzę na takie projekty to mi się przewraca coś w środku normalnie.

Nie jest w porządku a dowodem na to jest to, że nie ma pokrycia teren skoro trawa jest sucha. Rozstaw pojemniki po śmieteanie, cokolwiek w miejscach suchych i tam gdzie zielono - włącz nawadnianie przy panu monterze i zobacz ile wody będzie w poszczególnych pojemnikach. Opad powinien być mniej więcej równomierny.

Ale trawa sucha jest najlepszym dowodem na to, że niby masz nawadnianie i zapłaciłeś za nie, pan robociznę swoją wziął, ale zraszaczy dał co najmniej 2/3 za mało, dał 1/3. A może jeszcze gorzej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:06, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek popatrzył na ten "projekt" i powiedział po co ten tutaj jest, co on podlewa?...jakiś dziwny ten system, jakby panu rur zabrakło.. Jednak żeby narysować gdzie powinny być zraszacze - potrzeba poszczególne wymiary, bo zraszacze mają różny zasięg i łączy się je w sekcje wg zasięgów.

Rozmieszczenie jest po prostu nieprofesjonalne i nie mające nic wspólnego z zasadami projektowania systemów nawadniających.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikami 22:12, 11 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witam ponownie dziękuje za szybka odpowiedz zrobiłam jak Pani radziła z tymi kubkami i niestety w każdym kubku jest inna zawartość wody a w kilku nawet w ogóle nie było

Jeśli mogę jeszcze raz prosić o rozmieszczenie tych zraszaczy poniżej z wymiarowanie ogrodu
pierwszy poziom



drugi poziom ogrodu



Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Gardenarium 22:16, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to teraz zrób tę samą próbę z panem jak bedzie mówił że jest ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies