Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Gardenarium 23:21, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest wiadome co to jest ta czarna pionowa linia na drugim zdjęciu, czy to uskok czy ten sam poziom.
Żeby podlac ten trawnik musi być duuużo więcej zraszaczy.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikami 07:51, 12 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Pani Danusiu bardzo dziękuję za pomoc
Teraz widzę że mialam partacza nie fachowca dziś ma być u mnie to zrobię ten test z kubkami przy nim a pozatym każe dołożyć mu zraszaczy szkoda że wcześniej nie do pytałam się u Pani co i jak ale człowiek uczy się na błędach
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Gardenarium 16:49, 12 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko jak każesz dołożyc zraszaczy a sekcji jest za mało to gimza będzie. Zbyt obciążona sekcja nadmierną ilością zraszaczy spowoduje że wyjdą one do połowy, więc nie podleją, bo zasięg się im skróci, albo wcale nie wyjdą. Jeśli sekcji jest mało, nic z tego nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikami 22:05, 12 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
sekcji mam 5
Pan od nawodnienia który był dziś powiedział że i tak mam dużo zraszaczy i nie wie o co mi chodzi
jeden zraszacz tylko przesunął na moją sugestie i jeden dołożył
chyba zostanie mi znalezienie kogoś innego bo ja mówię jedno a on drugie

____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Gardenarium 12:56, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za łatwo panu poszło..uważam, od nas wymaga się dużo więcej, a partacze będą sobie żyli partacząc dalej spokojnie i łupiąc klientów

Przecież nie podlewa się, więc skucha partactwo ewidentnie jest widoczne naocznie i namacalnie. Gołym okiem widać po prostu masakrę.

Chyba zacznę partaczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 11:51, 18 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Planuje zrobić system nawdniania .
Prosiłbym o porady czy to co ja planuje sprawdzi się czy zmienili byście coś
czarna linia i czarne punkty to zraszacze
Jakie zraszacze wybrać jaki typ jaki zasięg prosze o porady
rmf 13:21, 18 cze 2015

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam, za gruubo mało....
Powinny być jeszcze zraszacze pod płotem - z drugiej strony trawnika i przy kamykach + narożniki.
Tam jest na moje oko o około 10 szt za mało zraszaczy. Jak nie lepiej...
Tam gdzie kamyki to też ma być podlewane ?
Aby dobrać zraszacze trzeba znać wydatek ujęcia. Jakie ciśnienie i ile L/min.
Popatrz wcześniej w wątku to zobaczysz projekt po poprawkach Danusi.


pozdrawiam
Rafał
____________________
marcin544 13:35, 18 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Przyglądając się sąsiadowi to ma podobnie zrobione jak ja to zaplanowałem wiadomo że coś tam mozna podokładać.
Zaś przyglądając się poprzedniemu wątkowi to są miejsca w które leje się woda z czterech zraszaczy .
Na kamyki nie ma lać woda
Ciśnienie mamy tu słabe 1,5 bara więc też z tego wzgledu nie moge dac duzo zraszaczy ale czekam na dalsze podpowiedzi aby to zrobić dobrze
Pozdrawiam
rmf 14:20, 18 cze 2015

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Primo to polecam firmę zakładającą nawadnianie.
Po drugie ma lać z 2-4 stron a nie tylko z 1.
Po trzecie z takim ciśnieniem to chyba nic się nie zrobi - trzeba hydrofor albo jakieś inne rozwiązanie - studnia - nie wiem.
To jest strasznie małe ciśnienie. Trzeba by dać dużo sekcji bo 1 sekcja nie uciągnie kilku zraszaczy na takim ciśnieniu w/g mnie.

____________________
Gardenarium 20:16, 19 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zraszacze mają dolewać do siebie, tylko wtedy masz dobre pokrycie trawnika.

Zraszacz nie wylewa wody tak samo po całej powierzchni, dlatego ten co dolewa ma to uzupełnić.

Jeśli się nie znasz, słuchaj dobrych rad, a będziesz miał dobrze, lepiej od sąsiada.

Nie mów, że tam leją cztery zraszacze bo tak mają lać. Idź na dobry kurs wtedy dowiesz się tego samego. Z ulotek w markecie nie korzystaj bo tam same błędy.To materiały dla naiwnych, żeby kupili towar i myśleli że tanio będą mieli nawadnianie.

Tylko dobry projekt i/lub dobre wykonawstwo zapewni dobre podlewanie ogrodu. Kto mysli, że opędzi ogród 4 zraszaczami jest w dużym błędzie. Szkoda, że te błedy robią także wykonawcy, chcący złapać klienta na tanią usługę, niekoniecznie profesjonalną.

Ogród ma się podlewać dobrze, a nie masz nawadnianie niby, a musisz podlewać bo wszedzie sucha trawa. Szkoda rycia w trawniku.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies