Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

Gardenarium 18:55, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dariopi napisał(a)
Witam wspaniałych forumowiczów. Mam takie pytanko,
1. zamierzam założyć linię kroplującą 16 o długości ok 100m z kompensacją, jaką grubość rury doprowadzić do linii kroplującej też 16 czy np 25 i zastosować redukcję?

2. czy potrzebuje jakiś dodatkowy reduktor ciśnienia bądz filtr

z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam


1. Grubość rury dla pewności 20 - tak zastosować reduktor cisnienia i filtr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dariopi 00:00, 04 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 4
Dziękuję. A coś konkretnego polecacie?
Lepiej zamontować 2 w jednym np. coś takiego
http://www.sklepnawadnianie.pl/filtr-regulujacy-rain-bird-prf-075-rby-p-1180.html czy oddzielnie filtr i reduktor.

A filtr dyskowy czy siatkowy byłby lepszy?
dariopi 23:15, 05 kwi 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 4
Kochani ktoś pomoże?
malgol 21:24, 23 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Prosze o radę i nie ukrywam,że zależy mi na pilnej odpowiedzi bo w poniedziałek przyjadą "fachowcy" zakładać linie kroplującą i spytali czy chcę brązową czy czarną!Myślałam,że są tylko czarne jako ze najmniej widoczne,ale oni twierdzą ,że jest odwrotnie.Co radzicie? Ktoś miał brązową?
Danusiu, może ty mi doradzisz i służysz fachową pomoca?
Mam jeszcze drugie pytanie: jak się ma do linii kroplujacej ściółkowanie próchnicą lub kompostem? Przeciez linia powinna być przysypana korą lub kamykami...jak nawozić rosliny materią organiczną skoro w strefie korzeni jest linia kroplująca?
Może głupie te pytania,ale nie mam doświadczenia ani z nawadnianiem automatycznym ani z ściółkowaniem kompostem( dopiero zaczynam)
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
jakub111 23:35, 23 kwi 2016

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Witam

Jestem w trakcie projektowania nawadniania Gardena. Jako że to moje pierwsze starcie mam kilka pytań:
1. Czy dla 6 zraszaczy które mają nawodnić około 350m2 jest odpowiednia ilość sekcji?
2. Co dokładnie mam rozumieć przez informacje 48% ciśnienia i 46% ciśnienia. Nawadnianie planuje zrobić ze sterowaniem więc każda sekcja osobno bedzie pracować. Pytanie czy cisnienie będzie wystarczające aby zraszacze podały wodę na odpowiednia odleglosc?
3. Czy do podłączenia wszystkich zraszaczy odpowiednia będzie jedna rura PE25?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Poniżej plan trawnika wraz z rozmieszczeniem zraszaczy i rur.

Pozdrawiam
Jakub
malgol 13:21, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Danusiuu, pomocy!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 13:23, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma Witka, nic nie poradzę, na Witka biurku leżą trzy projekty nie zrobione A go nie ma, pojechał chłopak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 15:32, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
ale kolor linii kroplujacej jaki polecasz? która będzie mniej widoczna czarna czy brązowa?
Zerknij prosze na 3 posty wczesniej , w których pytałam o linię kroplującą i o ściółkowanie kompostem itp...I doradż coś, może Witek ci do tego nie jest potrzebny?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Luki 16:22, 24 kwi 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu to może ja powiem jako właściciel brązowej linii kroplującej. W korze dość ładnie gubi się z otoczeniem, ale i tak jak będziesz o niej myśleć, a nie będzie przysypana niczym to będziesz ją widzieć. Czarna tak samo się zgubi dla oka pod ściółką.
Więc w sumie jaką wolisz mieć na rabatach taką wybierz jeżeli chodzi tylko o kolor
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
marcus1988 16:36, 24 kwi 2016


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 3
jeżeli chodzi o linię to brązowa to pewnie z kompensacją lub podziemna. Są to droższe linie a czarna to zwykła linia kropująca
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies