Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

czopka 10:21, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 7
Witam, mam pytanie odnośnie pompy do systemu nawadniania który chcę zamontować na działce. Działka ma wymiary 60m x 40m w prostokącie, na skraju działki jakieś 5 m od brzegu przyszłego trawnika znajduje się studnia z kręgów o wydajności około 3500-4000l/dzień tzn jak ją wypompuje prawie do zera drugiego dnia jest już pełna do ponownego pompowania. Chcę zamontować pompę która zasilała by zraszacze powiedzmy 4sekcje po 5 zraszaczy na szpicu lub stojaku, jest to działka rekreacyjna więc nie chcę prowadzić automatycznego systemu tylko regulować go ręcznie. W sklepie z pompami na podstawie ich zraszaczy z oferty zaproponowali mi pompę głębinową IBO 4sd 6-10. Czy to dobry wybór czy można jeszcze inaczej to rozwiązać? Np pompą hydroforową?
krzysiekbarcin 12:47, 26 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 5
czopka . Tu to marne szanse żebys otrzymał odpowiedz !! .Na moja czekam już dosc długo .!!! Z tego co sie doinformowałem to pompa o wydajnosci 3600 l/h powinna dac rade . Mój przykład .5 kręgów .4 zraszacze .długosc węża 3/4 od pompy do zraszacza około 20 merów -ten ostatni . Gosc proponował mi zmiane węża na 1 cal . POMPY jeszcze nie zakupiłem .W markecie jest po 180 zł .Pozdro
Gardenarium 15:13, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzysiek poczytaj powód i zrozum człowieka, tutaj robotów nie ma. Są ludzie wyłącznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czopka 18:02, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 7
Jeśli osoba która jest specem od nawadniania tu na forum ma problemy zdrowotne to sprawa zrozumiała bo zdrowie jest najważniejsze. Sama wydajność w l/h nie jest dobrym wyznacznikiem. Mam pompe od znajomego która pompuje ok 20000l/h wąż strażacki sam się rozwija po włączeniu a na prądnicy strumień wody sięga 15m a pod zredukowaniu na 3/4 cala i podłaczeniu zraszaczy ciągnie ledwo 2. Mi doradzili właśnie głebinowa co podałem wyżej a z hydroforowych polecali Ibo mhi 1300 lub 2200. Z tym że różne krążą opinie o pompach Ibo/Omnigena jedni chwalą a sporo osób narzeka na trwałość i słaby serwis. Rozważałem też Metabo p4500 jednak przed zakupem chciałbym poznać opinie osób które użytkują różne pompy do nawadniania bo wiadomo w sklepie wszystko chwalą żeby tylko sprzedać.
Gardenarium 18:20, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Różne pompy ludzie zakładali, włoskie, grudziądzkie, Grundfosa, Omnigena i jakie tam są, jedne się spalą drugie działają, na to pytanie nie ma odpowiedzi,. Wszystko może działać doskonale, ale też wszystko się może popsuć, więc nie odpowiemy na to pytanie bo co mamy powiedzieć ??

Zapytam jaki samochód jest najlepszy, czy odpowiesz? i tym i tamtym pojedziesz, wszystko kwestia ceny, wydajności i innych parametrów.

W ogrodzie ostatnim jaki robiliśmy hydraulik założył jakąś pompę, niby super, ale zaraz po dwóch dniach spalił się silnik od pompy, może się spalić w każdej marce.


System się projektuje na 80% źródła wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czopka 18:35, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 7
Nie oczekuje że ktoś odpowie że jest jakaś najlepsza i nie ma lepszej ale nie zgodzę się że można wrzucić wszystko do jednego worka bo napewno nie ma porównania grundfosa do np omingena. Poprostu chciałem się dowiedzieć z doświadczenia osób które używają różnych pomp jak się sprawują po podłaczeniu zraszaczy. Bo nie kupię pompy za kilkaset złotych jak może sobie nie poradzi z dwoma zraszaczami. Co do aut inaczej pojedziesz maluchem a inaczej s-klasa jednym 100km/h drugim 350km/h tak samo z pompami do jednej podlączysz 1 zraszacz do drugiej 5 i tego bym chciał się dowiedzieć, jakich parametrów szukać żeby te 5 pociągło, ale tutaj chyba rzeczywiście się nie dowiem bo przecież pompa to pompa z każdej woda płynie.
Gardenarium 18:38, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlatego napisałam system projektuje się na 80 % wydatku źródła wody.
Zawsze kupuję znane marki i drogie, bo tylko w ten sposób mogę zaoszczędzić w ciągu np. 10 lat użytkowania. Czy to samochód, czy kosiarka czy inne coś, piła na ten przykład. Taniocha się nie opłaca, dlatego omijam z daleka. Jeśli Cię stać kup Grundfosa, a jeśli masz te dwa przysłowiowe zraszacze to kup byle co, tez pociagnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czopka 19:12, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 7
Właśnie ze nie chcę tylko dwóch tylko podzielić to na 4sekcje po 5 zraszaczy. Szukam czegoś do 1000zł co może nie będzie z najwyższej półki bo w tym budżecie nie ma cudów, ale chciałbym coś co chociaż w jakimś stopniu spełni moje oczekiwania. Nie miałem nigdy z tym styczności dlatego szukam porady od osób w temacie bo w sklepie to wszystko zachwalają ze pociągnie ale podkreślają że w "teori" pociągnie
Slawek111 19:27, 26 maj 2016


Dołączył: 13 kwi 2014
Posty: 32
czopka napisz na jakim poziomie masz lustro wody w studni i model zraszaczy jaki chcesz zastosować
____________________
czopka 19:47, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 7
Lustro wody przy pełnej studni znajduje sie 70-100cm od pokrywy kregow. Głeboka jest na 8 kręgów. Zraszacze mam zamiar zastosowac pulsacyjne na szpicu marka bradas model CH-KT230B coś takiego mają w okolicznym ogrodniczym chyba że możecie polecic coś lepszego w cenie do 30zł/szt.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies