Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

MarcinJ 14:34, 28 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 5
@Gardenarium, dziękuję bardzo już się biorę do pracy, czy jest jakiś program do rozrysowania ogrodu, czy najlepiej na kartce?

/// nie było pytania, znalazłem w serwisie Gardeny program online
MarcinJ 22:34, 28 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 5
Pani Danuto,

usiadłem do pracy ręcznej i coś tam narysowałem

Trawnik nie taki duży - 80m2, a wyszło mi aż 20 zraszaczy.
Chcę to podzielić na 3 sekcje, każda sekcja zraszaczy innym kolorem narysowana.
Ładnie proszę o sprawdzenie i uwagi, które na pewno się znajdą.

Dziękuję bardzo i kłaniam się nisko

//edit: załączam zdjęcie z wymiarami

Gardenarium 16:03, 29 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MarcinJ napisał(a)
@Gardenarium, dziękuję bardzo już się biorę do pracy, czy jest jakiś program do rozrysowania ogrodu, czy najlepiej na kartce?

/// nie było pytania, znalazłem w serwisie Gardeny program online


Nic z tego, program Gardeny się mocno myli Nim nie projektuj systemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:04, 29 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MarcinJ napisał(a)
Pani Danuto,

usiadłem do pracy ręcznej i coś tam narysowałem

Trawnik nie taki duży - 80m2, a wyszło mi aż 20 zraszaczy.
Chcę to podzielić na 3 sekcje, każda sekcja zraszaczy innym kolorem narysowana.
Ładnie proszę o sprawdzenie i uwagi, które na pewno się znajdą.

Dziękuję bardzo i kłaniam się nisko

//edit: załączam zdjęcie z wymiarami



Nie teraz, później. Moim zdaniem prawa strona zdecydowanie za mało zraszaczy, zdecydowanie. Wszędzie za mało a ty piszesz że aż. Bez Witka to nawet widzę, to co będzie, jak on zobaczy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinJ 16:19, 29 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 5
Pani Danuto,

w takim razie jak znajdę chwilę po pracy siadam i dodaję zraszacze dodatkowe, chyba najlepiej po środku? Z lewej strony też dodam jeszcze jeden.

Podlewana będzie sama trawa, bez innej roślinności.

Jest jakiś inny sposób na ten wąski pasek 2x6.2m?

Nie wiem kto to Witek, ale chyba trzeba się bać
Gardenarium 08:15, 30 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek to specjalista od systemów, z certyfikatem dodam..z dużym doświadczeniem w zakładaniu, ale wczoraj wieczorem opracowywał trasę po Anglii, więc nawet mu nie pokazałam. Może dziś, po jednym zraszaczy to za mało. Poczekaj, pomoże.

To on, a bać się nie trzeba, to sympatyczny facet i da się lubić

http://www.gardenarium.pl/kontakt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinJ 08:44, 30 cze 2016

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 5
W takim razie będę czekał, starałem się umieszczać zraszacze wg książki Huntera (link), teraz wszędzie się pokrywają zasięgi podwójnie.



Myślałem też o zraszaczach, może w sekcji lewej i środkowej rotacyjne, a w sekcji prawej statyczne z dyszą MP Rotator? Wszystko Hunter, chyba, że polecacie coś innego - wolę zapłacić więcej, za dobrą jakość.
Gardenarium 23:14, 30 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek ocenił projekt, sprawdził i jest dobrze generalnie, jest jedno martwe pole zaznaczone kreskami.

Trzeba dodać jeden zraszacz. Pozostałe dobrze rozmieszczone. Co do marki nie wypowiadam się, bo za chwilę nie będę mogła kupić swojej ulubionej



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rzg72 13:07, 01 lip 2016

Dołączył: 01 lip 2016
Posty: 2
Witam, szukam kogoś pomocnego kto wyjaśni mi czy z wyjścia o średnicy rurki fi 16 ( ciśnienie statyczne 4,2 bar) jest możliwe wykonanie automatycznego nawadniania ogrodu. Ogród pod zraszacze ok. 480m2 i ok. 180m2 pod linie kropl.
Czy przy takiej małej średnicy będzie odpowiednie ciśnienie aby to wszystko sensownie działało?
Woda z wodociągu miejskiego.
Gardenarium 19:17, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kiepsko, ale pewnie że da się zrobić, tylko, że system będzie dużo droższy, bo żeby sekcja wyszła, dasz w niej po kilka a może nawet 2-3 zraszacze, a więc dużo więcej elektrozaworów będzie potrzeba, sterownik pojemniejszy - a więc droższy itd. Bardziej opłaca się przerobić wodę niż robić na takiej średnicy. A jeszcze gdy ciśnienie spadnie w sieci to może być porażka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies