Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

axter 20:03, 07 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 6
Zawsze się zastanawiałam jakie rh ma magja_ może zamieści fotki - te mają 7 lat i od 3 lat rosną jak oszalałe i nie sprawiają kłopotów pomimo że nie dostają już gnojowic gnojówek humusu tylko kadzidło.
Malgosik 21:40, 07 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
axter one są już takie duże, że są samowystarczalne
materię organiczną mają swoją, z opadających liści
____________________
Ogród na glinie
axter 09:06, 08 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 6
Co znaczy samowystarczalne ? Opadłe liście ? - skąd takie wywody ? Parę liści które opadną a nie ma ich dużo- palę.
Malgosik 11:12, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
axter napisał(a)
Co znaczy samowystarczalne ? Opadłe liście ? - skąd takie wywody ? Parę liści które opadną a nie ma ich dużo- palę.


mam na myśli, że te duże rośliny wytworzyły podobny mikroklimat jak w naturalnym swoim środowisku
jest ich kilka, w skupisku, tworzą własną materię organiczną, osłaniają swoją bryłę korzeniową przed wysuszeniem
niepotrzebnie palisz liście
jak sadzimy młode rośliny, to im usiłujemy stworzyć środowisko zbliżone do ich naturalnego

Dodatkowo możesz mieć dla nich sprzyjającą glebę i sąsiedztwo. To znaczy, że niektóre gleby są kwaśne, a większe rośliny dają zacienienie.
____________________
Ogród na glinie
axter 13:54, 08 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 6
Próbujesz sugerować że rodki tworzą własną materię organiczną? z czego? nawet nie są przykryte korą! Naciągana teoria.
Mazan 15:00, 08 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Axter

Myślę, że o mikoryzie słyszałaś. Różanecznik nie przeżyje bez mikoryzy, tak jest i z innymi wrzosowatymi. Dlatego tak potrzebuje odpowiednich warunków - niskiego pH gleby, zasobnego i luźnego podłoża. Roślina ta nie tworzy włośników. Wszystkie niezbędne substancje pokarmowe zapewniają jej grzyby mikoryzowe, które z kolei do właściwego funkcjonowania potrzebują tlenu i umiarkowanej, stałej wilgotności podłoża wtedy rozkładają substancję organiczną, a pozyskane składniki zużywają nie tylko dla siebie lecz w zamian za cukry dają roślinie składniki jej potrzebne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
zbigniew_gazda 15:04, 08 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Magjo dzięki za potwierdzenie skuteczności podlewania gnojówką rododendronów. Do tej pory podlewałem tylko z wrotyczy ale jak tak, to dostaną 3 w jednym (pokrzywa, wrotycz i skrzyp). Wiem wiem że należy rozcieńczyć i to solidnie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
axter 18:54, 08 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 6
Oczywista oczywistość - gnojowica jest rozumna niszczy grzyby pasożyty a mikoryzy nie tyka. Jakoś moje mają się świetnie od chwili kiedy przestałam je gnojowicami polewać.
anczaj 21:09, 08 cze 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84

To moje piękności, mniejszy ładnie podrósł sobie na tych wymoczynkach ,jednak służy im moje podlewanie moczonym chlebkiem.
____________________
Anczaj
Malgosik 21:28, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
axter napisał(a)
Próbujesz sugerować że rodki tworzą własną materię organiczną? z czego? nawet nie są przykryte korą! Naciągana teoria.


jeśli opadłe liście nie są materią organiczną to co nią jest?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies