Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja

Luckaa 20:58, 29 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Uff dziękuje Danusiu
____________________
Lucyna
iwonadm 15:29, 19 maj 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
ku pokrzepieniu serc
aż nie mogę uwierzyć że jak go kupiłam był taki mizerny
Bogdzi kuracje dały efekty
3 lata temu

2015

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
agnieszka_do... 10:23, 21 maj 2015

Dołączył: 20 maj 2015
Posty: 7
Dzień Dobry,
od niedawna mam własny kawałek ziemi ( ok 2000m2) i marzę o tym aby mieć piękny ogród - taki jaki ma właścicielka najpiękniejszego ogrodu w świecie - Pani Danuta w Ogrodowiska .... Taaaaaaaaa.... i tu zaczynają się moje problemy. Ziemia ciężka, gliniasta nawet niekiedy - ale co tam, wyszukałam według siebie najpiękniejszą odmianę rh Nova Zembla i - jak tylko ją zobaczyłam - od razu kupiłam ze trzy, potem dokupiłam jeszcze jedną - chyba pięcioletnią - bo zakwitła kilka dni temu. Tamta trójca jeszcze chyba malutka bo puściła pedy nowych liści z góry. I jak to u mnie bywa najpierw kupiłam, potem pomyślałam..... a pomyślałam sobie tak: no tak miejsce mam, wiem gdzie to cudeńko posadzić, ale mój tata - ogrodnik działkowiec z zamiłowania - jeszcze nie pomógł mi przygotować podłoża, więc jak sobie poleżą przez lato w doniczce to chyba się nic nie stanie..... Tu proszę o ewentualne potwierdzenie. Poza tym, to miejsce dla moich maluszków wyznaczyłam na instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Zdaję sobie sprawę z tego że wydobywa się z niej azot i gleba może być tym przesiąknięta, ale nie wiem czy to dobrze czy źle. ponadto, moj tata jest zdania, że obornik załatwi sprawę - daje go pod wszystko. Czy dać obornik czy nie? Czy sadzić na tym miejscu czy nie. Jak mogę tam posadzić to jak przygotować podłoże do nasadzeń aby im tam było rewelacyjnie. Proszę o poradę - dziękuję
anczaj 20:06, 25 maj 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84

A to mój Rasputim po kuracjii mikoryzą i podlewaniem wodą z rozmoczonym chlebem
____________________
Anczaj
Sebek 20:09, 28 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agnieszka_dorawa napisał(a)
Dzień Dobry,
od niedawna mam własny kawałek ziemi ( ok 2000m2) i marzę o tym aby mieć piękny ogród - taki jaki ma właścicielka najpiękniejszego ogrodu w świecie - Pani Danuta w Ogrodowiska .... Taaaaaaaaa.... i tu zaczynają się moje problemy. Ziemia ciężka, gliniasta nawet niekiedy - ale co tam, wyszukałam według siebie najpiękniejszą odmianę rh Nova Zembla i - jak tylko ją zobaczyłam - od razu kupiłam ze trzy, potem dokupiłam jeszcze jedną - chyba pięcioletnią - bo zakwitła kilka dni temu. Tamta trójca jeszcze chyba malutka bo puściła pedy nowych liści z góry. I jak to u mnie bywa najpierw kupiłam, potem pomyślałam..... a pomyślałam sobie tak: no tak miejsce mam, wiem gdzie to cudeńko posadzić, ale mój tata - ogrodnik działkowiec z zamiłowania - jeszcze nie pomógł mi przygotować podłoża, więc jak sobie poleżą przez lato w doniczce to chyba się nic nie stanie..... Tu proszę o ewentualne potwierdzenie. Poza tym, to miejsce dla moich maluszków wyznaczyłam na instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Zdaję sobie sprawę z tego że wydobywa się z niej azot i gleba może być tym przesiąknięta, ale nie wiem czy to dobrze czy źle. ponadto, moj tata jest zdania, że obornik załatwi sprawę - daje go pod wszystko. Czy dać obornik czy nie? Czy sadzić na tym miejscu czy nie. Jak mogę tam posadzić to jak przygotować podłoże do nasadzeń aby im tam było rewelacyjnie. Proszę o poradę - dziękuję


Aga - odpowiedź znajdziesz w wątku metamorfozy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
evergreen 15:46, 04 cze 2015

Dołączył: 28 mar 2015
Posty: 4
Dzień dobry wszystkim gościem na Ogrodowisku jestem od dawna ale dzis postanowiłam się odezwać Mianowicie jestem ciekawa opini doświadczonych ogrodnikow na temat zakwaszania wody do podlewa ia kwasolubnych zakwasem chlebowym na bazie mąki zytniej?czy ktoś próbował? Pozdrawi
anczaj 11:58, 05 cze 2015

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Od dwóch lat mam moje rózneczniki i podlewam je resztkami z chebka suchego mają się świetnie! Mają pożywienie i zakwaszenie.
____________________
Anczaj
sylwiaK 22:16, 05 cze 2015


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Pomóżcie proszę

Mam rh juz drugi rok ale nie kwitnie-ma bardzo dużo pąków ale po pewnym czasie robią się puste i opadają.Co może być tego przyczyną
____________________
Mazan 09:34, 06 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
SylwiaK

Za mało danych. Istnieje kilka powodów /ok. 7/ dlaczego różaneczniki nie kwitną. Eliminując przemarznięcie oraz przenawożenie azotem jeszcze kilka pozostaje. Jeśli wyeliminujemy ze dwie, trzy choroby grzybowe też coś pozostaje, ale to już tylko szkodniki: mszyce i skoczki.
Jak widzisz jest w czym wybierać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
magja_ 18:34, 07 cze 2015


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
evergreen napisał(a)
Dzień dobry wszystkim gościem na Ogrodowisku jestem od dawna ale dzis postanowiłam się odezwać Mianowicie jestem ciekawa opini doświadczonych ogrodnikow na temat zakwaszania wody do podlewa ia kwasolubnych zakwasem chlebowym na bazie mąki zytniej?czy ktoś próbował? Pozdrawi


Jest to jeden ze sposobów na podlewanie kwasolubów w okresie bezdeszczowym - niwelujemy ryzyko podniesienia ph przez zasadową wodę z wodociągów , poza tym dostarcza się glebie śladowych ilości mikroelementów. Niestety nie obniżymy tym sposobem ph gleby i wydaje mi się, że jakichś spektakularnych efektów nie należy się spodziewać, bo nie ma po czym. Co jakiś czas modne się robi co innego... a to kwasek cytrynowy... a to cola (kwas fosforowy), a to fusy z kawy ... "Trenowałam" wszystko- poza zakwasem, pomagało w przypadkach problematycznych jak umarłemu kadzidła

Najwartościowsza jest materia organiczna - obornik czy kompost; gnojówka bydlęca lub gnojówka z ziół, które potrafią działać jak leki.

A fusy z kawy są rewelacyjne na kompost bo ściągają dżdżownice.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies