Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

monteverde 23:38, 18 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu ale nacieszyłam oczy Twoimi nasadzeniami kwiatowymi i warzywkami(tęsknię za swoim) u Ciebie cieplej dlatego tak wszystko jeszcze ładnie wygląda, chociaż u mnie czerwone jarzmianki też maja jeszcze kwiaty, biała już nie a bodziszek to nie Renarda, bo on ma białe kwiatki z cętkami ciemnymi, coś pomyliłyście z Agą pomóż sąsiadowi z płotem bo będzie gorzej jak Ci się ta betonowa skorupa zwali na nowe nasadzenia drzewkowe przesyłam swój bodziszek renardii
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EPODLAS 10:01, 19 lis 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
To będziemy mieli podobne zimy, bo ja też wiosną planuje zmiany, a zimą będę myśleć co i jak, chociaż pierwsze plany już są. Ogród naturalistyczny zawsze ładnie wygląda, chociaż wiem że nie jest to łatwo osiągnąć. Ja znam miejsce w naturze, gdzie wiosną rosie łan zawilca gajowego. Widok cudny.
____________________
Mój ogród
Gabriela 10:26, 19 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)


U mojej córki w Australii też teraz kwitnie w ogrodzie więc pewnie to jej okres kwitnienia.Tyle tylko ze tam własnie jest wiosna.Piekne zdjecia owocków i liści azalii.Pozdrawiam.


No właśnie - wiosna. Widocznie na moim tarasie jesienią robi się wiosna, przynajmniej dla kamelii.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 10:31, 19 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)
Gabrysiu ale nacieszyłam oczy Twoimi nasadzeniami kwiatowymi i warzywkami(tęsknię za swoim) u Ciebie cieplej dlatego tak wszystko jeszcze ładnie wygląda, chociaż u mnie czerwone jarzmianki też maja jeszcze kwiaty, biała już nie a bodziszek to nie Renarda, bo on ma białe kwiatki z cętkami ciemnymi, coś pomyliłyście z Agą pomóż sąsiadowi z płotem bo będzie gorzej jak Ci się ta betonowa skorupa zwali na nowe nasadzenia drzewkowe przesyłam swój bodziszek renardii
[img g]


Będę się upierać, że to bodziszek Renarda, bo ma właśnie takie liście i są też odmiany niebieskie, miałam go wcześniej na utopionej jekylowej: Niebieskie odmiany to Philipe Vapelle i Terre France. W przeciwieństwie do większości bodziszków - woli mieć sucho.
Podobno u Ciebie na północy od dzisiaj zima...
Sąsiadowi pomóc się nie da, odmówił współpracy przy odwadnianiu, mimo że to on zalewa, a wcześniej zgodził się odwadniać i u siebie. No ale to było w lipcu i okazało się pochopną decyzją. Niedawo oświadczył, że jak zrobi odwadnianie tak jak obiecał, to mu się ten betonowy płot od tego całkiem zawali, a jego teściowa, która tu żyje od urodzenia powiedziała, że tak tu jest od zawsze - raz mokro a raz sucho, więc wobec tego najważniejszego argumentu - pozostałam bez argumentów.
Sąsiad sam by się uratował, jakby sensownie wkopał żółte rury i zdjął beton, pozostawiając to co było, czyli moją neutralną, zieloną siatkę z dorodnymi tujami po mojej stronie. Jednak dla większości takich sąsiadów, wydanie paru złotych na zabezpieczenie, również siebie, jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, żę jego autorskim pomysłem było postawienie po siedmiu latach swojego betonu niespełna pół metra od mojej siatki. Dodam że nie jest biedny. Więc jak się to jego ogrodzenie zawali na moje, to będę miała nowe ogrodzenie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 10:44, 19 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
EPODLAS napisał(a)
To będziemy mieli podobne zimy, bo ja też wiosną planuje zmiany, a zimą będę myśleć co i jak, chociaż pierwsze plany już są. Ogród naturalistyczny zawsze ładnie wygląda, chociaż wiem że nie jest to łatwo osiągnąć. Ja znam miejsce w naturze, gdzie wiosną rosie łan zawilca gajowego. Widok cudny.


U nas też rosną łany zawilca gajowego - białego i żółtego i to też mam na uwadze.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 11:03, 19 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja o jarzębinie. Tak, mam ruską liqiornaja. Ta rośnie wolno (bardzo wolno - nie wiem, (a raczej wiem)czy nie jest obiektem zainteresowania nornic. U mnie nornice atakują wszystkie jarząby: szwedzkie, mączny i ten likierowy) i ma niesamowite granatowe owoce. Oczywiście pełne słońce. Kupiona 2012 u Szmitów.
Kiedyś może zrobię z niej nalewkę. Jak obronię przed nornicami.

Posadziłam bowiem w tym roku "sporo" krzewów i drzewek "nalewkowych", no powiedzmy użytkowych (świdośliwa, morwa, pigwa).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 11:17, 19 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tego Renarda to chyba Ci dałam kawałek? Niebieskiego mam i lubi sucho

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 11:50, 19 lis 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No właśnie pisałam dwie strony temu, że mam go od Ciebie i wstawiłam zdjęcie, bo jeszcze kwitnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 15:31, 19 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
[



Ależ się super spaceruje po Twoim ogrodzie, napatrzyłam się na jesienne róże, ucieszył mnie Abraham który posadziłam przy tarasie, poogladałam kolorowe owocki i dumałam co by z nich zrobić i że nie trzeba kupować plastiku na ozdoby, bita śmietana z zawilców byla deserem /u mnie się nie pierzą /.
Bodziszka mam takiego samego jak Ania Monte. A zagajnik brzozowy będzie superowy, kibicuję pzebiśniegom i zawilcom.

a Teraz do pracy - otóż moje pytanie jest takie - co robić na takiej rabacie jak Twoja z napowietrzaniem - chodzi mi o to, że teraz ja mam dość już zwięzłą glebę a po zimie zrobi się skorupa z milionem małych chwastów a tu przecież wysiewały sie nasionka i co? olewasz i na wiosnę czyścisz rabatę spulchniając ją i dajesz kompost a jak coś się uda to jest ? czy jak - chodzi mi o spulchniani i napowietrzanie a jednoczesnie nie zabicie siewek jakoś to mi w parze nie idzie bo ja nie mam niestety puchowej ziemi mimo warstwy kompostu bogatego w azot czyli z masą gwiazdek

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 15:46, 19 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabriela napisał(a)
No właśnie pisałam dwie strony temu, że mam go od Ciebie i wstawiłam zdjęcie, bo jeszcze kwitnie.

hihi, nie czytałam wcześniej Ale poznałam! po liściach! nigdy nie pamiętam jak on się zwie buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies