Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

paniprzyroda 20:12, 27 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)

Kochane dziewczyny, nie istnieje niebezpieczna liczba roślin, które kochamy.
Dlatego Ty Mariolko i ja też będziesz miała jeszcze więcej róż, a Ty Bogdziu - jeszcze więcej różaneczników i azalii. Dla mnie ta ilość różaneczników, wyjąwszy azalie, którą podałaś u siebie, czyli 300 - jest kosmiczna.
Bierzcie ostatnie róże.


Iście salomonowa odpowiedź
____________________
Dwa ogrody
alinak 21:21, 28 paź 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Gabi kolory jeszcze piękne u ciebie , u mnie największy klonik już bez liści .
co do ilości róż to te liczby straszą ,ale jak się przeliczy na wielkość powierzchni
to jakoś nie widać tłoku ...szukam miejsca do wiosny dla williama szekspira ,jak nie znajdę to mu specjalną rabatę zrobię . zakochałam się w tej róży lata temu , kupiłam i przemarzła . na wiosnę próba nr. 2
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Agania 09:25, 30 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ośmiał prezentuje niezłą formę przy tej jesiennej aurze, jak mało nasion zebrałaś, to może zima będzie.....no właśnie jaka

Jarmuż wyrósł ci na giganta.

Uśmiałam się jak doczytałam, że przywiozłaś kamolca z Teneryfy.....ja bym dostała po głowie

Dekadencja ogrodowa nastała, trafne określenie, jednak liczę jeszcze na słoneczne dni.

Ja też lubię twoją werandę i szklarenkę, bo przecież poznałyśmy się u ciebie w jesienną ponurą sobotę o poranku, ale miło wspominam, ten klimat jaki tworzy twój ogród zimowy w takie dni i nie czuje się, że to jesień, cudowne miejsce
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Robaczek 22:53, 04 lis 2014


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Gabrielo,
Zwiedzałam Twój ogród już nie jeden raz i chyba czas najwyższy zostawić ślad
Bardzo podoba mi się wykorzystanie perspektywy - aleja lipowa z ławeczką Lutyens w osi - świetnie to zaplanowałaś!
Rabatę Jekyll'ową podziwiam od początku - od fazy koncepcyjnej, przez pierwsze dołki, do nasadzeń i dojrzewania całości. Efekt bardzo mi się podoba.
Taras ozdobiony donicami, pięknymi poduchami i kiściami winogron późnym latem...do tego lektura o ogrodach GJ i różana filiżanka z zieloną herbatą...nie dziwię się, że spędzasz długie godziny w tak pięknych okolicznościach przyrody Podziwiam też nasadzenia bylinowe z wykorzystaniem moim ulubionych roślin..róże, przetaczniki, jarzmianki, przetaczniki, ostrogowce, peonie, irysy, bodziszki, szałwie, orliki...do tego łany kosmosów i czarnuszek. Agastache mnie zachwyciło nie pierwszy raz, muszę wreszcie upolować.
Widok z firmowego okna to wizytówka Twojego ogrodu i te długie bylinowe rabaty...achhh..sielsko-angielsko, czyli tak jak lubię!
Wyniesione rabaty warzywne to moje kolejne marzenie, kiedyś do realizacji Ale nie można mieć wszystkiego, poza tym tylko u Ciebie werbena patagońska kwitnie w kwietniu! (I co z tego, że w szklarence)
Ale poza wszystkim, myślę, że mamy sporo wspólnego, poza pasją do angielskich ogrodów - choćby szwedzkie rękawiczki do róż i marzenia o ceglanych murach w ogrodzie Tyle tylko, że Ty masz ponad 4000 metrów na realizację marzeń, a ja 4 razy mniej
Aaa, zapomniałabym dodać, że dekoracje, bukiety i inspiracje wiankowe wspaniałe, zdecydowanie do wykorzystania
____________________
mira 23:27, 04 lis 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabrysiu jak się nazywa ten Pan od liliowców?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
barbara_kraj... 23:49, 04 lis 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabrysiu, jak pomogłaś ośmiałowi na baczność stać? Mój się straszliwie pokładał.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Mala_Mi 10:21, 07 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabrysiu... potem usunę.... przypomnij mi nazwę mojej hortensji.. bo nie pamieam gdzie zapisałam, a u siebie to juz nic nie znajdę. Wyszukiwarka forumowa szwankuje i nie pokazuje chronologicznie tylko jak popadnie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
EPODLAS 10:34, 08 lis 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Gabrysiu, na drugi rok posieje jarmuż, ostatnia zajadałam się sałatą roszponką. U mnie na działce rukola i roszponka zieloniutkie i świeże.
____________________
Mój ogród
marzena 23:17, 11 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale miły jesienny nastrój u Ciebie, świetny warzywnik
jakie miałaś plony w tym roku ? bo u mnie wszystkiego malutko w porównaniu z ubiegłym sezonem...
____________________
marzena O....!
paniprzyroda 00:27, 12 lis 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zaglądam, w oczekiwaniu na późnojesienne fotki, relacje z nowych zakupów różanych, a tu cisza Zostawiam pozdrowienia
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies