Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ptasi gaj 00:43, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
CD







Coś się dzieje z tą kalina zimozielona

Ptasi gaj 00:38, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Pięknie, tak klimatycznie.
A te poduchy liliowe to floksiki czy macierzanka ??
Czosnki fantastyczne
Piękne koloryty nieba uchwyciłaś





Aniu to floksy. Macierzankę mam w innym miejscu. Robię nowa rabatę i tam chce jeszcze macierzanki dokupić. Mam tylko piaskowa i na skalniaku bardzo piękna.
Muszę poczytać o jej uprawie , chciałabym ją przyciąć bo trochę wyrosła i niedobrze wygląda ale jak to zrobić trzeba wiedzy zasięgnąć.
U nas chłodno słyszę, że znowu przymrozki druga połowa mają i przymrozki co za beznadziejna wiosna.
Nie pada jest sucho podlewalam dzisiaj.

Niebem nie tylko ja się zachwycałam. Wszyscy wyskoczyli na balkony i podziwiali.

Tutaj mam pielenie odwlekam. Czekam na korę będę pielic i od razu kora przydypie.







Sezon 2017 u Hanusi 00:11, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Grażynko, nie ma za co, jak pomysł dobry, to warto upowszechniać. Ręka jak ręka, konieczność siedzenia w domu, zmusza do innego sposobu na odstres.

Dobrej nocy.

Wzgórze chaosu 23:51, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Na dobranoc kalina mariesii
Na razie doniczkowe przymiarki, biegam z nią od jesieni
Wersja na dziś - luka między perukowcem a alataną. Nie za ciasno? Kot Maksiu patrzy podejrzliwie
Takie tam rozważania przed snem Dobrej nocy!

Wzgórze chaosu 23:36, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Iwono, ja nie widzę sensu przycinania kwiatów brunery teraz. Gruszka będzie cięła, bo chce wzmocnić liście ale to zabawa. Kępa sama musi się rozrosnąć i wzmocnić. Ona długo kwitnie.

Ewo dziękujemy Ci za cenne rady, ja i Hania jesteśmy na początku przygody z brunnerami. Zbyt ładnie kwitną by ścinać.


Trawnika też na razie nie koszę, wcześniej wykorzystałam mniszek na syrop, teraz cieszą mnie stokrotki






Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Takiej opinii mi brakowało. Moje doświadczenie z brunnerami jest zerowe i dopytywałam się, jakie są w tej kwestii opinie doświadczonych ogrodników. Moja wciąż kwitnie.

Zapomniałam napisać, że bardzo klimatycznie wygląda ta rabata z brzózkami.
A ten buczek trójkolorowy- wygląda ...ach!


Rabat z brzózkami mam dwie, tę przy altanie i tę wąską ze stolikiem. Obie lubię bardzo.
Brzózki to niezwykle wdzięczne drzewa, staram się wykorzystać ich lekki pokrój. Szczególnie jestem ciekawa jak hortensje Kyushu z nimi zagrają, przy altanie jest ich aż pięć.

Buczek Tricolor to mój ulubieniec, muszę znów dopaść go z aparatem, fajnie zmienił kolor listków na bardziej głęboki.
Na początku maja był mocno różowy.

Wzgórze chaosu 23:20, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Agania napisał(a)
Kiepski rok dla azalii wielkokwiatowych, czosnki masz za to piękne
Przesadziłam szałwie już pączkujące, nie wiem czy się jeszcze złapią.
Brunerka u mnie słaba, nie przyrasta, ale jak cudownie kwitnie, po fazie kwitnienia liście będą gwiazdorzyć, może one lubią papu?

Mam tylko jedną azalię, ale potwierdzam, to nie jest jej rok.

Sezon wcześniej uginała się pod ciężarem kwiatów...
Teraz ma raptem kilka, może kilkanaście. Na szczęście zapach jak co roku obłędny


Czosnki za to faktycznie dopisały, wszystkie cebule wzeszły, niektóre nawet podwójnie i potrójnie Pszczółek mnóstwo się przy niech kręci.







Jeżówkowe-Love 23:20, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
Asiulka.. galgAsia Patrz..Zobacz..Widzisz to ? Royalty jednak Zakwitnie

A u nas przymrozek zniszczył jabłuszka na rajskich jabłonkach, nawet Ola mieć nie będzie wszystkie owocki sczerniały
Ogród w Tarnowie 23:09, 20 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Jeszcze azalie







Wzgórze chaosu 23:06, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Też się zastanawiałam co się robi z przekwitniętymi kwiatami brunnery .
Rabatka ci ładna wyszła. Jeszcze z tą ławeczką. A w ogóle czemu wzgórze chaosu? Gdzie chaos?
Głos Pszczółki w sprawie bruner bezcenny, tego sie trzymajmy! Niech jak najdłużej nas cieszą tymi niebieskimi oczkami



Rabatka z ławeczką coraz większą radość mi sprawia, widać, że roślinki fajnie się rozrastają. Praca nad ziemią przynosi efekty, a to ledwie rok mija, super


Gdzie chaos? Ano wszędzie W nasadzeniach, w kompozycji, w głupich decyzjach, długo by wymieniać... Ale walczę! Już ponad 200 stron Niemniej z moim charakterem zawsze jakiś chaos tu będzie, cała ja




Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 22:52, 20 maj 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Do góry
ana_art napisał(a)
Kto zgadnie co to?


Jarzab autumn spire?
Wzgórze chaosu 22:52, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
kasiek napisał(a)
Glediczia cudowna - niech w końcu moja taka urośnie Złotokap aż kapie tym złotem.... i pas niezapominajek jaki piękny!


Urośnie Kasiu, to drzewo z tych szybkich jest. U mnie z marzeniami glediczjowymi odwrotnie, byłoby super gdyby już nie rosła. Jest teraz idealna Komponuję ciąg dalszy rabatki pod nią. Na razie mam cisy. Wędrują i wędrują, bo znów wychodzi mi symetrycznie


Złotokap faktycznie ugina się się pod ciężarem kwiatów. Dawno nie miał aż tylu. Mam kolejną aromaterapię. Mam na dzieję, że zapach nie jest trujący Sylwia pisze, że to bardzo niebezpieczny krzew.


Pas niezapominajek to Kasiu u mnie brunery Zaskoczyły mnie ogromnie, że kwitną i to aż tak spektakularnie. Te od naszego pana z targu są prawie pół metrowe Pas przy brzózkach jest nieco niższy, ale taki śliczny.







Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:51, 20 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
To ten stolik został wymieniony



O taki japoński klimacik się stworzył

Piękny ogród Sylwia
Mój ogrodowy pamiętnik 22:51, 20 maj 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
Nowa12 napisał(a)



Różowa krzewuszka zawsze pierwsza.


Uwielbiam krzewuszki. A w tym roku dwie musiałam wyciąć do samej ziemi i zapowiada się, że trzecią też muszą ciachnąć. Wszystkie 3, to kolorowe liście. No cóż, tak to jest w ogrodzie.
Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 22:44, 20 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
Kto zgadnie co to?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies