Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 23:36, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Pszczelarnia napisał(a)
Iwono, ja nie widzę sensu przycinania kwiatów brunery teraz. Gruszka będzie cięła, bo chce wzmocnić liście ale to zabawa. Kępa sama musi się rozrosnąć i wzmocnić. Ona długo kwitnie.

Ewo dziękujemy Ci za cenne rady, ja i Hania jesteśmy na początku przygody z brunnerami. Zbyt ładnie kwitną by ścinać.


Trawnika też na razie nie koszę, wcześniej wykorzystałam mniszek na syrop, teraz cieszą mnie stokrotki






Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Takiej opinii mi brakowało. Moje doświadczenie z brunnerami jest zerowe i dopytywałam się, jakie są w tej kwestii opinie doświadczonych ogrodników. Moja wciąż kwitnie.

Zapomniałam napisać, że bardzo klimatycznie wygląda ta rabata z brzózkami.
A ten buczek trójkolorowy- wygląda ...ach!


Rabat z brzózkami mam dwie, tę przy altanie i tę wąską ze stolikiem. Obie lubię bardzo.
Brzózki to niezwykle wdzięczne drzewa, staram się wykorzystać ich lekki pokrój. Szczególnie jestem ciekawa jak hortensje Kyushu z nimi zagrają, przy altanie jest ich aż pięć.

Buczek Tricolor to mój ulubieniec, muszę znów dopaść go z aparatem, fajnie zmienił kolor listków na bardziej głęboki.
Na początku maja był mocno różowy.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:51, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Na dobranoc kalina mariesii
Na razie doniczkowe przymiarki, biegam z nią od jesieni
Wersja na dziś - luka między perukowcem a alataną. Nie za ciasno? Kot Maksiu patrzy podejrzliwie
Takie tam rozważania przed snem Dobrej nocy!

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:00, 21 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Uwaga! Najbrzydsze zdjęcia na forum
Tym samym melduję, że maluję
W trakcie roboty olśnienie, trzeba zrobić raport na forum.
No więc z brudnymi łapskami łapię w ręce najstarszy aparat jaki mamy.
Chyba jego czas nadszedł, takie zdjęcia już tylko robi
Obudowę pobrudziłam, ale dokument jest, jak z XIX wieku
Jedno się zgadza, z ciemnego będzie jasno, baaaardzo jasno.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Pszczelarnia 16:06, 21 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Takiej opinii mi brakowało. Moje doświadczenie z brunnerami jest zerowe i dopytywałam się, jakie są w tej kwestii opinie doświadczonych ogrodników. Moja wciąż kwitnie.

Zapomniałam napisać, że bardzo klimatycznie wygląda ta rabata z brzózkami.
A ten buczek trójkolorowy- wygląda ...ach!


Pani Przyroda też pisała, że obcinanie kwiatów nie powiększa liści. Ale potem obcina kwiaty, bo są czarne i szpecą.Ja nie obcinałam i mam już samosiewy, a te "zapchajdziury" się przydają u mnie pod krzewami.


Iwono, masz nawodnienie pod brzozami?


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
abiko 22:11, 21 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Super brunery kwitną. Ja muszę dokupić sobie, bo mam tylko jedną. Ale uwielbiam je za kolor kwiatów.
A wiesz, że mi azalia z Wojsł. nie zakwitła jednak.. no coż, może za rok. Twoje nawet jak nie takie jak rok temu są śliczne.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 22:21, 22 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Twoja kalina to bardzo ładny krzew, ale i złotokap masz bardzo okazały. Kupiłam w ubiegłym roku dwie sadzonki, mają kiedyś stworzyć takie kwitnące przejście. Poskracałam im boczne przyrosty do 10 cm, żeby stworzyły taki zwarty słup. Nie wiem kiedy się doczekam, bo one mają około 1m.
Bardzo fajny filmik mi poleciłaś, a kameliowa aleja przepiękna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
eVka 11:17, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Nie chcę cię martwić kochana, ale nadal masz za gęsto Nie ma nudy w ogrodzie

Mnie też ta moja rabata ciekawi i nadal nie wiem co tam będzie. Na pewno ławeczka, oklepany Lutyens ale chyba do mojego ogrodu i domu pasuje. Od lat mi się podoba, więc może w końcu kupię.
Problemem tej rabaty jest oczywiście górka i dwa stare korzenie, nie wiem, kto mi to wykopie

Z rabatą przy altanie też nagle doznałam olśnienia. I jestem z niej zadowolona, mimo, że nieskończona jeszcze. Może z kolejną będzie podobnie

Iwono, spędziłam wspaniałe przedpołudnie z Twoim ogrodem. Miałam zaległości i czas nadszedł, żeby je nadrobić
Nie mogę się napatrzeć na tą altanę i widok z niej, takie ogrodowy idealny obraz, naturą malowany. Nawet pokazałam eMkowi, żeby go podręcić na temat altany, pokoju ogrodowego.

Buki, szczególnie mój ukochany Tricolor, no coś pięknego! Warto da niego zmienić rabat Ja mojego buka ciacham dwa raz w roku, bardzo mocno, będę go formować do kiedy mi pozwoli swoją wysokością. Będziemy grill murowany rozbierać to będzie miał sporo miejsca.

Jak ja lubię takie ścieżki trawiaste w ogrodzie, tworzą tajemniczy klimat.
____________________
eVka 11:20, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Susza niestety wykończyła moje ukochane konwalie Na całe poletko mam raptem kwiatów na dwa bukiety... Ale zapach rekompensuje wszystko


Za to ruszyła runianka W marcu pięknie kwitła, potem zaczęła nieco zamierać. Szczęśliwie deszcz i cień, który wreszcie daje wisteria podniósł ją i ma mnóstwo nowych przyrostów.


Z zakątka przy altanie jestem zadowolona. Pozostaje jeszcze ciężkie tło po prawej... Jest o czym myśleć

Matko, jaki zakątek malowniczy.... Iwoko, masz jeden z najpiękniejszych dojrzałych ogrodeów na O. Nie zmieniaj go za bardzo, jest oryginalny i wyjatkowy.
____________________
kasiek 14:00, 24 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Rozjaśniasz - ale super - pokazuj kochana jak wychodzi! Glicynia oszałamiający - cudownie ja uformowałaś!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
inka74 14:19, 24 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Iwonka napisał(a)


Coraz bardziej ślepa jestem A buki dziękują Ja też Na prawdę doceniam to co mam, ale marudzenie niestety mam w genach
może wszystkie Iwony tak mają, że marudzą. Z ogromną przyjemnością oglądam zdjęcia z twojego ogrodu i czytam przemyślenia.

Spóźnione życzenia wczorajsze.

Ps. Kostkę pomalowałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies