Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 20:45, 20 maj 2020

Dołączył: 02 sie 2019
Posty: 34
Do góry
Witam, mam problem z tuja szmaragd. Sadzone w roznym czasie, jedne dwa lata temu, inne jesienią zeszłego roku, z roznych szkolek - kazda partia ma te same objawy. Gałązki robią sie czarne, nie brazowe ani suche, czarne jakby zamoczone byly w smole. Dodatkowo w niektórych drzewkach końcówki gałązek maja jakby czarne kropki. Pani ze sklepu ogrodniczego polecila oprysk topsinem. Czarne gałązki zostały usuniete, oprysk topsinem dwukrotny w odstępie 10 dni a dziś zauważyłam kolejne czarne miejsca. Będę wdzięczna za pomoc.
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 20:45, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
SylwiaBe - głównie starsze jabłonie, i rosną też młode czereśnie, śliwki.

rabata 4 - masz rację, i dlatego zostaje na koniec, jak jesienią będę szukać nowych miejsc dla drzew. I może faktycznie zmniejszę ten kwadrat co planowałam jako romb.


A to po dzisiejszej akcji - przygotowana rabata 5. Drzewa na jesień zmiana.


No i na rabacie 1 nie ma już żółtej pęcherznicy. Trzymajcie kciuki aby odżyła jako żywopłot.



No i krok po kroku powolutku oczyszczanie rabaty 3.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 20:44, 20 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Dziś po południu zabraliśmy się z eMem za odchwaszczanie kolejnych metrów ziemi. W zasadzie docieramy do końca nie licząc przyszłego trawnika oraz miejsca pod altanę i basen.

A po skończonej robocie siedliśmy sobie na chwilę przed domem a tam takie widoczki z krzesełka:

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:44, 20 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Brawo , bajeczne widoczki
długo czeka się na takie stipowe okazy ??


Aniu dziękuję...
Pierwszą stipę kupiłam w sezonie 2018, rok temu już było jej więcej, a teraz to mi, rozsiewa się na inne rabaty, nawet na kwaśnej jej coś zlubowało...
a tu wilczomlecze szaleją...

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:39, 20 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
popcorn napisał(a)
Pieknie Monia! Tak żurawki tak mają. Moje stado rozmnażane w doniczkach poonała zima i opuchlaki... wywaliłam wszystko wraz z ziemią, nie mam ani jednej żurawki teraz buahahaha

pozdrawiam!!!


No to jakbyś kiedyś chciała te żurawki to zapraszam buźka
a tu hosty...


Przerwa na kawę... 20:39, 20 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
inka74 napisał(a)
Obiecane dla Kasyi donice. Trochę taras udało się ogarnąć


Iwonka, to ta najwieksza biala ze SS? Z obeliskiem?
Czy jeszcze cos innego?
A moze to ktoras z tych drewnianych z tylu?

Sofa ogorodowa git Fajnie, ze taki talent w domu masz
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 20:38, 20 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Agania napisał(a)
Jaka to kalina z takimi mega pomponami?


Kupiłam jako zwykłe roseum, w zasadzie ona kwitnie u mnie dopiero 2 rok a mam ją chyba z 5. 2 lata temu kwitła takimi pomponikami

A w tym roku naprawdę poszalała
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:36, 20 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Żurawki odwdzięczą się
Dużo masz lilaków? U mnie czosnki jeszcze w pąkach.


Ewuś ostatnio kupiłam bez Lila Wonder, mam Krasavitsa moskwy (no ta mi nie zakwitła), kupiłam też Palibiana, i mam 3 odmiany takie które dostałam bez nazw, więc się zbiera, ale pachną cudownie
a tu już za chwilkę jarzmianki w stipie się pojawią
W samym słońcu 20:34, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Tak sobie pomyślałam,że tu posadzę tak jak kiedyś chciałam Ambrowca Slender albo buk dawyck purple. Buk szerszy chyba z tego co pamiętam. Wtedy chyba będzie to fajny kontrast dla zielieni? I trochę cienia na trawniku
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:32, 20 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Dominika11 napisał(a)
I to mnie zawsze denerwowało w zurawkach, ale i tak są piekne i warte tej pracy


Akurat tą odmianę bardzo lubię, więc chciałabym, żeby została u mnie w ogrodzie na pewno lepiej mi dzielić i odmładzać żurawki, w porównaniu z miskantami i rozplenicami... ostatnio chciałam hameln podzielić, stałam na łopacie a ona ani drgnie, no bez pomocy mojego chłopa nie dałam rady...
buziaczki
orlikowo...



Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:25, 20 maj 2020

Dołączył: 20 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Witajcie,

Mam taki kiepski trawnik jak na zdjęciach. Podłoże jest gliniasto - piaszczyste. Trawnik ma dwa lata. Sam go siałem powierzchnia ponad 1000 m2, także trochę pracy było i jest. Ostatnio ostro padało, a nadal wygląda jak wygląda. Jak rośnie to strasznie idzie w górę, zamiast jakoś się zagęszczać na boki. Co z tym zrobić? Sypię nawozy dość solidnie, ale cały czas to samo - rośnie w górę i takie grube pędy i łodygi. Na ostatnim zdjęciu trawnik od strony północnej, gdzie jest cały czas cień - tam wygląda najlepiej. Z tego wnioskuję, że może i tak jest za sucho, za mało nawozu, wyjałowiona gleba. Mój pomysł to nawóz i woda non stop i koszenie co 2-3 dni - ale nie wiem czy to dobra taktyka. Chciałbym to jakoś prosto załatwić.

Dodam, że sąsiedzi kilka działek dalej na podobnym podłożu mają super trawę - ale mają ją wiele lat i u nich jest dużo drzewek sporo cienia. U nas drzewka są malutkie. Może to jest przyczyną, albo posiałem jakiś zły gatunek. Skład mieszanki jaki miałem poniżej. Sąsiedzi mówią że mają "wembley"

30% Rajgras angielski Naki (lolium perenne)
10% Kostrzewa czerwona Areta (festucarubra rubra)
20% Życica wielokwiatowa Dukat (Lolium multiflorum)
15% Życica weterwoldzka Kajana (Lolium westerwoldicum)
5% Kostrzewa trzcinowa Escalante (festucarubra arundinacea)
20% Rajgras angielski Bokser (lolium perenne)


To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:25, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Podziwiam różności.
Rozumiem, że brzozy wykańczają kolejne rośliny - tym razem derenie? Tylko rogownica sobie świetnie radzi? Świetne połączenie


Derenie pod brzozami- któż z nas nie uległ słynnemu zdjęciu czerwonych gałęzi na tle białych pni. Tak sobie 8 lat temu wyobrażałam ten narożnik.
Posadziłam między brzozami z 10 dereni. Po dwóch sezonach wysadziłam te rosnące najgłębiej, wewnątrz rabaty. Widać było, że się męczą. Zostały te, które rosną na obrzeżach. Przy obecnych warunkach klimatycznych, bez zlewania takiej rabaty hektolitrami wody, taka kompozycja niestety się nie sprawdzi. Ten brzozowy zakątek to najniżej położony fragment ogrodu. Z założenia miał zbierać nadmiar wody po ulewach i roztopach. Miał być samowystarczalny.

Tego uratowałam. Rośnie na półksiężycu.



Rodgersja kasztanowcolistna na nowej miejscówce. Wreszcie ma miejsce na zagęszczanie się.



Po ścięciu ognika objawiły się sadzone lata temu konwalie.


Kwitnienie rozpoczął bodziszek Max Frei.

Podwórkowa rehabilitacja 20:15, 20 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Jola z dzisiaj dla Ciebie
To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:10, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dominika11 napisał(a)
cudowności


Wiosną codziennie coś cieszy oko.

Dzisiaj pojawiły się one.







To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:01, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
inka74 napisał(a)
Ogród po deszczach aż bije po oczach intensywnością zieleni i nowych kolorów. U mnie czosnki sprawdziły się posadzone w różach. Na tym etapie już ich liście są zasłonięte przez kolczaste potwory a kwiat wystaje.

inka74 napisał(a)
Ogród po deszczach aż bije po oczach intensywnością zieleni i nowych kolorów. U mnie czosnki sprawdziły się posadzone w różach. Na tym etapie już ich liście są zasłonięte przez kolczaste potwory a kwiat wystaje.


W różach bym ich jednak nie sadziła ze względu na konieczność wykopywania cebulek. Mogą rosnąć gdzieś w pobliżu. Chyba nie przepadam za roślinami, które trzeba co i rusz wykopywać.






Nowych kolorów za wiele jeszcze nie ma. W czerwcu dopiero eksplodują.



Niby ogródek pszczółki Majki 19:53, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
No i przepraszam, która to Marmalade?
Na trawę nie patrzymy, będzie odsunięta i ładny kancik, mam nadzieję, bo chcę zakupić ten fajny szpadelek do trawnika
W samym słońcu 19:47, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Ewa,czy mogłabyś mi powiedzieć czy na takim kawałku da się zmieścić dwie hortensje i trawę w tyle? To raczej rabata polcoenista,dlatego myślałam o Annabelle i jakimś miskancie z tyłu. Mam w nadmiarze Gracki,ale czy za niskie nie będą?
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 19:47, 20 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry


Przerwa na kawę... 19:40, 20 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
inka74 napisał(a)
Obiecane dla Kasyi donice. Trochę taras udało się ogarnąć


Ławeczkę pochwalę jeszcze raz

A skąd ta zielona donica? Bardzo ładna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies