Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

A_gawa 22:40, 19 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jak Ktoś tu energicznie pracuje! Tworzy soczyste rabaty - mniam! PIĘKNIE Ci idzie. Super!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kaz742011 08:00, 20 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
sarenka napisał(a)
Właśnie się zastanawiam jak powiedzieć mężowi,że chciałabym jutro po pracy jechać do ogrodniczego... Też bym coś kupiła

Tak się zastanawiam czy te 75 cm od tuj to nie będzie za blisko? Nie planujesz poszerzyć tej rabaty? Wiesz, że tuje to pijusy z płytkim systemem korzeniowym, który opija rośliny z sąsiedztwa?


Potwierdzam, też mam hortensje blisko tuji podposadzone, niestety korzenie ich są tak rozległe że trochę mi jedną hortensję zagłuszają. Ona rośnie gorzej od innych. Muszę do niej zajrzeć w korzenie. Ale u mnie chyba nawet mniej jest niż 75 cm.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
SylwiaBe 08:17, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
sarenka napisał(a)

Po tym jak mój mąż zobaczył że słońce pali trawnik tak,że trawa wysycha na wiór i ile wody potrzeba byłoby żeby zachował ładny wygląd to od tej pory mogę rabaty tworzyć ,, ale już wystarczy,więcej rabat tworzyć nie b dr, co najwyżej poszerzenie trochę lub sadzenie drzew w trawniku
Może i Twój zmieni z czasem zdanie

Liczę na to, trzymaj kciuki, żeby zmienił zdanie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 08:24, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
A_gawa napisał(a)
Jak Ktoś tu energicznie pracuje! Tworzy soczyste rabaty - mniam! PIĘKNIE Ci idzie. Super!


Ooo dziękuję za miłe słowa!! że pięknie powiadasz? Bardzo bym chciała, żeby było pięknie.. Już tak oczami wyobraźni widzę, jak sobie leżę na hamaku i zerkam na mój bujny ogród no powiem Ci, że z rana mnie zmotywowałaś do dalszej pracy, dzięki wielkie
dziś działam dalej, chociaż derenie zasadzę i przepielę warzywa, bo chwasty większe niż warzywka
I przesadzę lawendę. Oj tak.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 08:29, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Podpowiedźcie proszę, czy azalie wielkokwiatowe nadadzą się na tę moją rabatę z wystawą południową? Chciałabym takie o docelowej wysokości 1,5-2m, żeby jej przed tuje dać. Jakie polecacie? Chciałabym z nich stworzyć szpaler, najlepiej z przewagą czerwonego i pomarańczowego, chociaż żółtym nie pogardzę
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 08:35, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
P.S. mój mąż ma żal, że ciągle tylko o ogrodzie gadam, że nawet o g.23-24, mimo że bardzo zmęczona to siedzę i bazgrole plany
A ja tu w okolicy nie mam nikogo, z kim bym mogła pogadać nt temat, wszyscy mają ogrody pt. Tuje + trawnik = cały ogród jak się wyrwę do szkółki to zawsze tam sobie urządzę pogawędkę
Idę mojej pszczółce robić śniadanie i potem do roboty, do ziemi. Dziś słonecznie
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 16:39, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
No i dokupiłam żurawki, niby Marmalade, ale jak postawiłam obok tych, co już miałam, to są inne i zonk
A druga odmiana Plum Royale.
No nic, wsadzę je i zrobię zdjęcie.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Anda 17:08, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Sylwio Tutaj na pewno znajdziesz przyjaciół ogrodowych i już nie będziesz sama
Również myślę, że jak słońce spali trawnik, chwasty go opanują, to Twój M przejdzie na prawidłową stronę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SylwiaBe 19:44, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Anda napisał(a)
Witaj Sylwio Tutaj na pewno znajdziesz przyjaciół ogrodowych i już nie będziesz sama
Również myślę, że jak słońce spali trawnik, chwasty go opanują, to Twój M przejdzie na prawidłową stronę

Cześć Ewo, oby Twoje proroctwo się sprawdziło, tzn niekoniecznie z tym spalonym trawnikiem i gąszczem chwastów
Dzięki za odwiedziny, może Ty mi coś podsuniesz odnośnie azalii? Bo rododendrony na moje słońce się nie nadają, z tego co się zorientowałam? Dziś Pan w szkółce odradził mi też azalie, że je słońce przypali. I teraz nie wiem? I proponował hortki. Niby mogłabym je tam wsadzić, ALE, jak one by mi się zgrały z wrzosowiskiem, chyba średnio.. ??
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 19:53, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
No i przepraszam, która to Marmalade?
Na trawę nie patrzymy, będzie odsunięta i ładny kancik, mam nadzieję, bo chcę zakupić ten fajny szpadelek do trawnika
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies