Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:32, 20 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry


Tyle przywiozłam od Hani I w 2 dni obleciałam z tym ogród swój i Córki .
Wymarzony sielankowy ogród..... 08:30, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Monia81 napisał(a)


Tak Basieńko, a dopiero co takie malutkie sadzoneczki roślinek były, a teraz wypełniają na całego te moje rabaciska... buziaczki

stipa mnie powala, sieje się u mnie na potęgę, ale jej wybaczam, bo uwielbiam takie widoczki... jeszcze jarzmianek do kompeletu brakuje, ale już nie długo... jeżówki rozsiały się na maxa...




Brawo , bajeczne widoczki
długo czeka się na takie stipowe okazy ??
Żywopłotki cisowe. 08:22, 20 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry



Są kanciki i zwierzaczki .
Anna i Ogród 08:20, 20 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Pokazuję różę LO dla KasiWB w celu uzyskania pomocy w jej prowadzeniu (zdjęcia z telefonu)



Tu jest ten prosty pęd o którym zapomniałam, i który na czubku rozchodzi się na 3 gałęzie. A dół pusty.


A tu widać tą drugi pęd który sobie wyginam w "S". Ten powypuszczał pędy.

W piaskownicy 08:19, 20 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
W piaskownicy 08:17, 20 maj 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Do góry
Festiwal bratków
Wszystkie samosiejki

Ogród, mydło i powidło. 08:05, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
katel napisał(a)


Witaj Aganiu . Perowskie ukorzeniam z patyków trzymanych w wodzie z sukcesami, natomiast hortensje tak mi się nie ukorzeniały, za to w ziemi się udawało a z kolei w ziemi z perowskimi nie wychodziło mi .

Glicynia Domino:


Cudna Glicynia.
Długo na jej kwitnienie czekałaś ??
A przy czym ona rośnie?
Pozdrawiam Kasiu
Ptasi gaj 08:02, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze trochę fotek z niedzieli







Z prawej spacer dzisiaj las kabacki


Pięknie, tak klimatycznie.
A te poduchy liliowe to floksiki czy macierzanka ??
Czosnki fantastyczne
Piękne koloryty nieba uchwyciłaś
Chwasty w trawniku 08:00, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Leniek644 napisał(a)


Ten chwast to mlecz (nie mylić z mniszkiem, którego też nazywają nieprawidłowo "mleczem").

Myślę, ze to on

http://www.bio-forum.pl/messages/336385/596544.html

albo mlecz polny http://pl.wikipedia.org/wiki/Mlecz_polny
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:58, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Agania napisał(a)



Kalina japońska lubię jej kwitnienie

Roseum już w bieli


Piękna ta kalina.Taka hortensjowa
Chwasty w trawniku 07:58, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
SlepyIO napisał(a)
Witam.

Podpowie ktoś co to za roślina?



Jastrzębiec kosmaczek. Dwuliścienny.
Ogród na glinie 07:56, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Malgosik napisał(a)
Zdobyłam Funkie Sum and Substance.

I Kukliki, bo mi się u Agatek spodobały.

Od tygodnia rosną też u mnie nowe goździki.



Piękny klonik
Bardzo ładna sadzonka funki.
Ona szybko rośnie.Liście ma wielkie.Potem trochę się zżółci. Jest piękna.
Ja też ją bardzo lubię
Kuklik bardzo ciekawy.I gożdziki.
Ogrodowe kreacje 07:52, 20 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Migdałek w tym roku jak na razie jeszcze chorobą grzybową nie porażony
Przy nim na podwyższeniu ustawiłam poidełko i ptaki mają radochę bo tam zaciszny kąt przy jasminie jest




Piękny migdałek.
Zarażasz nim.
Całą wiosna bardzo ładna u ciebie.
A jakie tawuły ukorzeniasz ??
Poidełko świetne
Wzgórze chaosu 07:48, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko złotokap silnie trujące ma wszystkie części nie tylko kwiaty. Nawet miód zrobiony z kwiatów złotokapa może być trujący, kiedyś o tym czytałam jak sadziłam swoje Zając u nas tylko czubek gałązki zjadł i więcej się nie pokazał( myślę, że zdechł)Z tą rośliną trzeba bardzo uważać przy dzieciach.
ale nie martw się ja mam jednego w podwórku, a drugiego na dużym ogrodzie też w kącie ten drugi, a wyhodowany z nasionkaW podwórku mam szczepionego na pniu.


Widzisz, a ja myślałam, że tylko kwiaty. Zatem ostrożnie! Do mojego trzeba się specjalnie wybrać "na górkę". Teraz mam tam krzesełko i robię wycieczki, aby posiedzieć i nacieszyć się kwitnieniem.
Mój złotokap ma jeden pień , ale zaraz wychodzi z niego kilka konarów. Nie cięłam prawie wcale, stąd korona jest lekka i ażurowa. Fajnie w górę widać

Przerabianie ogródka pod swój gust 07:47, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Jedna z garazowek zaczela kwitnac



Buczek

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:40, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Kasya napisał(a)

Pokazuj

Po pracy pokażę, wczoraj nie zdążyłam, na przeciwbólowych plewienie i sadzenie dużych rozrośniętych floksów zeszło trochę ciemno już było
na foteczki

Kokorycze
Wzgórze chaosu 07:34, 20 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Dorota123 napisał(a)
O buku i jego zagęszczaniu przeczytałam, czyli tylko cierpliwość mnie ratuje.
Wiesz, że kalinę taką jak Twoja kilka lat temu urwałam 4 gałązki z piętką podczas kwitnienia i wszystkie się ukorzeniły. 2 mam u siebie 1 u mamuśki, czwartą dałam sąsiadce, ale jej padła. Mają ponad metr i kwitną.
Poszłam do "przedziwnego ogrodu" i uskubałam 3 gałązki z kaliny u Agatki. Jej kalina kwitła całą zimę na różowo, mam nadzieję, że mi się ukorzeni.


Cierpliwość to cenna cecha w naszym ogrodniczym światku, ale nie tylko
Buk odwdzięczy się wkrótce

Masz Dorotka złote ręce, z różową kaliną też ci się uda.
To cenne mieć coś przez siebie wyhodowanego. Prawdziwy skarb. Oglądałam niedawno film Kasi Bellingham z angielskiego ogrodu. Właściciele mogliby mieć najdorodniejsze, drogie odmiany magnolii. Tymczasem mają ogrodnika, który krzyżuje i tworzy własne hybrydy. Po kilku latach sadzi malutkie krzewy pod ogromnymi drzewami. Magnolie zakwitną pewnie za kilka lat. To jest proces i wartość ogromna. Obejrzyj koniecznie, bardzo relaksujący spacer, w cudwnych okolicznościach przyrody:

https://www.youtube.com/watch?v=kqmwJrnl1u8


I moja kalina, niestety kupiona, ale przynajmniej zaopiekowana Kwiaty na górze ma w tym roku ogromne.
Blaski i cienie nowego życia 07:32, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula śliczny buk.Mój musi się odbudować


Widziałam, szkodę. Mnie ominął przymrozek.
Działam na wejściowej, bo od 3 lat prowizorka na dodatek moim niepowodzeniem są sadzonki z lawendy które w zeszłym roku nie wyszły. A tam ma być 1/3 lawendy 1/3 trzmieliny i 1/3 traw nie wiem jakich.
Z tego wszystkiego rozbujała się kocimiętka i chyba będzie tematem przewodnim rabaty

A zdjęcie z innego miejsca wejściowej które można po odplewieniu już pokazać. Z bzem Sambucus Black Tower- nowym nabytekiem który w nogach ma mieć bodziszka. Jeszcze tu kartony królują ale myślę że jesienią już będzie pięknie bo bodziszek szybko rośnie.

Blaski i cienie nowego życia 07:21, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Ula zobaczyłam mostek/piękny/ to taki sam co sobie wymysliłam tylko mój Marek mi powiedział, że za duży no to poszukałam innego. Czy możesz zapytac Kasie o wymiary bo u niej mi sie wydaje, ze nie jest za duży bo chce porównać czy to taki sam. Moj pomysł był pomalować na czerwono chodz ten pastelowy bardzo mi się podoba, ale to już szczegół Pozdrawiam, ide sadzic bo mam dwie skrzynie kwiatów do sadzenia.


Napisałam Kasi w wątku.

Dwa dni mnie nie było bo sadzę i robię rewolucje na wejściowej. Dzisiaj muszę zrobić przerwę bo mi ręce odmawiają.
Ale przynajmniej przy tarasie jestem zadowolona bo wywaliłam bukszpana z donicy. Tematyka cyprysowo- rojnikowa na południowej stronie powinna się sprawdzić.


Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 07:21, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Kasya napisał(a)
Deren jaki piekny, orliki.... u mnie jeszcze nic z tego

Fajnie mam, bo każdy z moich dereni posadzony w innym miejscu, każdy kwitnie
o innym czasie i mogę cieszyć się długim kwitnieniem

Prawie kończę południową bylinówkę przesadziłam już przywrotnika i 3 szałwie.
Wczoraj 3 floksy.
Mężaty psioczył, bo dołki kopał obrośnięte korzeniami od okropnego jałowca,
ale zadowolony wrócił do domu, zrzędzi, bo ta praca musi przybrać skalę wyzwania

Wczoraj odebrałam paczkę z zamówieniem, roślinki ładne i silne + jeden gratis

Kalina japońska lubię jej kwitnienie

Roseum już w bieli

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies