Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

QbaH 16:41, 15 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Witam,

Trawnik założony na początku kwietnia b.r., ziemia była dwukrotnie czyszczona z chwastów i kamieni (grabienie, glebogryzarka - raz przed zimą, drugi raz tydzień przed zasiewem). Wysiane nasiona Kiepenkerl Gala Dark, zwałowane i przysypane lekko torfem odkwaszonym z worków. Regularnie podlewane.

Wychodzi niesamowita ilość takich chwastów, są tylko tam gdzie zasiana jest trawa i przysypane torfem. Pas pod tuje (nieobsiany) jest czysty, zero chwastów.

Ktoś wie co to i jak się tego pozbyć?
W obecnej chwili jestem o krok od wywalenia tego wszystkiego i zaczęcia od nowa :/

Do tego wzeszła niewielka część trawy, tak jakby tylko jeden gatunek wykiełkował, nasiona wysiane ręcznie tak jak kazali na opakowaniu.
Ostatnie ze zdjęć pokazuje teren tuż po zasiewie.





Martka 18:19, 15 maj 2020


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
QbaH, to komosa, wielu młodym trawnikom chyba się przydarza. Z czasem zaniknie poprzez koszenie, tym się nie przejmuj. Poczytaj sobie forum i artykuły Danusi o pielęgnacji trawników z siewu, masz tam moc informacji co robić, a czego unikać. Różne gatunki trawy wschodzą w rożnym czasie, masz mieszankę kilku traw, wiec tez tym nie martw się.
QbaH 15:51, 16 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
To na pewno to? Bo już powoli zaczynam panikować, nie wiem czy kupować kosiarkę czy nowe nasiona i znowu glebogryzarkę pożyczać.
SlepyIO 09:51, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Witam.

Podpowie ktoś co to za roślina?

SlepyIO 10:32, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Leniek644 napisał(a)


To jest mniszek lekarski.
Zulak 13:58, 17 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Dzień dobry,
Prosze o pomoc w identyfikacji co na zdjęciu.
Dziękuję.

Zulak 15:45, 18 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 2
Czy to może kupkówka pospolita?
Gardenarium 07:58, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
SlepyIO napisał(a)
Witam.

Podpowie ktoś co to za roślina?



Jastrzębiec kosmaczek. Dwuliścienny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:00, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Leniek644 napisał(a)


Ten chwast to mlecz (nie mylić z mniszkiem, którego też nazywają nieprawidłowo "mleczem").

Myślę, ze to on

http://www.bio-forum.pl/messages/336385/596544.html

albo mlecz polny http://pl.wikipedia.org/wiki/Mlecz_polny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maku88 10:03, 21 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
mam problem z trawnikiem z rolki, który posiadam od trzech lat.
Pierwszy sezon trawa wyglądała wspaniale, żywy zielony kolor.
w kolejnym sezonie mocno przeschła na zimę, jednak po wertykulacji na wiosnę trawa ładnie odżyła.
Nie dokonywałem wertykulacji jesiennej i trawa na początku 2020 wygląda tragicznie.
Zrobiłem wertykulację w połowie marca , areację maszyną, dodatkowo walcem z kolcami i użyłem nawozu.
Niestety trawa bardzo długo dochodzi do siebie, nie bardzo chce rosnąć, a co najgorsze mam wykwit jakiegoś chwastu (prawdopodobnie chwastnica). Są to mocno wystające kępki i pomimo koszenia co tydzień nie chcą zniknąć, a jest ich coraz więcej. Pierwotnie myślałem, że to nowa trawa.Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć. W załączniku przesyłam zdjęcia.

dodam, że regularnie i obficie podlewam trawnik w dodatku jest on w miejscu bardzo nasłonecznionym. Sąsiad obok posiada również trawnik z tej samej firmy i pomimo dużo rzadszej pielęgnacji nie ma takich problemów.

prosiłbym o poradę i pozdrawiam !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies