Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 21:53, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zana napisał(a)


Nadrabiam i jestem oczarowana Ślicznie Aniu! Przepiękne te Twoje Amanogawy, takie pełne.

Zakupy świetne, wiśnia prezentuje się doskonale. Jednak duży okaz od razu robi robotę jak trzeba.

Pamiętam jak niektórzy krytykowali mój pomysł na wsadzenie tak dwóch Amanogaw. Po obu stronach ścieżki. Ale ja miałam w głowie ten obraz i się uparłam. Teraz uważam że to była świetna decyzja. Widok z okna mam cudowny. Te kwitnące kolumny radują moje serce.
Dlatego kupiłam Kanzan. Tylko z drugiej strony domu. Będzie widok z drugiego okna.

W tej części z Amanogawami będzie jeszcze posadzona magnolia Siebolda. Mam ją w kącie i postanowiliśmy ją przesadzić by też cieszyła oko.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:36, 19 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mam i ja Wisteria "Blue Moon"
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 16:36, 19 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
No super niech szybko kwitnie
Gdzie posadzisz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 16:38, 19 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
Makao_J napisał(a)

Pamiętam jak niektórzy krytykowali mój pomysł na wsadzenie tak dwóch Amanogaw. Po obu stronach ścieżki. Ale ja miałam w głowie ten obraz i się uparłam. Teraz uważam że to była świetna decyzja. Widok z okna mam cudowny. Te kwitnące kolumny radują moje serce.
Dlatego kupiłam Kanzan. Tylko z drugiej strony domu. Będzie widok z drugiego okna.

W tej części z Amanogawami będzie jeszcze posadzona magnolia Siebolda. Mam ją w kącie i postanowiliśmy ją przesadzić by też cieszyła oko.


No i super, zawsze lepiej planować w terenie, na zdjęciach nie widać przestrzeni
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
KasiaWB 17:55, 19 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)




Przepięknie!!!!

Pokaż miejsce posadzenia LO
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
nicol21 18:44, 19 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
Super nowa rabata- ŚŚ - aż zerknęłam czym się różnią od tej która jest na mojej liscie.. też piękna. Fajne sztuki masz
Dawno mnie u Ciebie nie było, nie wiem czemu.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Makao_J 08:12, 20 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)
No super niech szybko kwitnie
Gdzie posadzisz ?

Pod tą dużą pergolą co eM zrobił do winogron. Może pamiętasz. Jeśli nie to zdjęcie tego miejsca pokażę innym razem bo jest w przebudowie właśnie pod wisteria.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 08:14, 20 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
nicol21 napisał(a)
Super nowa rabata- ŚŚ - aż zerknęłam czym się różnią od tej która jest na mojej liscie.. też piękna. Fajne sztuki masz
Dawno mnie u Ciebie nie było, nie wiem czemu.


Zdarza się

Dziękuję za pochwałę. Chciałabym aby te ŚŚ miały już chociaż 2m wtedy będzie dopiero widać efekt tak jak z Amanogawami.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 08:20, 20 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Pokazuję różę LO dla KasiWB w celu uzyskania pomocy w jej prowadzeniu (zdjęcia z telefonu)



Tu jest ten prosty pęd o którym zapomniałam, i który na czubku rozchodzi się na 3 gałęzie. A dół pusty.


A tu widać tą drugi pęd który sobie wyginam w "S". Ten powypuszczał pędy.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaWB 08:53, 20 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ania, obawiam się, że docelowo ten stożek jest za mały dla niej i chyba miejsca też jest za mało. Pędy mojej mają spokojnie po 4 metry ) Mogłabyś spokojnie postawić podporę przy słupie tarasowym i ją tam prowadzić.
A tak jak jest w tej chwili to już zostaw, lepiej już nie ruszać bo zaraz będą pączki kwiatowe (u mnie już są). To co będzie wybijać wyginaj na zewnątrz jak ucho w kubku i przywiązuj na dole do nóg tego stożka miękkim wężykiem (jak fontanna) albo dookoła stożka jak najbardziej w poziomie (jak serpentyna), mam nadzieję, że stożek wytrzyma siłę wzrostu Ten jeden mały pęd chyba jeszcze musi podrosnąć żeby go wygiąć (nie wiem jak jest sztywny)ale spróbuj go naginać bardziej płasko dookoła podstawy. Myślę, że sama zauważysz jak rośnie. Im mniej pędy w pionie tym więcej kwiatów.
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam, bo trochę ciężko )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies