Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

danuta_szwajcer 15:27, 18 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ula zobaczyłam mostek/piękny/ to taki sam co sobie wymysliłam tylko mój Marek mi powiedział, że za duży no to poszukałam innego. Czy możesz zapytac Kasie o wymiary bo u niej mi sie wydaje, ze nie jest za duży bo chce porównać czy to taki sam. Moj pomysł był pomalować na czerwono chodz ten pastelowy bardzo mi się podoba, ale to już szczegół Pozdrawiam, ide sadzic bo mam dwie skrzynie kwiatów do sadzenia.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
malgorzata_s... 20:59, 18 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ula śliczny buk.Mój musi się odbudować
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Urszulla 07:21, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
danuta_szwajcer napisał(a)
Ula zobaczyłam mostek/piękny/ to taki sam co sobie wymysliłam tylko mój Marek mi powiedział, że za duży no to poszukałam innego. Czy możesz zapytac Kasie o wymiary bo u niej mi sie wydaje, ze nie jest za duży bo chce porównać czy to taki sam. Moj pomysł był pomalować na czerwono chodz ten pastelowy bardzo mi się podoba, ale to już szczegół Pozdrawiam, ide sadzic bo mam dwie skrzynie kwiatów do sadzenia.


Napisałam Kasi w wątku.

Dwa dni mnie nie było bo sadzę i robię rewolucje na wejściowej. Dzisiaj muszę zrobić przerwę bo mi ręce odmawiają.
Ale przynajmniej przy tarasie jestem zadowolona bo wywaliłam bukszpana z donicy. Tematyka cyprysowo- rojnikowa na południowej stronie powinna się sprawdzić.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 07:32, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ula śliczny buk.Mój musi się odbudować


Widziałam, szkodę. Mnie ominął przymrozek.
Działam na wejściowej, bo od 3 lat prowizorka na dodatek moim niepowodzeniem są sadzonki z lawendy które w zeszłym roku nie wyszły. A tam ma być 1/3 lawendy 1/3 trzmieliny i 1/3 traw nie wiem jakich.
Z tego wszystkiego rozbujała się kocimiętka i chyba będzie tematem przewodnim rabaty

A zdjęcie z innego miejsca wejściowej które można po odplewieniu już pokazać. Z bzem Sambucus Black Tower- nowym nabytekiem który w nogach ma mieć bodziszka. Jeszcze tu kartony królują ale myślę że jesienią już będzie pięknie bo bodziszek szybko rośnie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 09:19, 20 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękny buczek. Szkoda bukszpana. Musze się moim przyjreć...
pozdrawiam serdecznie Ula!
____________________
Mój nowy ogródek
Anusia 20:41, 20 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ula patrzę,że cały czas coś zmieniasz. Tak naprawdę nigdy nie będziemy do końca zadowolone. Oglądam swoje bukszpany ale gąsienic nie widzę. Jak na razie. Pozdrawiam z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Urszulla 11:19, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
popcorn napisał(a)
Piękny buczek. Szkoda bukszpana. Musze się moim przyjreć...
pozdrawiam serdecznie Ula!


Tego bukszpana mi wogóle nie było żal. A cieszę się bo nowy nabytek o wiele lepszy.

Edenkowa u mnie nie oplewiona. Tzn. Wiosną było czyściutko ale osty sa cholerne. Wymyśliłam że je zniszczę octem. Tylko muszę dozować miejscowo, coś w stylu kroplomierza- zrobię go z butelki takiej jak dzieci piją wodę.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 11:39, 21 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Anusia napisał(a)
Ula patrzę,że cały czas coś zmieniasz. Tak naprawdę nigdy nie będziemy do końca zadowolone. Oglądam swoje bukszpany ale gąsienic nie widzę. Jak na razie. Pozdrawiam z Żuław.


Gąsienice wyłażą powyżej 20st a 25st to dla nich raj. I miesiąc czerwiec. Nie mieć ich to wielkie szczęście.
Ja już nie robię sadzonek z bukszpana. Wszystkie wywalam jak mi się pod rękę nawiną.

Ja raczej ogarniam ciągle stan po budowie. Nie wszystko chce rosnąć jakby mi się to widziało. Po 2 dniach tyrania miałam jeszcze koszenie.... I wysiadlo mi już zdrowie. Znów będę odpoczywać i nie wiem kiedy dokończę.


Moja lista bardzo pilnych prac:

1.Przesadzić tawuły 4szt- bo zaczęty jest szpaler i nie skończony
2.Przenieść mini tawuły nacwejściową.
3.Z 4 seslerii zrobić sadzonki na wejściową
4.Wykopać 15szt. Ice Dance co jest katastrofalnie trudne
5.Dokończyć plewienie na wejściowej
6.Zrobić porządki z zeszłorocznymi ściętymi tujami
7.przenieść tawułki Arendsa bo zaraz będą kwitły
8.Drobne rzeczy po pierwszym kwitnieniu to: przeniesienie szałwi, rozmnożenie brunery, miodunki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 13:05, 21 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Lista prac zrobiona to i ubywać roboty będzie, tylko na zdrowie uważaj
Moja lista prac wciąż się wydłuża zamiast maleć. Ale coś tam już zrobione i to cieszy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 13:58, 21 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ambitne plany maszTrzymam kciuki.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies