Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowy Kalejdoskop 11:57, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogrodowy Kalejdoskop 11:57, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogrodowy Kalejdoskop 11:56, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogrodowy Kalejdoskop 11:55, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogród Mokre 11:55, 14 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2018
Posty: 84
Do góry




Ogrodowy Kalejdoskop 11:54, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Ogród Ani :) 11:53, 14 maj 2020

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Do góry
Gratuluję pięknego ogrodu właścicielce wątku.

Właśnie urządzam swój drugi ogródeczek i postawiłem na Cisy hicksii na żywopłot.

W kliku miejscach na forum czytałem jak przygotować glebę do posadzenia cisów. W ogrodzie ziemia raczej dobra ale mocno zbita dlatego chcę ją trochę rozluźnić, ale i dodatkowo użyźnić.

Kupiłem:



Pytanie czy ten nawozo/obornik będzie odpowiedni? pH tylko 5,6. Czy jeśli dodam mączke bazaltową oraz dolomit to podwyższy pH?

Choć zamówiłem też korę przrkompostowaną dostarczono mi to:



Czy mogę wymieszać tę korę razem z obornikiem, Mączką oraz ziemią rodzimą do posadzenia cisów?
Wzgórze chaosu 11:53, 14 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Krakus napisał(a)

u Ciebie się właśnie utwierdziłem że tricolora chce mieć...śliczne u Ciebie są ...szkoda że zapomniałem że takie duże rosną

Tricolor ma obłędny kolor liści, super wyglądają w dzisiejszym deszczu Ale to faktycznie ogromne drzewo, takie parkowe. Dlatego mój miał już jedno cięcie, stąd jego korona u góry jest taka fajna, nieco przewieszająca się.
Ogrodowy Kalejdoskop 11:53, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Maj to miesiąc rozkwitu w ogrodzie. Jeszcze kwitną ostatnie odmiany tulipanów, piękne są niezapominajki i inne byliny. Pszczoły uwijają się wśród kocimiętki, czy dąbrówki.
A na dobre rozpoczęły chwalić się swym pięknem orliki!!
.
Ogrodowy Kalejdoskop 11:48, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Pisałem wcześniej, że powstała nowa rabata (zagajnik ) z lilakami pospolitymi i że chcę je podsadzić tawułą. Ale tawuły jeszcze nie kupiłem, a dostałem róże polne, takie wiecie rosną na miedzach, pięknie kwitną na różowo i mam nadzieję, że te też pachną. I już koncepcja się zmieniła będzie to zakątek różano-lilakowy. Podoba mi się po wsadzeniu, teraz czekać tylko przyszłego roku bo jednak rośliny wykopywane pierwszy rok muszą się zaaklimatyzować. Ale dobrze im u nas będzie

To drzewo jest zwieńczeniem tego co facet musi zrobić . Przyniesione w nasionku w ziemi z pierwszymi przebiśniegami. Wyrosło z nasionka i ma już ok.4 m. Nawet miejsce wybrało sobie odpowiednie bo nie przesadzałem. A tak szczerze to nie wiem czy bym w tym miejscu klona posadził. Przypadek jest też fajny
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 11:39, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
[img
ufff udało się dokręcić i odkręcić co trzeba

i stoi na miejscu rozlecianego



Pewnie że się udało Jakby inaczej,Babcia nadzoruje

Sylwuś współczuję strat Aura się na Was uwzięła
Ogrodowy Kalejdoskop 11:38, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
Paproć jest najpiękniejsza w takiej fazie, jest moc

Trawa Kostrzewa jesienią dzielona ładnie odpuszcza
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 11:38, 14 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Porannie.
Ze wszystkich czosnków Krzyśki lubię najbardziej, ale w tym roku wiele z nich poszło w liście.
Tylko cztery kępy pod oknem kwitną.

Za to ID w końcu ruszyły.

Ogrodowy Kalejdoskop 11:35, 14 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
W ogrodzie cały czas się dzieje, chwasty już mało widoczne bo rośliny wypełniają wszystko. Teraz muszą rosnąć w górę
Przymrozki na szczęście u nas małe. Klony palmowe przykryłem, zapomniałem tylko o młodych przyrostach pierisa japońskiego i dostał ale liczę, że odbije. Patrząc na zmiany w kompozycjach donicowych na Ogrodowisku powoli też zaczynam ale bratki jeszcze są tak ładne, że wymieniam sukcesywnie.

Uwielbiam młode przyrosty na wierzbie Hakuro Nishiki
Tu narazie jest ściernisko... 11:32, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
BasiaLT napisał(a)
U mnie nareszcie w poniedziałek solidnie popadało, w dodatku zimni ogrodnicy okazali się łaskawi (przynajmniej narazie) i mimo chłodu przymrozków nie było. Ogród coraz bardziej się rozrasta i nabiera masy. Drzewa i krzewy po wiosennych przymrozkach wszystkie żyją i odbudowały się.


Basiu Rośnie ci wszystko jak na drożdżach.Ładnie masz a jak czyściutko.
Do raju daleko - u Ewy 11:29, 14 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry




Wzgórze chaosu 11:27, 14 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Przepiękne Iwonko masz te buczki kocham te drzewa !

Ja też jestem fanką buków a mój najukochańszy to Dawyck gold. Jak ja się cieszę, że akurat przy jego sadzeniu nie popełniłam większych błędów i rośnie mi przy tarasie. I to w takim miejscu, że po powiększeniu tarasu będzie idealnie na jego rogu. Aż pobiegłam mu zdjęcie zrobić, pięknie w dzisiejszym deszczu wygląda.

Gożdzikowa - wiejski ogród 11:18, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry


Gożdzikowa - wiejski ogród 11:14, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
Trochę wiosny i koloru z mojego otoczenia



Zieleń, drewno i antracyt 11:10, 14 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
Chyba mi się rącznik wysiał Coś mi świta, że takie siewki miałam na parapecie w zeszłym roku.

Mam też sporo siewek zeszłorocznej nasturcji. Myślałam, że nasiona takich ciepłolubnych roślin nie przetrwają zimy, ale może się udało przez jej brak.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies